Moje najdroższe gry w kolekcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Golfang »

Moje najdroższe gry to karcianki :) czyżby papiery wartościowe? nie.... to MTG oraz Horror w Arkham LCG. Nie jestem w stanie oszacować już kosztów MTG ale sądzę że co najmniej 5000+ (zbieram pełne sety wydań - mam 22 full setów oraz ciągle nie uzbierane jeszcze 3), zaś HwA LCG znacznie mniej bo tylko 1000+. Z prawdziwych planszówek to najdroższy jest Descent 2ed - dokupiłem na fali "znikających" dodatków - wszystko co było jeszcze do kupienia.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 23 lis 2020, 08:36 Moje najdroższe gry to karcianki :) czyżby papiery wartościowe? nie.... to MTG oraz Horror w Arkham LCG. Nie jestem w stanie oszacować już kosztów MTG ale sądzę że co najmniej 5000+ (zbieram pełne sety wydań - mam 22 full setów oraz ciągle nie uzbierane jeszcze 3), zaś HwA LCG znacznie mniej bo tylko 1000+. Z prawdziwych planszówek to najdroższy jest Descent 2ed - dokupiłem na fali "znikających" dodatków - wszystko co było jeszcze do kupienia.
Ahhhh te czasy MTG.....a co masz z Descenta?
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 23 lis 2020, 10:42
Golfang pisze: 23 lis 2020, 08:36 Moje najdroższe gry to karcianki :) czyżby papiery wartościowe? nie.... to MTG oraz Horror w Arkham LCG. Nie jestem w stanie oszacować już kosztów MTG ale sądzę że co najmniej 5000+ (zbieram pełne sety wydań - mam 22 full setów oraz ciągle nie uzbierane jeszcze 3), zaś HwA LCG znacznie mniej bo tylko 1000+. Z prawdziwych planszówek to najdroższy jest Descent 2ed - dokupiłem na fali "znikających" dodatków - wszystko co było jeszcze do kupienia.
Ahhhh te czasy MTG.....a co masz z Descenta?
Wszystkie duże dodatki poza Labiryntem Zagłady - na który się niestety spóźniłem (czego bardzo żałuję)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

u mnie kilka zmian:
TOP 10:
1) X-wing 1.0 1700pln
2) Warhammer Underworld+bandy 1200pln
3) WH40K Podbój 880pln
4) Descent 2 +dodatki 700pln
5) Mage Knight+dodatki 600pln
6) WH40K Indomitus 550pln
7) Chaos w Starym Swiecie 500pln
8 ) Nemesis Lockdown 490pln
9) Clank+dodatki 400pln
10) Star Wars Rebelia 350pln

Niedługo wyjdzie 4 sezon w WHU więc cena skoczy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Yuri »

BOLLO pisze: 23 lis 2020, 12:02 u mnie kilka zmian:
TOP 10:
1) X-wing 1.0 1700pln
2) Warhammer Underworld+bandy 1200pln
3) WH40K Podbój 880pln
4) Descent 2 +dodatki 700pln
5) Mage Knight+dodatki 600pln
6) WH40K Indomitus 550pln
7) Chaos w Starym Swiecie 500pln
8 ) Nemesis Lockdown 490pln
9) Clank+dodatki 400pln
10) Star Wars Rebelia 350pln

Niedługo wyjdzie 4 sezon w WHU więc cena skoczy.
Z ciekawości... na ile wyceniasz cały swój zbiór planszówkowy ? Wliczając "maluchy" po 100-200zł ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Yuri pisze: 23 lis 2020, 12:38
BOLLO pisze: 23 lis 2020, 12:02 u mnie kilka zmian:
TOP 10:
1) X-wing 1.0 1700pln
2) Warhammer Underworld+bandy 1200pln
3) WH40K Podbój 880pln
4) Descent 2 +dodatki 700pln
5) Mage Knight+dodatki 600pln
6) WH40K Indomitus 550pln
7) Chaos w Starym Swiecie 500pln
8 ) Nemesis Lockdown 490pln
9) Clank+dodatki 400pln
10) Star Wars Rebelia 350pln

Niedługo wyjdzie 4 sezon w WHU więc cena skoczy.
Z ciekawości... na ile wyceniasz cały swój zbiór planszówkowy ? Wliczając "maluchy" po 100-200zł ?
Bede robil spis w grudniu i wtedy wkleje liste. Nie mam pojecia. Podszedlem do tematu zbyt spontanicznie.
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Niewodnik »

Nie przedstawię swojej Top10, bo w sumie oprócz Frostpunka to mam same popierdółki.

