TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
sor
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: sor »

andrzejstrzelba pisze: 09 maja 2024, 14:07
Gusti pisze: 09 maja 2024, 08:42 Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli maila/nie dostali go. Wysyłka przedsprzedażowych egzemplarzy w przyszłym tygodniu.
Ale nie pisz tutaj tylko jak już zaczynasz to zrób to porządnie. Sprawdź w kilku wątkach kto kupował w przedsprzedaży i napisz do nich PW i maila, żeby znowu nie było że ktoś nie dostał info.
No widzisz jak marną masz wiedzę i umiejętności w marketingu lub w jak słaby sposób chciałeś zabłysnąć. Wystarczy napisać na oficjalnej stronie, profilu :roll:
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli maila/nie dostali go. Wysyłka przedsprzedażowych egzemplarzy w przyszłym tygodniu.
Dziękuję ci bardzo 👍
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2065
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 139 times
Been thanked: 358 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: walkingdead »

Toma0411 pisze: 09 maja 2024, 11:54 To co w przyszłym tygodniu zamkniemy ten watek ?? :D :D :D
EJ, czekajcie do czerwca. Przegapiłam przedsprzedaż i muszę teraz czekać na regularną sprzedaż.
A do tego czasu na bank się pojawią liczne głosy co zostało zrobione przez Portal źle. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 476
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Zaan84 »

Endrju87 pisze: 09 maja 2024, 13:52 Ktoś coś wie o wysyłkach ze sklepu Rebela?
Teraz będą wysyłki do tych co zamówili w przedsprzedaży bezpośrednio w sklepie Portalu.
Sklepy mają otrzymać swoje kopie na początku czerwca i wtedy wyślą kupujących.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Endrju87 pisze: 09 maja 2024, 13:52 Ktoś coś wie o wysyłkach ze sklepu Rebela?
Beda w dniu premiery :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Widzę, że w międzyczasie pojawiło się jeszcze kilka zaczepnych wypowiedzi ujawniających brak zrozumienia dla sedna problemu. Rozumiem, że zagorzali fani Portalu mogą reagować emocjonalnie na jakiekolwiek zarzuty wobec wydawnictwa, jednak fakt pozostaje faktem: przedsprzedaż w takiej formie była falstartem.

Może łatwiej będzie wyjaśnić to przez bardziej neutralny przykład.
Chcę wyremontować łazienkę. Otrzymuję dwie zbliżone cenowo oferty: A. wykonawca wchodzi za miesiąc, B. wykonawca wchodzi za sześć miesięcy, ale oferuje ładniejszy motyw roślinny na płytkach. Podoba mi się motyw roślinny więc decyduję się poczekać, opłacam usługę z góry, w międzyczasie remontuję kuchnię i pokój. Mija sześć miesięcy: wykonawca milczy. Mija dziewięć miesięcy: wykonawca wciąż się nie odzywa (chociaż sąsiad wspomina, że dotał powiadomienie o drobnym spóźnieniu spowodowanym koniecznością kupienia kleju do płytek). Mija dwanaście miesięcy: wykonawcy wciąż nie ma, ale obiecuje, że niedługo się odezwie. Mija czternaście miesięcy: wykonawca deklaruje, że pojawi się w przyszłym miesiącu i byłby już miesiąc wcześniej, tylko płytek z motywem roślinnym nie było w hurtowni. Trudności się zdarzają, wiadomo, jednak łazienka stoi rozgrzebana od roku, pomimo zawarcia umowy i opłacenia wykonawcy z góry. W tej konkretnie sytuacji pozostaje jedynie zastanawiać się, czy wykonawca mógł bardziej postarać się z informowaniem o przedłużającym się opóźnieniu, wszak inaczej reagujemy na usprawiedliwienie pobytem w szpitalu, inaczej na beztroskie tłumaczenie, że imieniny szwagra się przedłużyły.

