Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Mówiło, mówiło ;-)

Celujemy w 1Q przyszłego roku
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Krwawisz pisze:Mówiło, mówiło ;-)

Celujemy w 1Q przyszłego roku
aj przegapiłem :) Za dużo gier w Polsce wychodzi :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Interesująca nowa mechanika nadawania umiejętności, w pewien sposób podobna do mutacji.
Ależ zakupię tego Master Seta!
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

CezarIXen pisze: Tylko imię Przywoływaczki jest dość nieszczęsne... Ciekaw jestem, jak polscy tłumacze sobie z tym poradzą. :D
To pewnie przekaz podprogowy, że nawet w Summoner Wars biorą pod uwagę dżender :wink: .
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: charlie brown »

No, imię przywoływaczki nieszczególne. Jakby dodać po polsku jeszcze jedną samogłoskę np. Mareek, to może jakoś przejdze :)

Ostatnio uczyłem grać w SW kolegę, który studiuje medycynę i dowiedziałem się, że Melena (w ang. wersji Maelena, czyli imię czempionki Elfów Feniksa) oznacza krew w stolcu.
melena – czarna zmieniona krew w stolcu. Spowodowane to jest krwawieniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego.
Granie Elfami już nigdy nie będzie takie samo zwłaszcza, że wspomniana czempionka ma w sumie pasującą umiejętność "Rozpalone Ostrze". Już się wyjaśniło, gdzie to ostrze wkłada swoim wrogom...
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Krwawisz dobrze pisał że nowe talie będą trzymały poziom. Jestem bardzo ciekaw kolejnych frakcji.
Mam nadzieje tylko ze Cube da nam ograć trochę talię z pierwszego MS i wyda ten okolicach kwietnia co bym mógł go sobie na urodziny sprawić :D
Jedyną rzeczą jaka mnie martwi to inne tyły kart. Ale z trzeba będzie przyjąć rozwiązanie obecne, ja widze - przeciwnik też.
Chyba żeby pojawiły się jakieś koszulki matowe pasujące do SW.
W każdym razie jaram się.

A co do imienia to proponuję Maryśkę albo Marzenie ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

CezarIXen pisze:Tylko imię Przywoływaczki jest dość nieszczęsne... Ciekaw jestem, jak polscy tłumacze sobie z tym poradzą. :D
Jakiś prowokacyjny gender ;D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

2 pytania do Event Abilities.
Co się dzieje z kartą Event Ability, gdy Summoner(ka) chce danej jednostce nadać inną umiejętność? Idzie na discard?
Czy jednostka z Event Ability traci swoją normalną zdolność, czy korzysta z obu?
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Na moje oko:
1. Karta zasad nie podaje, że kartę będącą pod jednostką można usunąć (u innych jednostek nie wolno tego robić, więc można na tej podstawie założyć, że nie jest to dozwolone). Dodatkowo tylko jedna karta zdolności na jednostkę, czyli nie można już dołożyć.
2. Działa tak jak karty dające zdolność do końca tury - stara zdolność dalej działa.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

kaszkiet pisze:2 pytania do Event Abilities.
Co się dzieje z kartą Event Ability, gdy Summoner(ka) chce danej jednostce nadać inną umiejętność? Idzie na discard?
Czy jednostka z Event Ability traci swoją normalną zdolność, czy korzysta z obu?
1. Nie może dać drugiej, jeśli nie pozbędzie się pierwszej.
2. Korzysta z obu.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Czy wymiana kart na poprawione dotyczy także startera z jaskiniowymi goblinami?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

A tam jest coś do wymiany? Dzikus z drugiej talii to i owszem.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Dzikus, Muk, Atak golińskiej hordy. Nie mam teraz kart przed oczami ale do tych kart są poprawki w faq.
CezarIXen
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2014, 10:28
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice/Wrocław

Re: Summoner Wars

Post autor: CezarIXen »

Pojawiła się zapowiedź Fallen Phoenix: http://www.plaidhatgames.com/news/405

Jednostki Harbinger i Skeleton Burning mają naprawdę genialne ilustracje, jak dla mnie najlepsze ze wszystkich kart SW.
No i zdolność Przywoływacza, jeśli dobrze ją rozumiem, pozwoli nam troszkę ujarzmić te kostki :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Coś dla nieanglojęzycznych fanów Summoner Wars.
Na blogu prezentuję - co nowego czeka nas w zestawie Alliances (+ mała ankieta dla oczekujących).
http://pelnapara.znadplanszy.pl/?p=5113
Bencao
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:19