Ale Top1. Munchkin

Kompletna lista tego co posiadam z tej gry to ponad 800 pozycji, więc ciekawskich zapraszam na priv, nie będę Was zamęczać nieskończoną ilością znaczków, w których co linijka jest "Munchkin".

Cena: (???) Powyżej 20.000zł, ale nie pytajcie dalej, bo sam nie wiem.
Spoiler:
Zdjęcie z czasów jak miałem jeszcze miejsce, by wyeksponować kolekcję.
Zawrotną kwotę robią przedmioty, które potrafią kosztować powyżej 100 euro, albo pojedyncze karty promocyjne za 50 euro sztuka. Na zdjęciu mamy praktycznie bez wyjątku brak duplikatów, w szufladach pod spodem pochowane było dużo więcej dóbr, tyle że powtórek.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: sitfun »

Niewodnik pisze: 23 lis 2020, 14:23 Ale Top1. Munchkin
Piękna galeria :shock: pewnie mogłoby to stać w całości w jakimś muzeum planszówkowym. Grywasz w to jeszcze czy tylko zbierasz kolejne elementy do kolekcji?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Niewodnik pisze: 23 lis 2020, 14:23 Nie przedstawię swojej Top10, bo w sumie oprócz Frostpunka to mam same popierdółki.

Ale Top1. Munchkin

Kompletna lista tego co posiadam z tej gry to ponad 800 pozycji, więc ciekawskich zapraszam na priv, nie będę Was zamęczać nieskończoną ilością znaczków, w których co linijka jest "Munchkin".

Cena: (???) Powyżej 20.000zł, ale nie pytajcie dalej, bo sam nie wiem.
Spoiler:
Zdjęcie z czasów jak miałem jeszcze miejsce, by wyeksponować kolekcję.
Zawrotną kwotę robią przedmioty, które potrafią kosztować powyżej 100 euro, albo pojedyncze karty promocyjne za 50 euro sztuka. Na zdjęciu mamy praktycznie bez wyjątku brak duplikatów, w szufladach pod spodem pochowane było dużo więcej dóbr, tyle że powtórek.
I to jest Panie i Panowie prawdziwy kolekcjoner....ja na wygnanie udac sie musze.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: trixon »

Ceny podaję na oko, bo nie mam pewności, że dobrze wyceniam:
1 ) Too Many Bones, prawie All In ~ 2000 zł
2 ) Food Chain Magnate + Ketchup ~ 670 zł
3 ) Terra Mystica + Ogień i lód + kupcy ~550 zł
4 ) Battlestar galactica + exodus ~ 450 zł
5 ) Terraformacja Marsa PL + wszystko prócz big boxa ~400 zł
6 ) DIXIT Odysey + 5 dodatków + insert ~400 zł
7 ) Chaos w starym swiecie ~ 400 zł
8 ) Najeźdźcy północy z dodatkami i monetami ~360 zł
9 ) Projekt Gaja z insertem ~350 zł
10 ) ex aequo: Descent 1 ed / Pola Arle z dodatkiem /Orleans + 2 dodatki ~300 zł
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Golfang »

