Necromunda: Underhive (Andy Hoare)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

Sama podstawka będzie grą planszową z elementami bitewniaka.
Ale razem z nią wyjdzie dodatek opisujący jak grać bez planszy z wykorzystaniem budynków i terenu (na bazie terenu do Shadow War). I to już będzie typowy bitewniak.
Czyli planszówka będzie bramą dla bitewniaka.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Jak ktoś jeszcze nie widział, to ruszyła oficjalna strona:
https://necromunda.com/
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Przewidywana cena za zestaw startowy to 100$.
raj pisze:Sama podstawka będzie grą planszową z elementami bitewniaka.
Ale razem z nią wyjdzie dodatek opisujący jak grać bez planszy z wykorzystaniem budynków i terenu (na bazie terenu do Shadow War). I to już będzie typowy bitewniak.
Czyli planszówka będzie bramą dla bitewniaka.

Zasady opcjonalne, o których wspominasz to ukłon w stronę starych wyjadaczy i dawnych fanów gry. Główny projekt podąża już innym torem i to będzie linia, na której GW zamierza skupić się najbardziej.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

IseeWinner pisze: Zasady opcjonalne, o których wspominasz to ukłon w stronę starych wyjadaczy i dawnych fanów gry. Główny projekt podąża już innym torem i to będzie linia, na której GW zamierza skupić się najbardziej.
No nie jestem pewien. Na moje oko ten podręcznik to must have do koszyka razem z podstawką (podobnie jak było z podręcznikiem Death Zone do Blood Bowla który premierę miał razem z podstawką). Granie na makiecie to jedno, ale podręcznik jeśli dobrze zrozumiałem ma zawierać reguły kampanii i rozwoju gangerów mdzy bitwami. Necromunda bez kampanii jest jak Blood Bowl bez ligi. Czyli dobra na początek, jako wprowadzenie.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Necromunda

Post autor: Monk »

Jaranko bo będą nowe figurki. Czekam na wersję elektroniczną od tych samych ludzików, którzy stworzyli bardzo fajny Mordheim:CotD.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Necromunda

Post autor: Błysk »

Monk pisze:Jaranko bo będą nowe figurki. Czekam na wersję elektroniczną od tych samych ludzików, którzy stworzyli bardzo fajny Mordheim:CotD.
Ja nie potrafię im wybaczyć porzucenia Mordheim, bardziej mnie interesowało to uniwersum. No i tego, że nie zrobili wyszukiwarki meczy sensownej.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Necromunda

Post autor: costi »

Błysk pisze:
Monk pisze:Jaranko bo będą nowe figurki. Czekam na wersję elektroniczną od tych samych ludzików, którzy stworzyli bardzo fajny Mordheim:CotD.
Ja nie potrafię im wybaczyć porzucenia Mordheim, bardziej mnie interesowało to uniwersum. No i tego, że nie zrobili wyszukiwarki meczy sensownej.
Wielu rzeczy nie zrobili w tej grze sensownie... mam nadzieję, że przy Necromundzie wyciągną wnioski.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Necromunda

Post autor: Monk »

Nie grałem w oryginał, ale ja tam jestem fanem wersji elektronicznej i rozumiem, że czasem odejście od wersji oryginalnej jest dobrym kompromisem. Chyba, że ktoś narzeka na ilość frakcji, choć sam mam setki godzin grając samymi Skavenami już nabite. No, ale offtopic się robi, sorry.
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Necromunda

Post autor: drapichrust7 »

Przykładowe ceny w pre-order (z jednego z polskich sklepów):
ZESTAW GŁÓWNY 335.00 PLN
GANG WARS - PODRĘCZNIK 75.00 PLN
GANG ESCHER 110.00 PLN
GANG GOLIATH 110.00 PLN
KOŚCI GANGU ESCHER 36.00 PLN
KOŚCI GANGU GOLIATH 36.00 PLN
KARTY GANGU ESCHER 40.00 PLN
KARTY GANGU GOLIATH 40.00 PLN
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

Własnie mi przeszło zainteresowanie za dużo zabawy ze skladaniem i malowaniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Necromunda

Post autor: Valarus »