Przedsprzedaż to często spotykana forma sprzedaży gier, książek, czy komiksów. Sprzedający dostaje wcześniejszy zwrot z inwestycji, kupujący ma trochę niższą cenę, jakiś gadżet, lub po prostu gwarancję otrzymania produktu o ograniczonym nakładzie. Portal nagiął to pojęcie, dryfując w stronę wspieraczek, które przerzucenie ryzyka na kupującego rekompensują zwykle innymi profitami (np. kilogramami plastiku od cmon). Właściwym przedmiotem dyskusji powinno być zatem to, jakie rozumienie przedsprzedaży jest dla nas akceptowalne. Moim zdaniem kluczowe jest określenie w jej ramach realnych dla sprzedającego i akceptowalnych dla kupującego terminów, zatem już na początku 2023 Portal mógł pochwalić się planowaną polską edycją TMB, jednak faktyczna przedsprzedaż powinna rozpocząć się dopiero po zamknięciu prac własnych (w tym przypadku był to, jak rozumiem z wklejonej wcześniej w tym wątku wiadomości, listopad 2023).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 09:12 jednak fakt pozostaje faktem: przedsprzedaż w takiej formie była falstartem.
Chyba nie wiesz czym jest fakt - to twoja opinia

I sorry, ale tu nie trzeba byc fanbojem Portalu - krytykujemy na tym forum wiele praktyk tego wydawnictwa (chociazby porazke z wydaniem Oath, zeby nie szukac daleko) - troche sie zagalopowales w swoim roszczeniowym podejsciu po prostu

Twoje porownanie jest od czapy, bo w prawdziwym zyciu odezwal bys sie do wykonawcy i dostal informacje zwrotna (wykonawca w twoim rpzykladzie prowadzilby social media i informowal o opoznienaich na stronie ;))
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 09:12 Przedsprzedaż to często spotykana forma sprzedaży gier, książek, czy komiksów. Sprzedający dostaje wcześniejszy zwrot z inwestycji, kupujący ma trochę niższą cenę, jakiś gadżet, lub po prostu gwarancję otrzymania produktu o ograniczonym nakładzie. Portal nagiął to pojęcie, dryfując w stronę wspieraczek, które przerzucenie ryzyka na kupującego rekompensują zwykle innymi profitami (np. kilogramami plastiku od cmon). Właściwym przedmiotem dyskusji powinno być zatem to, jakie rozumienie przedsprzedaży jest dla nas akceptowalne. Moim zdaniem kluczowe jest określenie w jej ramach realnych dla sprzedającego i akceptowalnych dla kupującego terminów, zatem już na początku 2023 Portal mógł pochwalić się planowaną polską edycją TMB, jednak faktyczna przedsprzedaż powinna rozpocząć się dopiero po zamknięciu prac własnych (w tym przypadku był to, jak rozumiem z wklejonej wcześniej w tym wątku wiadomości, listopad 2023).
"dryfujac w strone wspieraczek"
Widzisz, wlasnie odkrywasz cos nowego dla siebie - tak wyglada produkcja gier planszowych, dreczana zaleznoscia od fabryk, glownego producenta, i tak dalej.
Na wspieraczkach zalozenie jest inne, nikt ci nic nie wynagradza, po prostu wspierasz projekt i czekasz cierpliwie lub prosisz o refunda i tracisz 10-15% hajsu

TMB byl mega goracym tytulem, wiec portal dobrze zrobil uruchamiajac przedsprzedaz wczesniej - dzieki temu mogli zamowic ilosc, ktora realnie pozwoli im na sprzedaz i dostepnosc w sklepach, a nie wyprzedanie sie tytulu w tydzien jak w przypadku Wojny w krainie czarow od Galakty