Golfang pisze: 23 lis 2020, 10:50
BOLLO pisze: 23 lis 2020, 10:42
Golfang pisze: 23 lis 2020, 08:36 Moje najdroższe gry to karcianki :) czyżby papiery wartościowe? nie.... to MTG oraz Horror w Arkham LCG. Nie jestem w stanie oszacować już kosztów MTG ale sądzę że co najmniej 5000+ (zbieram pełne sety wydań - mam 22 full setów oraz ciągle nie uzbierane jeszcze 3), zaś HwA LCG znacznie mniej bo tylko 1000+. Z prawdziwych planszówek to najdroższy jest Descent 2ed - dokupiłem na fali "znikających" dodatków - wszystko co było jeszcze do kupienia.
Ahhhh te czasy MTG.....a co masz z Descenta?
Wszystkie duże dodatki poza Labiryntem Zagłady - na który się niestety spóźniłem (czego bardzo żałuję)
haha właśnie odebrałem osobiście Labirynt Zagłady! Używany ale stan wydaje się idealny - poza szczypcami jednego kraba - jedna odpadła. Kupiłem lokalnie za 300 więc z jednej strony drogo - bo mogłem mieć za 200 z drugiej na chwilę obecną tanio - bo większość ogłoszeń to 400+... Mam już komplet dużych dodatków do Descenta :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Niewodnik »

sitfun pisze: 23 lis 2020, 14:45
Niewodnik pisze: 23 lis 2020, 14:23 Ale Top1. Munchkin
Piękna galeria :shock: pewnie mogłoby to stać w całości w jakimś muzeum planszówkowym. Grywasz w to jeszcze czy tylko zbierasz kolejne elementy do kolekcji?
Grywam i to całkiem nieźle :) Na jednej półce stoi zdobyta a nie kupiona taka oto figurka.
Spoiler:
Aczkolwiek... znajomi to już nie chcą ze mną grać, a chodzenie po turniejach raz na ruski rok chyba się nie liczy.

I dziękuję pięknie za pochwały. Myślę, że znajdziemy tutaj skrytych fascynatów, którzy przerastają mnie o głowę, albo trzy, ale oczywiście bardzo cieszy mnie fakt docenienia :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