Rocy7 pisze:Własnie mi przeszło zainteresowanie za dużo zabawy ze skladaniem i malowaniem.
Spoiler:
Spodziewałeś się czegoś innego? Toć to GW, modelarstwo to połowa, jak nie większość zabawy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, 08:22 przez Valarus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Necromunda

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze:Własnie mi przeszło zainteresowanie za dużo zabawy ze skladaniem i malowaniem.
Nie myślałeś o zmianie nicka na Smerf Maruda ;)

BTW. Dzięki za fotkę, tylko kiedy ja to pomaluję. :lol:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

Valarus pisze: Spodziewałeś się czegoś innego? Toć to GW, modelarstwo to połowa, jak nie większość zabawy.
sadzilem, ze GW pojdzie w kierunku Shadespire i prostych do zlozenia modeli na zatrzaski ;)

Dla mnie liczy sie lekki powergaming (lub inaczej kreci mnie mechanika i kombinowanie z rozpiskami) i troche fluf.

Figurka ma byc i ladnie wygladac moderlastwo mnie nigdy nie krecilo.

sewhoe pisze:Nie myślałeś o zmianie nicka na Smerf Maruda ;)
nie myslalem. A moje marudzenie ma wyrownywac poziom hype sztucznie robiony przez marketing/fanboji GW;)

Zreszta ja po prostu lubie grac w bitewniaki, skladanie modeli, malowanie traktuje jako zło konieczne. Nawet w Dropflecie maluje okrety tyle ile trzeba;)
Spoiler:
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Rocy chyba masz ogólnie jakiś problem z GW. Odnośnie zdjęcia, wygląda obiecująco, jednak Nercromunda to nie mój klimat.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Necromunda

Post autor: sewhoe »

W Necromundzie pewnie mocno będzie się liczył WYSIWYG, dlatego customizacja figurek jest ważna. Shadespire ze zdefiniowanymi drużynami to całkiem inna bajka. Tam mogli sobie pozwolić na snap-fity.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Od początku w zapowiedziach było jasno zasygnalizowane, że figurki będą miały pierdyliard opcji sklejenia (różne uzbrojenia, główki, fryzury etc), więc wiadomo było że to nie będzie trzyczęściowe monopose jak w Shadespire.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

IseeWinner pisze:Rocy chyba masz ogólnie jakiś problem z GW.
gdybys sledzil moje posty wiedzial bys, ze krytkuje wiele firm nie wylaczajac Hawk Wargames tworcow mojego ulubionego bitewniaka Dropfleet Commander.

Bycie fanem nie polega na przyklaskiwaniu (to rola marketingu), ale rowniez krytyce by system stal sie lepszy, bardziej przystepny i popuralny.

Moja krytyka Necromundy nie jest dla krytyki. Wyrazam obawe, iz fakt, ze modele beda tak szczegolowe i trudne do skladania zniecheci wiele osob, ktore wybiora Star Wars Legion etc. Wolalbym zas nie byc zmuszony do gry w systemy FFG, tylko dlatego, iz GW nie widzi trendow - ostatni widze, iz po prostu coraz wiecej osob woli systemy z nizszym progiem wejscia takze w kwestii czasu na malowanie / skladanie figurek.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2017, 14:46 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Necromunda

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze: Moja krytyka nie jest dla krytyki, szkoda po prostu iz moim zdaniem fakt ze modele beda tak szczegolowe i trudne do skladania zniecheci wiele osob, ktore wybiora Star Wars Legion etc.
Jednych zniechęci, drugich przyciągnie. Na tym to polega, że są różne gusta i różne produkty, by te gusta zaspokoić. Jeżeli produkt nie jest pod twój gust, to nie ma sensu go krytykować.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

sewhoe pisze: Jednych zniechęci, drugich przyciągnie. Na tym to polega, że są różne gusta i różne produkty, by te gusta zaspokoić. Jeżeli produkt nie jest pod twój gust, to nie ma sensu go krytykować.
ale jabym chcial zagrac w Neuromunde, dlatego irytuje mnie iz wybrano taki model ;) No coz poczekam az ktos bedzie zlozone armie sprzedawal [emoji14]
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