Dla mnie jako klienta podejscie Portalu jest lepsze niz Galakty - nikt nie kazal ci mrozic hajsu przez rok - tytul mozna bedzie kupic po premierze, jak sam zauwazyles to nie wspieraczka
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Chyba nie wiesz czym jest fakt - to twoja opinia
To stwierdzenie jest tylko Twoją opinią. Poważnie chcesz się bawić w tak bezsensowne podszczypywania?
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Twoje porownanie jest od czapy, bo w prawdziwym zyciu odezwal bys sie do wykonawcy i dostal informacje zwrotna (wykonawca w twoim rpzykladzie prowadzilby social media i informowal o opoznienaich na stronie ;))
Masz rację, bo w moim wyobrażeniu wydawnictwa są bardziej wiarygodne niż przygodni majstrowie i nie boję się, że Portal zwinie biznes z moimi pieniędzmi. Proces jednak jest taki sam: coś ustalamy i wykonawca nie wywiązuje się terminowo ze swojej części umowy. Od tego momentu pałeczka jest niezmiennie po stronie wykonawcy.
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Widzisz, wlasnie odkrywasz cos nowego dla siebie - tak wyglada produkcja gier planszowych, dreczana zaleznoscia od fabryk, glownego producenta, i tak dalej.
A żebyś wiedział, pierwszy raz zetknąłem się z taką sytuacją w ramach przedsprzedaży. Może to jednak nie jest typowy scenariusz?
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Na wspieraczkach zalozenie jest inne, nikt ci nic nie wynagradza, po prostu wspierasz projekt i czekasz cierpliwie lub prosisz o refunda i tracisz 10-15% hajsu
Twierdzisz, że to stwierdzenie jest prawdziwe zarówno w odniesieniu do kampanii Ignatowa, jak i CMON?
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Dla mnie jako klienta podejscie Portalu jest lepsze niz Galakty - nikt nie kazal ci mrozic hajsu przez rok - tytul mozna bedzie kupic po premierze, jak sam zauwazyles to nie wspieraczka
To się różnimy, wolę jednak podejście Galakty, które odbieram jako uczciwe wobec klienta.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47 Chyba nie wiesz czym jest fakt - to twoja opinia
To stwierdzenie jest tylko Twoją opinią. Poważnie chcesz się bawić w tak bezsensowne podszczypywania?
Ale to nie jest podszczypywanie - uwazasz i przedstawiasz jako fakt cos co faktem nie jest, tu nie ma pola do dyskusji.
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09 Proces jednak jest taki sam: coś ustalamy i wykonawca nie wywiązuje się terminowo ze swojej części umowy. Od tego momentu pałeczka jest niezmiennie po stronie wykonawcy.
Chyba nie robiles ostatnio remontu :D
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09 Widzisz, wlasnie odkrywasz cos nowego dla siebie - tak wyglada produkcja gier planszowych, dreczana zaleznoscia od fabryk, glownego producenta, i tak dalej.
A żebyś wiedział, pierwszy raz zetknąłem się z taką sytuacją w ramach przedsprzedaży. Może to jednak nie jest typowy scenariusz?[/quote]
Moze po prostu malo gier kupujesz :)
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09 Na wspieraczkach zalozenie jest inne, nikt ci nic nie wynagradza, po prostu wspierasz projekt i czekasz cierpliwie lub prosisz o refunda i tracisz 10-15% hajsu
Twierdzisz, że to stwierdzenie jest prawdziwe zarówno w odniesieniu do kampanii Ignatowa, jak i CMON? [/quote]
Ignatow sprzedaje gotowe gry PnP - zero produkcji fizycznych komponentow, serio to porownujesz?
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 09:47
Dla mnie jako klienta podejscie Portalu jest lepsze niz Galakty - nikt nie kazal ci mrozic hajsu przez rok - tytul mozna bedzie kupic po premierze, jak sam zauwazyles to nie wspieraczka
To się różnimy, wolę jednak podejście Galakty, które odbieram jako uczciwe wobec klienta.
Co jest uczciwsze - nakrecenie ludzi na gre i wyprzedanie druku w tydzien, bez dodruku czy uruchomienie przedsprzedazy rok wczesniej, informowanie o statusie produkcji i opoznieniach i dostarczenie (mam nadzieje) produkcji jakosciowej, ktora mozna bedzie przez jakis czas kupic w sklepach?