Re: Summoner Wars

Post autor: Bencao »

Wlasnie mail z kurierem do mnie dotarl wiec czekam na MS. Odealnie bo w weekend na wakacje jade to zrobimy testy
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Tez dostalem info o wysylce :D
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

ja również :)
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Summoner Wars

Post autor: xYowza »

Szybkie pytanie o Tundrowe orki:

1. Gdy wykorzystam Zamrożenie na Mistrza Przywołań przeciwnika, to czy może on zagrywać karty wydarzeń. Tekst karty zamrożenie nie sugeruje aby było to możliwe. FAQ też na ten temat milczy, a doszły mnie słuchy, że na Aplikacji iOS tak to właśnie działa.

2. Umiejętność Grognaka mówi o tym, że zamiast atakować, może on zadać obrażenia jednostkom sąsiadującym z murami. Czy jeśli jednostka sąsiaduje z dwoma murami Tundrowych orków na raz, to czy dostaje 1 czy 2 obrażenia?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

xYowza pisze:Szybkie pytanie o Tundrowe orki:

1. Gdy wykorzystam Zamrożenie na Mistrza Przywołań przeciwnika, to czy może on zagrywać karty wydarzeń. Tekst karty zamrożenie nie sugeruje aby było to możliwe. FAQ też na ten temat milczy, a doszły mnie słuchy, że na Aplikacji iOS tak to właśnie działa.

2. Umiejętność Grognaka mówi o tym, że zamiast atakować, może on zadać obrażenia jednostkom sąsiadującym z murami. Czy jeśli jednostka sąsiaduje z dwoma murami Tundrowych orków na raz, to czy dostaje 1 czy 2 obrażenia?
1. Tak, może używać Wydarzeń, nie może natomiast korzystać ze swojej umiejętności, np. Demagog nie może wertować stosów w poszukiwaniu mutacji.

2. Każda jednostka sąsiadująca z murem otrzymuje 1dmg niezależnie od ilości murów. Nie otrzymuje 1dmg za każdy mur.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Bencao pisze:Wlasnie mail z kurierem do mnie dotarl wiec czekam na MS. Odealnie bo w weekend na wakacje jade to zrobimy testy
A co z tubylcami (czytaj: odbiór osobisty)?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Nie wytrzymałem..., miałem zacząć master setem ale kilkudniowa absencja małżonki i pociech oraz odwiedziny szwagra, brata i kolegów zmusiły mnie do działania. Starter karły i gobosy, plugastwo i najemnicy. Zabawa niesamowita! Pojedynek plugawych z najemnikami epicki. Przesuwanie zranionych murów po polu bitwy + furia godszomu czyści wrogich czempionòw aż miło. Groza, odraza i szponiasty mniam... Pożeracz przekozak. Lekkie rozczarowanie talią krasnoludów - nudna, no i ten przepakowany Gror.

Niestety, musisz mieć je wszystkie! Ech...!

Do gry nie tylko turniejowej zdecydowanie polecam smartfona z aplikacją zegara szachowego i 30 min. na strone.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 15:44 przez grabol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Krasoludy takie cuda potrafią kręcić, że ho ho. Najemnicy z kolei nie mają specjalnie dobrych Wydarzeń. Pożeracza raz widziałem na stole, bardzo sytuacyjny jest moim zdanie. A Plugastwa jakoś nie trawię :)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nanautzin »

Jako, że Master Set będzie na dniach to jakie koszulki polecicie na karty? Dotychczas używałem takich jakie miałem. Były trochę za duże, ale da się grać. Skończyły się jednak i czas kupić normalne :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

nanautzin pisze:Jako, że Master Set będzie na dniach to jakie koszulki polecicie na karty? Dotychczas używałem takich jakie miałem. Były trochę za duże, ale da się grać. Skończyły się jednak i czas kupić normalne :)
Ja używam tych - Mayday Games Chimera
ODPOWIEDZ