ISS Vanguard - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
gogovsky
Posty: 2227
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: gogovsky »

Pytanko czy jak wracam na planetę gdzie już wykonaliśmy misję, to jak wracam to wykładam ją znowu czy gram bez misji?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Void
Posty: 233
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 14 times
Been thanked: 98 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

gogovsky pisze: 07 maja 2024, 17:48 Pytanko czy jak wracam na planetę gdzie już wykonaliśmy misję, to jak wracam to wykładam ją znowu czy gram bez misji?
Zawsze masz jakąś misję, czasem są losowe spośród kilku.
gogovsky
Posty: 2227
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: gogovsky »

Void pisze: 07 maja 2024, 18:07
Spoiler:
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Sixshot
Posty: 227
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Sixshot »

gogovsky pisze: 07 maja 2024, 18:22
Void pisze: 07 maja 2024, 18:07
Spoiler:
My graliśmy drugi raz bez tej misji już... po prostu wiesz już co masz robić i najwyżej wpadnie jakaś kolejna misja po przeczytaniu paragrafu. Misje są głownie po to ,że jak się jej nie wykona a chcemy opuścić planetę to mamy karę za nieukończone misje.
gogovsky
Posty: 2227
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 513 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: gogovsky »

chodzi mi, że jak przylatuje i ponownie robię misję 80 (defaultowa w sensie nadrukowana) czy biorę inną, a jeśli tak to jaka.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Dekoy
Posty: 173
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Dekoy »

Zaczynam ISS i instrukcja w ogóle nie mówi co należy rozumieć przez to co na załączonym obrazku. Domyślam się, ale zgadywać nie będę. Co to oznacza?
Obrazek
Void
Posty: 233
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 14 times
Been thanked: 98 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

Dekoy pisze: 10 maja 2024, 20:57 Zaczynam ISS i instrukcja w ogóle nie mówi co należy rozumieć przez to co na załączonym obrazku. Domyślam się, ale zgadywać nie będę. Co to oznacza?
Obrazek
Wydaj z puli rzuconych w teście kości 2 kości czerwone i 2 kości niebieskie z dowolnymi symbolami. Jak nie wyjaśnia? Od strony 31 do strony 36 wyjaśnienie jak działają testy z przykładami, na stronie 35 nawet podobny przykład tylko z inną kombinacją kolorów kości. Natomiast na stronie 46 wyjaśnienie wszelakich ikon.
Obrazek
Dekoy
Posty: 173
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Dekoy »

No super. Przypominam, że jestem w samouczku i dotarłem jakoś do miejsca z załączonego zdjęcia. W instrukcji w miejscu gdzie wskazujesz przykład podaje, że mam wziąć 4 kości (?), "dzięki temu masz pewność, że spełnisz przynajmniej wymagania z zielonego rzędu, choć masz nadzieję na aktywację Kombinacji kości z bieżacej karty Warunków Globalnych."
Na ten moment nie wiem co to są Warunki Globalne bo w tutorialu karta jest tam nadrukowana, nie wiem co to są jakieś Kombinacje, zapewne będzie to wyjaśnione później. Dalsze kroki z instrukcji na stronie 35 są na tym etapie dla mnie całkowicie nie zrozumiałe.
Void
Posty: 233
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 14 times
Been thanked: 98 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

Dekoy pisze: 10 maja 2024, 21:28 No super. Przypominam, że jestem w samouczku i dotarłem jakoś do miejsca z załączonego zdjęcia. W instrukcji w miejscu gdzie wskazujesz przykład podaje, że mam wziąć 4 kości (?), "dzięki temu masz pewność, że spełnisz przynajmniej wymagania z zielonego rzędu, choć masz nadzieję na aktywację Kombinacji kości z bieżacej karty Warunków Globalnych."
Na ten moment nie wiem co to są Warunki Globalne bo w tutorialu karta jest tam nadrukowana, nie wiem co to są jakieś Kombinacje, zapewne będzie to wyjaśnione później. Dalsze kroki z instrukcji na stronie 35 są na tym etapie dla mnie całkowicie nie zrozumiałe.
Nie mówi że masz, jest to jedynie przykład a nie nakaz, podałem ten gdyż jest tam wszystko ładnie rozpisane szczegółowo... Nie musisz nic wiedzieć o kombinacjach aby zrozumieć podstawy jak działają testy i znaczenie ikon. W ramach tutoriala masz rozpisane jak działają testy z pominięciem efektów kombinacji. Dalej w dziale "Kontynuowanie samouczka" na stronie 20 który odczytujesz po pierwszej pełnej rundzie jest rozpisane że wszelkie ikony znajdziesz w Glosariuszu na końcu instrukcji oraz iż jest jeszcze kilka zasad z którymi warto się zapoznać (w tym i efekty kombinacji) rozpisane na stronach 21-24, do których również będziesz dodatkowo odsyłany we wpisach w trakcie trwania samouczka. Natomiast do rozwiązania owego testu wystarczające są informacje zawarte w podstawach wykonywania testu z pierwszej tury samuczka (bez kombinacji, efektów globalnych itp.) + rzucenie okiem na glosariusz ikon oraz ewentualnie na owe dodatkowe zasady by dowiedzieć się więcej o dodatkowych (żółtych) rezultatach.
Dekoy
Posty: 173
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Dekoy »

Nigdzie nie jest napisanie poza tym przykładem jakiegoś zaawansowanego testu jak ten test przeprowadzić. Nigdzie nie jest napisane, ze jak masz takie trzy kostki to je bierzesz, rzucasz i tyle, jak padlo zagrozenie to wiadomo co dalej.