Ten model wybrano lata temu.
W ten sposób GW liczy na przyciągniecie starych graczy, którzy mogliby zostać zrażeni gdyby Necro wyglądała jak shadow.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

raj pisze:Ten model wybrano lata temu.
W ten sposób GW liczy na przyciągniecie starych graczy, którzy mogliby zostać zrażeni gdyby Necro wyglądała jak shadow.
Racja, ale zamyka sie jednoczesnie troche na nowych graczy. Wiekszosc osob z mlodszego rocznika jakie graja to goscie ktorzy oczekuja gry gotowej do rozgrywki po wyjeciu z pudełka (FFG ich rozpiescilo).

Jak robilem pokazy Firestorma, bo sporo osob po grze rezygnowalo jak mowilem ze modele trzeba skladac (a to byly maks 5 czesciowe figurki).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5210
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

dla tych jest shadow
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: xavier5 »

Ja właśnie dlatego z shadespire zrezygnowałem, a necromundę kupię - dla mechaniki osobiście wolę drewniane euro, a GW kupuję dla malowania :P Pewnie spędzę 50 godzin na malowaniu, po czym raz zagram i wrzucę na półkę :P

Z innej beczki do tej pory malowałem tylko figsy, ale coraz bardziej mam ochotę zrobić jakiś teren. GW ma bardzo fajne sety industrialne, są jednak dość drogie. TT Combat robi dużo tańsze z MDF. Alternatywnie znalazłem jeszcze, że mantic niedługo wyda plastikowe tereny, które chyba też taniej wychodzą niż GW.

Czy ktoś ma doświadczenia z mdf i jest mi w stanie powiedzieć czy różnica w jakości i wyglądzie końcowym jest bardzo znacząca? Opłaca się dopłacić do GW, czy lepiej kupić za 30% tej ceny jakiś industralny mdf i po fajnym pomalowaniu będzie równie dobrze się prezentować? ew. Może ktoś coś wie o setach od mantic?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Necromunda

Post autor: costi »

Jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną, to w zasadzie nie ma różnicy.
Jeśli chodzi o wygląd, to musisz obejrzeć konkretne zestawy - MDF nie da się kształtować tak jak plastiku, więc raczej będą w takich makietach dominować płaskie powierzchnie. Co nie znaczy, że będzie to wyglądać źle.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Gdyby w Necromundzie wybrano taki model jak Star Wars Legion, to by chyba na drugi dzień fani powybijali GamesWorkshopowi okna na Willow Road ;-)

Necromunda to skirmish WYSIWYG, więc musi być wiele możliwości poskładania modeli. Klejenie modeli nie jest trudne, a fani docenią fakt że bez własnych konwersji każda figurka będzie miała unikalny wygląd, nawet jeżeli postanowię kupić 3 boksy razy 10 gangerów.
Rocy7 pisze: Wiekszosc osob z mlodszego rocznika jakie graja to goscie ktorzy oczekuja gry gotowej do rozgrywki po wyjeciu z pudełka (FFG ich rozpiescilo).
GW promuje hobby, którego gra jest tylko jedną ze składowych. Obok modelarstwa i beletrystyki związanej z ich uniwersami.
Nie wszyscy (młodzi czy starzy) oczekują gotowych, prepaintowych gumoludków, a i X-Wingowe latawce wielu graczy zmywa i maluje po swojemu. Jeżeli kogoś klejenie i (lub) malowanie figurek męczy, to faktycznie oferta GW w większości nie jest skierowana do niego. Modelarski aspekt ma tu dostarczać tak samo frajdy jak i samo granie.
Czy GW nie dostosowuje się do rynku? Sądzę, że wręcz przeciwnie - poszli w produkty z niższym progiem wejścia, nawet ta Necromunda wygląda całkiem inaczej niż przed laty (można zagrać bez makiet, na gotowej modularnej planszy, nie trzeba do pierwszej rozgrywki wypełniać kart ołówkiem etc). Z figurkami na szczęście nie ceregielą się ze zniżkowaniem jakości bo zajebiste modele to ich wizytówka.
ODPOWIEDZ