Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars

Post autor: fantazyn »

Hej,

przepraszam, ale nie chce mi sie czytac 21 stron w poszukiwaniu roznic.
Mage Wars <> Mage Wars Arena, z tego co czytalem to tylko zmiana nazwa (zeby odroznic prostsza Akademie).

Ps. Moge to (Mage Wars) kupic za 85zl, gramy z zona na razie w Summoner Wars i chcialbym cos bardziej lepszego, zlozonego. Warto?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Wars

Post autor: Chaaber »

Biorąc pod uwagę, że nowa podstawka to 190zł mniej więcej, to nawet na sprzedaż warto kupić w takiej cenie. A gra jest ciekawa, złożona i naprawdę daje sporo do myślenia. Warto!
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Wars

Post autor: fantazyn »

Dziekuje za szybka odpowiedz, kupie, pogramy, zobaczymy.
Boje sie troche czasu gry, 3 godziny to moze byc troche duzo...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

fantazyn pisze:Dziekuje za szybka odpowiedz, kupie, pogramy, zobaczymy.
Boje sie troche czasu gry, 3 godziny to moze byc troche duzo...
Jakie znowu 3 godziny? To prawda, że gra nie ma górnego limitu czasu gry ale partię można skończyć w 30 minut. Ba, można wygrać nawet w drugiej rundzie jeśli będziesz miał dobre rzuty i przeciwnik Ci pozwoli (teleport+atak o zasięgu 3 w pierwszej rundzie, w drugiej przeciwnik nie wrzuca armora lub blocków, nie leczy się a Ty rzucasz dwa ataki), czyli wychodzi taki szachowy szewski mat.
Czas rozgrywki zależy w największym stopniu od graczy. Jeśli Ty i twój przeciwnik nie zbliżycie się do siebie, zanim nie uzbroicie się i przyzwiecie armii to wtedy rozgrywka będzie trwała 3 godziny lub więcej. Jednak w tej grze nie chodzi o to, kto będzie miał lepszego armora czy większą armię, lecz żeby zabić wrogiego maga.
Dużo czasu może też zejść na przeglądaniu księgi w fazie planowania. Dlatego zagrajcie kilka partii w trybie apprentice (każdy gracz sam wkłada karty do księgi przed rozgrywką, właściciel nie przygotowuje ksiąg wcześniej). Następnie wybierzcie ulubionego maga i rozbudujcie te księgi, którymi już graliście. Pozwoli to wam zaznajomić się z kartami i mieć własne księgi, których nie będziecie musieli co chwila przeglądać. W końcu sami je zbudowaliście. Po każdej rozgrywce modyfikujcie trochę księgi.
Jak już się ogracie to ściągnijcie sobie zasady turniejów ze strony wydawcy i dostosujcie je do siebie, np zamiast 75 minut na grę przyjmijcie 90 lub 60. Można też wziąć klepsydrę i gracz, który pierwszy skończy planowanie odwraca ją. Jak piasek w klepsydrze się przesypie to drugi gracz zostaje z tym co wyciągnął (jak ma więcej niż powinien to losowo się wybiera). Po kilku takich rozgrywkach nie będziecie potrzebowali czasomierzy, żeby rozgrywki się nie dłużyły.
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Dalej szukam chętnych do grania Katowice okolice
Jeżeli chodzi o czas rozgrywki to wszystko zależy z kim i gra czym się gra ja 3 gry rozegrałem w niecałe 3 godziny:)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... -kampanii/

Myślę, że może was to zainteresować... :wink:
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
CezarIXen
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2014, 10:28
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice/Wrocław

Re: Mage Wars

Post autor: CezarIXen »

Kiedy można spodziewać się większej ilości szczegółów o wydaniu Mage Wars Arena? Oraz czy istnieje szansa, że ta gra zostanie wydana jeszcze w tym roku ?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Mage Wars Arena to już jest wydana, pewnie chodzi Ci o Academy, zagraniczne sklepy mają preordery z datą na listopad.
Blaszka
Posty: 14
Rejestracja: 07 sie 2015, 15:34

Re: Mage Wars

Post autor: Blaszka »

Sekator pisze:Mage Wars Arena to już jest wydana, pewnie chodzi Ci o Academy, zagraniczne sklepy mają preordery z datą na listopad.
Przecież chodzi o wersję PL Areny :roll:
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: TTR_1983 »

dokładnie, kolega Sekator chyba nie wie o czym pisze :mrgreen:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Cooo? Arena po polsku? To chyba faktycznie nie wiem o czym piszę, już dawno porzuciłem nadzieję że wydadzą to po naszemu, chyba dlatego nawet o tym nie pomyślałem.

Przyznaję, mój błąd. A chciałem dobrze :oops:
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Czy tylko będziecie wydawać wersję polską, czy też przejmujecie dystrybucję wersji angielskiej? Jestem bardziej zainteresowany przyszłymi dodatkami i OP-kitami (Isa stanęła na czwartym) niż polską wersją.
Piettrucha pisze:http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... -kampanii/

Myślę, że może was to zainteresować... :wink:
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Będzie wydawana wersja polska :-)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Wiadomo kiedy..??Arena to to samo co Core set??
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Arena = core set :-)
Dogrywamy szczegóły i jak tylko ustalimy wszystko ogłosimy datę premiery i datę kampanii.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Kto to będzie wydawał(czyja to sprawka "spolszczenie") będzie coś jeszcze spolszczane??
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Games Factory Publishing :-)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Wars

Post autor: karawanken »

Czy mógł by ktoś przybliżyć grę, na czym ona polega, jak się gra i przede wszystkim dlaczego warto ją wesprzeć. Nie mogę znaleźć polskich recenzji tej nowej wersji, która będzie po polsku.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

karawanken pisze:Czy mógł by ktoś przybliżyć grę, na czym ona polega, jak się gra i przede wszystkim dlaczego warto ją wesprzeć. Nie mogę znaleźć polskich recenzji tej nowej wersji, która będzie po polsku.