Tutorial skupią się na tych ikonach kilofa/atomu/coś tam ale zaraz po tym jak tutorial zostawia mnie samego z grą trafiam na test, który nie jest nigdzie fundamentalnie wyjaśniony. No i efekt jest taki, że zamiast grać wertuje internet, znajduje bgg podobne tematy bo jak się okazuje nie jestem sam i kończę na oglądaniu przejścia tutoriala przez Paula Grogana gdzie w końcu dowiaduję się co to znaczy. Gra już w pudle wróciła na półkę, szkoda mi czasu CSI planszowe zagadki.
Sixshot
Posty: 227
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Sixshot »

Instrukcja jest bardzo dobrze napisana i niema się co czepiać tylko trzema się skupić i czytać po kolei,a wiadomo tutorial i pierwsze 2-3 rozgrywki to tak będzie wyglądało ,że co jakiś czas trzeba spojrzeć do instrukcji. Potem już z górki i można czerpać pełną przyjemność z gry.

Co do przypadku który podałeś to mogę tylko potwierdzić, że przy tym teście masz po prostu wybór ,albo ryzykujesz i rzucasz np 1 kość w celu uzyskania kilofa / klucza gdzie w nagrodę masz odświeżanie i przejście do wpisu ,ale jak się nie uda to rzucasz kością zagrożenia. Druga opcja jest bardziej bezpieczna ,że rzucasz 2 czerwonymi i 2 niebieskimi i masz pewniaka. W dodatku czerwone i niebieskie kości mogą zawierać wymagany wyżej symbol który jak trafisz to możesz podążać wariantem żółtym ,a resztę kości jak masz możliwość to przeznaczyć na kombinację kości z kart i uzyskać jakiś dodatkowy efekt.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2024, 08:25 przez Sixshot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Pytanie o test bez toru, w którym są dwa, niepołączone zielone wyniki (karta P130). Czytając polską instrukcję wydawało mi się, że mogę skorzystać z obu. Jednak po przeczytaniu angielskiej instrukcji oraz wątku na bgg wydaje się, że maksymalnie jedna kostka może być na karcie jako wynik po teście, więc w takim przypadku, jeśli wyrzucę ikony dla obu wyników, muszę wybrać jeden. Jak to jest?
Void
Posty: 233
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 14 times
Been thanked: 98 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

mat_eyo pisze: 14 maja 2024, 19:32 Pytanie o test bez toru, w którym są dwa, niepołączone zielone wyniki (karta P130). Czytając polską instrukcję wydawało mi się, że mogę skorzystać z obu. Jednak po przeczytaniu angielskiej instrukcji oraz wątku na bgg wydaje się, że maksymalnie jedna kostka może być na karcie jako wynik po teście, więc w takim przypadku, jeśli wyrzucę ikony dla obu wyników, muszę wybrać jeden. Jak to jest?
Faktycznie w polskiej instrukcji jest błąd, powinno być że po położeniu znacznika przejdź do następnego kroku a nie następnego rzędu. Więc możesz tylko jeden z tych dwóch wyników oznaczyć.

Edit: Po spojrzeniu jeszcze raz w instrukcję, przynajmniej w rozpisce testu w tutorialu jest prawidłowo "Po umieszczeniu znacznika przejdź do kroku 9 (podczas tego kroku na karcie można umieścić tylko 1 znacznik). Jeśli nie umieściłeś znacznika, przejdź do następnego rzędu. " Podobnie chyba prawidłowo jest na karcie pomocy gracza. Natomiast błąd jest w opisie testu w instrukcji w dziale "zasady eksploracji planetarnej".
Azaziel
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2024, 10:44
Has thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Azaziel »

szybkie pytanie - o co chodzi z tą kąrtą? gdzie ją umieścić bo nie mogę znaleźć tego w instrukcji...
Obrazek


PS. wczoraj odebrałem grę - nie bijcie za głupie pytanie...
Void
Posty: 233
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 14 times
Been thanked: 98 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

Azaziel pisze: 16 maja 2024, 11:26 szybkie pytanie - o co chodzi z tą kąrtą? gdzie ją umieścić bo nie mogę znaleźć tego w instrukcji...
Obrazek


PS. wczoraj odebrałem grę - nie bijcie za głupie pytanie...
Będzie wyjaśnione później w trakcie kampanii. Na razie nie przejmuj się nią i umieść w dowolnym miejscu :wink:
ODPOWIEDZ