Anyway - to juz jest de gustibas, ja mam w co grac i mi to rybka czy wyjdzie teraz czy za pol roku, ale rozumiem, ze niektorzy maja 3 gry w kolekcji i czekaja jak na szpilkach zeby zagrac w koncu w TMB po polsku :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23 Ale to nie jest podszczypywanie - uwazasz i przedstawiasz jako fakt cos co faktem nie jest, tu nie ma pola do dyskusji.
Półroczne opóźnienie to fakt, a nie opinia. Można jedynie usprawiedliwiać wydawcę (słusznie czy niesłusznie - to pole do opinii).
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23 Moze po prostu malo gier kupujesz :)
Poprawię się. :mrgreen:
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09 Ignatow sprzedaje gotowe gry PnP - zero produkcji fizycznych komponentow, serio to porownujesz?
Ignatow przyszedł mi do głowy jako przykład wpisujący się w szczytną ideę wspierania projektu, a nie ze względu na formę gry.
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23 Co jest uczciwsze - nakrecenie ludzi na gre i wyprzedanie druku w tydzien, bez dodruku czy uruchomienie przedsprzedazy rok wczesniej, informowanie o statusie produkcji i opoznieniach i dostarczenie (mam nadzieje) produkcji jakosciowej, ktora mozna bedzie przez jakis czas kupic w sklepach?
Tu już ustaliliśmy, że mamy odmienne preferencje, dla mnie podejście Galakty jest uczciwsze niż granie pieniędzmi klienta w teksas hold'em.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:41
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23 Ale to nie jest podszczypywanie - uwazasz i przedstawiasz jako fakt cos co faktem nie jest, tu nie ma pola do dyskusji.
Półroczne opóźnienie to fakt, a nie opinia. Można jedynie usprawiedliwiać wydawcę (słusznie czy niesłusznie - to pole do opinii).
Przepraszam Cie, ale prosze cie czytaj ze zrozumieniem - odnioslem sie do tego:
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 09:12 jednak fakt pozostaje faktem: przedsprzedaż w takiej formie była falstartem.
Chyba nie wiesz czym jest fakt - to twoja opinia
przedstawiasz jako fakt to, ze przedsprzedaz w tej formie byla falstartem - to twoja opinia, a nie FAKT. Tak, polroczne opoznienie jest faktem, ale do tego sie w tym zdaniu nie odnosisz.

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09 Ignatow sprzedaje gotowe gry PnP - zero produkcji fizycznych komponentow, serio to porownujesz?
Ignatow przyszedł mi do głowy jako przykład wpisujący się w szczytną ideę wspierania projektu, a nie ze względu na formę gry.[/quote]
No fajnie, ale porownujmy jablka z jablkami, a nie ananasa z rodzynkami.
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:09
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 10:23 Co jest uczciwsze - nakrecenie ludzi na gre i wyprzedanie druku w tydzien, bez dodruku czy uruchomienie przedsprzedazy rok wczesniej, informowanie o statusie produkcji i opoznieniach i dostarczenie (mam nadzieje) produkcji jakosciowej, ktora mozna bedzie przez jakis czas kupic w sklepach?
Tu już ustaliliśmy, że mamy odmienne preferencje, dla mnie podejście Galakty jest uczciwsze niż granie pieniędzmi klienta w teksas hold'em.
Nie moge z tymi porownaniami xD
Co tam masz z texas hold'em - blef? Portal ryzykowal twoimi pieniedzmi w miedzyczasie na gieldzie? Ba, wyobraz sobie, ze czesci z tych pieniedzy pewnie Portal jeszcze nie ma, bo sklepy czasem maja faktury z platnoscia przy dostawie, czy w ogole zamawianie towaru bylo przesuniete w czasie.