JESZCZE nie ma polskich recenzji... ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 930 times

Re: Mage Wars

Post autor: Galatolol »

karawanken pisze:Czy mógł by ktoś przybliżyć grę, na czym ona polega, jak się gra i przede wszystkim dlaczego warto ją wesprzeć. Nie mogę znaleźć polskich recenzji tej nowej wersji, która będzie po polsku.
W skrócie to jest karcianka fantasy, gdzie dwóch typów się leje na arenie rzucając czary, przywołując potwory itd. Coś typu MtG z dwiema różnicami: występuje plansza, a więc pozycja jednostek ma znaczenie (zasięg, ruch itd.) - to dla mnie nie jest wielka wartość dodana - i zamiast ciągnąć losowo karty z talii, mamy klasery (księgi zaklęć), z których wybieramy odpowiednią kartę - to jest bomba.

Mage Wars Academy ma wywalić aspekt przestrzenny, więc o ile nie jestem fanem upraszczania gier, to być może będzie bardziej w moim guście. Będzie to chyba typowa karcianka z klaserem zamiast stosu kart.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Galatolol pisze:
karawanken pisze:Czy mógł by ktoś przybliżyć grę, na czym ona polega, jak się gra i przede wszystkim dlaczego warto ją wesprzeć. Nie mogę znaleźć polskich recenzji tej nowej wersji, która będzie po polsku.
W skrócie to jest karcianka fantasy, gdzie dwóch typów się leje na arenie rzucając czary, przywołując potwory itd. Coś typu MtG z dwiema różnicami: występuje plansza, a więc pozycja jednostek ma znaczenie (zasięg, ruch itd.) - to dla mnie nie jest wielka wartość dodana - i zamiast ciągnąć losowo karty z talii, mamy klasery (księgi zaklęć), z których wybieramy odpowiednią kartę - to jest bomba.

Mage Wars Academy ma wywalić aspekt przestrzenny, więc o ile nie jestem fanem upraszczania gier, to być może będzie bardziej w moim guście. Będzie to chyba typowa karcianka z klaserem zamiast stosu kart.
Co masz na myśli mówiąc o aspekcie przestrzennym? Z tego co czytałem to miała być troche biedniejsza wersja starej podstawki ale mogło mi się pokiełbasić :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

AkitaInu pisze:
Galatolol pisze:
karawanken pisze:Czy mógł by ktoś przybliżyć grę, na czym ona polega, jak się gra i przede wszystkim dlaczego warto ją wesprzeć. Nie mogę znaleźć polskich recenzji tej nowej wersji, która będzie po polsku.
W skrócie to jest karcianka fantasy, gdzie dwóch typów się leje na arenie rzucając czary, przywołując potwory itd. Coś typu MtG z dwiema różnicami: występuje plansza, a więc pozycja jednostek ma znaczenie (zasięg, ruch itd.) - to dla mnie nie jest wielka wartość dodana - i zamiast ciągnąć losowo karty z talii, mamy klasery (księgi zaklęć), z których wybieramy odpowiednią kartę - to jest bomba.

Mage Wars Academy ma wywalić aspekt przestrzenny, więc o ile nie jestem fanem upraszczania gier, to być może będzie bardziej w moim guście. Będzie to chyba typowa karcianka z klaserem zamiast stosu kart.
Co masz na myśli mówiąc o aspekcie przestrzennym? Z tego co czytałem to miała być troche biedniejsza wersja starej podstawki ale mogło mi się pokiełbasić :)
Mage Wars Arena = zwykły, dobry, stary Mage Wars (z planszą), którego podstawka pod nazwą Arena trochę różni się od tej starej zawartością
Mage Wars Academy = szybsza (około 30 minut), trochę uproszczona wersja Mage Wars, bez planszy (coś w stylu Magica)

Moim zdaniem strasznie namieszali z nazewnictwem, tworząc dwie gry z podtytułem na "A" :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 930 times

Re: Mage Wars

Post autor: Galatolol »

Aspekt przestrzenny w sensie pozycja jednostek względem siebie, zasięg, ruch itd.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Ok, Dzięki za rozjaśnienie, nie wiedziałem że tam nawet planszy nie ma :)

Co do nowej areny - tam są tylko małe zmiany i generalnie nie ma chyba parcia żeby to kupować jeżeli mamy starą arene z dodatkami ?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

AkitaInu pisze: Co do nowej areny - tam są tylko małe zmiany i generalnie nie ma chyba parcia żeby to kupować jeżeli mamy starą arene z dodatkami ?
Nie ma. Arena to w sumie to samo, tylko pod inną nazwą za względu na Academy. Są kompatybilne ze sobą :).
ODPOWIEDZ