Anyway, widze ze dalsza dyskusja z toba w tym akurat temacie mija sie z celem niestety, bo argumentow nie przyjmuszesz zadnych :P
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:16 przedstawiasz jako fakt to, ze przedsprzedaz w tej formie byla falstartem - to twoja opinia, a nie FAKT. Tak, polroczne opoznienie jest faktem, ale do tego sie w tym zdaniu nie odnosisz.
A ja nazywam bezsensownym podszczypywaniem czepianie się sformułowania, którego sens w kontekście całej mojej wypowiedzi jest jasny. To, czy samo sformułowanie było lepsze czy gorsze, to znów Twoja opinia.
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:16 No fajnie, ale porownujmy jablka z jablkami, a nie ananasa z rodzynkami.
Odniosłem się bezpośrednio do Twojej wypowiedzi na temat "założenia wspieraczek" wskazując, że chociaż istnieją małe projekty, które po prostu wspierasz (tu podałem przykład), to są też traktujące to jak biznes w modelu coś za coś (tu też podałem przykład). Ponieważ to wątek poboczny, to tym bardziej nie rozumiem, dlaczego próbujesz sprowadzić go do absurdalnej wzmianki o owocach.
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:16 Nie moge z tymi porownaniami xD
Co tam masz z texas hold'em - blef?
Przecież to stwierdzenie użyte w wypowiedzi Portalu, a nie moje.
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:16 Anyway, widze ze dalsza dyskusja z toba w tym akurat temacie mija sie z celem niestety, bo argumentow nie przyjmuszesz zadnych :P
Tia...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 11:28
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:16 Nie moge z tymi porownaniami xD
Co tam masz z texas hold'em - blef?
Przecież to stwierdzenie użyte w wypowiedzi Portalu, a nie moje.
Nie moge, przytoczmy wiec caly kontekst:
Portal Games pisze: 05 maja 2024, 10:18 6. Ogólnie - podawanie dat premiery to taki teksas hold'em - zawsze mamy jakiś obraz/plan na druk, ale spora częśc danch jest na wielu etapach jest wyłącznie zakładana. Dla przykładu jeszcze na początku grudnia fabryka pytała czy chcemy TMB przed Chińskim Nowym Rokiem - stąd nasz początkowy optymizm, że będą jeszcze w pierwszym kwartale u nas. Rzeczywistość okazała się diametralnie inna, i choć była szansa na wysyłkę przed majówką, gdyby gry (wysyłane drożej koleją!) zostały załadowane na pociąg w momencie ich gotowości. Niestety na skutek zbiegu świąt w Chinach wyjścia na kolei został przesunięte i nie było takiej możliwości.
A twoja:
Koshiash pisze: 10 maja 2024, 10:41 Tu już ustaliliśmy, że mamy odmienne preferencje, dla mnie podejście Galakty jest uczciwsze niż granie pieniędzmi klienta w teksas hold'em.
Brak slow :D
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Koshiash pisze: 10 maja 2024, 09:12 Widzę, że w międzyczasie pojawiło się jeszcze kilka zaczepnych wypowiedzi ujawniających brak zrozumienia dla sedna problemu. Rozumiem, że zagorzali fani Portalu mogą reagować emocjonalnie na jakiekolwiek zarzuty wobec wydawnictwa, jednak fakt pozostaje faktem: przedsprzedaż w takiej formie była falstartem.
A ja mam pytanie po co Ty do tematu wracasz? Move on człowieku :P. Temat został przewałkowany wskroś i wszerz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2673 times
Been thanked: 2357 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 11:44 Brak slow :D
Dla mnie akceptowalna parafraza.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 640
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 366 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Nilis »

Co do opcji przedsprzdaży Portalu gdzie grę można kupić przez rok przed premierą a po premierze jest w magazynie i dalej można kupić a Galaktą gdzie przedsprzedaż zaczyna się tydzień przed premierą a po premierze w ciagu kilku dni gier nie ma już nigdzie to zdecydowanie wolę Portal Games i ich obsunięcia
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: aeiou871 »

Nilis pisze: 10 maja 2024, 12:02 Co do opcji przedsprzdaży Portalu gdzie grę można kupić przez rok przed premierą a po premierze jest w magazynie i dalej można kupić a Galaktą gdzie przedsprzedaż zaczyna się tydzień przed premierą a po premierze w ciagu kilku dni gier nie ma już nigdzie to zdecydowanie wolę Portal Games i ich obsunięcia
to tydzień od 21 marca do 11 kwietnia trochę się dłużył w tym roku...

Wcześniej było o porównywaniu ananasów z rodzynkami, a dla mnie takim jest zestawianie sytuacji TMB i Wojny. To zupełnie inne gry, dla innego targetu i z różnych półek cenowych (jedna kosztuje dwa razy tyle co druga :!: ). Jedyne co je łączy to spory hajp, którego żadne z wydawnictw specjalnie nie musiało nakręcać. Nakład Wojny szybko się skończył, dodruku nie ma, ale nie wierzę, że się nie zdarzy. Czy nakład TMB ma szansę tak szybko zniknąć przy tak wysokiej cenie i specyficznej oprawie? Nie znam jego wielkości, ale wątpię, natomiast rozumiem ruch Portalu. Nie rozumiem tylko porównywania tych dwóch gier, zwłaszcza, że TMB premiery jeszcze nie miało.
IrasArgor
Posty: 376
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: IrasArgor »

Ja wszystkich rozdziale, zawsze można być w trzecim obozie czyli po zakupie Darkest Dungeon w przedsprzedaży Lucrum, dalej nie wiadomo czy gra w ogóle zostanie dostarczona :roll: :lol:. Przedsprzedaż trwa chyba od połowy 2021.
Toma0411
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 44 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

Pojawiła się polska instrukcja

https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.pdf

Jednak nazwy złolców są zmienione na polskie.

Co sądzicie o takim zabiegu ?
khuba
Posty: 990
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: khuba »

Toma0411 pisze: 10 maja 2024, 13:45 Pojawiła się polska instrukcja

https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.pdf

Jednak nazwy złolców są zmienione na polskie.

Co sądzicie o takim zabiegu ?
Chyba najlepsza opcja - nazwy własne zostawili (Boomer, Mulmesh), resztę przetłumaczyli
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 895
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 277 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Dako »

Duży plus dla Portalu, że "qreqorek" i "woytas" zostali umieszczeni jako autorzy tłumaczenia oraz zamieszczono podziękowania dla Społeczności ;)
Obrazek
Toma0411
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 44 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

Chyba dość istotna zmiana w polskiej wersji ...
"W trakcie rund Zmęczenia
(kropla krwi)
wszystkie jednostki mogą poruszać się także
po przekątnej."
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 424
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 557 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: qreqorek »

Toma0411 pisze: 10 maja 2024, 16:39 Chyba dość istotna zmiana w polskiej wersji ...
"W trakcie rund Zmęczenia
(kropla krwi)
wszystkie jednostki mogą poruszać się także
po przekątnej."
To jest zmiana między wersją instrukcji 2.1 i 2.2. Ma ona miejsce w angielskiej wersji i jest uwzględniona w wydaniu z Portal Games.
keldorn
Posty: 575
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 25 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: keldorn »

i własnie dlatego warto było czekac az tak długo... mamy najbardziej aktualna instrukcje i zasady na całym świecie :D, a nie jakieś FAQ na stronie wydawcy...
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 437
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: ScorpZero »

Dobrze widzę, że w polskiej wersji wielka zagadka raczej... nie ma bytu? :wink:
Toma0411
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 44 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

Czym jest wielka zagadka ?
ODPOWIEDZ