U mnie kilka zmian.
X-wing przekroczył właśnie magiczną cyfre 2k. Brakuje mi tylko wielkich epickich modeli ale nie wiem czy chcę w nie wchodzić. Pomyślę.
Do Imperium Atakuje doszły duże dodatki i czekają grzecznie na półce. Ponieważ Descent już oficjalnie wypadł ze sklepów to ceny poszybowały. WH40 Podój dostał kolejne 2x CoreSety żeby mi nikt nie powiedział że mi czegoś brakuje :-) WH Underworlds postanowiłem już nie wspierać, to co mam mi w zupełności wystarcza a coś czuję że ta gra nie będzie miała końca niczym kinder niespodzianka można zbierać i zbierać i końca nie widać.
Patrząc perspektywistycznie nie zanosi się żeby coś innego w tym roku zaszkodziło TOP5....
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 08 mar 2021, 14:39 U mnie kilka zmian.
X-wing przekroczył właśnie magiczną cyfre 2k. Brakuje mi tylko wielkich epickich modeli ale nie wiem czy chcę w nie wchodzić. Pomyślę.
Do Imperium Atakuje doszły duże dodatki i czekają grzecznie na półce. Ponieważ Descent już oficjalnie wypadł ze sklepów to ceny poszybowały. WH40 Podój dostał kolejne 2x CoreSety żeby mi nikt nie powiedział że mi czegoś brakuje :-) WH Underworlds postanowiłem już nie wspierać, to co mam mi w zupełności wystarcza a coś czuję że ta gra nie będzie miała końca niczym kinder niespodzianka można zbierać i zbierać i końca nie widać.
Patrząc perspektywistycznie nie zanosi się żeby coś innego w tym roku zaszkodziło TOP5....
ale kindera zjesz - a shadespire nie :)
no ja się pożegnałem ze swoimi 10 bandami... sprzedałem bez żalu - nie grał około 1 rok w nią no i poza tym miałem tylko shadespire i Nightvault. Już w Beastgrave nie inwestowałem.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 08 mar 2021, 14:59
BOLLO pisze: 08 mar 2021, 14:39 U mnie kilka zmian.
X-wing przekroczył właśnie magiczną cyfre 2k. Brakuje mi tylko wielkich epickich modeli ale nie wiem czy chcę w nie wchodzić. Pomyślę.
Do Imperium Atakuje doszły duże dodatki i czekają grzecznie na półce. Ponieważ Descent już oficjalnie wypadł ze sklepów to ceny poszybowały. WH40 Podój dostał kolejne 2x CoreSety żeby mi nikt nie powiedział że mi czegoś brakuje :-) WH Underworlds postanowiłem już nie wspierać, to co mam mi w zupełności wystarcza a coś czuję że ta gra nie będzie miała końca niczym kinder niespodzianka można zbierać i zbierać i końca nie widać.
Patrząc perspektywistycznie nie zanosi się żeby coś innego w tym roku zaszkodziło TOP5....
ale kindera zjesz - a shadespire nie :)
no ja się pożegnałem ze swoimi 10 bandami... sprzedałem bez żalu - nie grał około 1 rok w nią no i poza tym miałem tylko shadespire i Nightvault. Już w Beastgrave nie inwestowałem.
I jak udało ci się w tej cenie co chciałeś? Bo widziałem tam na OLX że próbowałeś.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 08 mar 2021, 15:01
Golfang pisze: 08 mar 2021, 14:59
BOLLO pisze: 08 mar 2021, 14:39 U mnie kilka zmian.
X-wing przekroczył właśnie magiczną cyfre 2k. Brakuje mi tylko wielkich epickich modeli ale nie wiem czy chcę w nie wchodzić. Pomyślę.
Do Imperium Atakuje doszły duże dodatki i czekają grzecznie na półce. Ponieważ Descent już oficjalnie wypadł ze sklepów to ceny poszybowały. WH40 Podój dostał kolejne 2x CoreSety żeby mi nikt nie powiedział że mi czegoś brakuje :-) WH Underworlds postanowiłem już nie wspierać, to co mam mi w zupełności wystarcza a coś czuję że ta gra nie będzie miała końca niczym kinder niespodzianka można zbierać i zbierać i końca nie widać.
Patrząc perspektywistycznie nie zanosi się żeby coś innego w tym roku zaszkodziło TOP5....
ale kindera zjesz - a shadespire nie :)
no ja się pożegnałem ze swoimi 10 bandami... sprzedałem bez żalu - nie grał około 1 rok w nią no i poza tym miałem tylko shadespire i Nightvault. Już w Beastgrave nie inwestowałem.
I jak udało ci się w tej cenie co chciałeś? Bo widziałem tam na OLX że próbowałeś.
10 Band sprzedałem za 900 zł - chciałem na początku więcej.. ale i tak dobra cena. Chociaż jak się przeliczy na to co dodałem to niby tanio. Co zrobić. Tak to jest z naszym hobby. Nie traktuję gier jako inwestycji.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
No ja też się tego obawiam że jak kiedyś przyjdzie czas się rozstac z X-wingami to będę w plecy i NAPEWNO nie zarobie na tym. Ale prawdopodobny scenariusz będzie taki że wnuczek kiedyś przyjdzie do dziadka i pogra w "samolociki" jako odskocznia od cybernetyczego WH w hologramach.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 08 mar 2021, 15:41No ja też się tego obawiam że jak kiedyś przyjdzie czas się rozstac z X-wingami to będę w plecy i NAPEWNO nie zarobie na tym. Ale prawdopodobny scenariusz będzie taki że wnuczek kiedyś przyjdzie do dziadka i pogra w "samolociki" jako odskocznia od cybernetyczego WH w hologramach.
Też mam takie marzenie, ale trochę za dużo tu zmiennych - raz, że nawet nie wiadomo czy dożyjemy :D a dwa, że do tego czasu to już będzie wersja 8.0, i wszystko co ze starych edycji już dawno będzie do śmieci :P Nie wierzę, że przez tyle lat będzie utrzymywana aplikacja (i sama gra - zapewne wyjdzie coś innego, inny bitewniak w podobnym modelu), a bez niej (i punktów w niej) nie pograsz. Alternatywą jest wydrukowanie punktów, ale echh, słabe jest takie rozwiązanie...

Ale żeby nie powstał offtopic, to u mnie jest podobnie - X-Wing myślę, że już dawno przebił wydane na niego 2k, bliżej myślę że do 3k. Mam cztery floty (Rebelia, Imperium, Szumowiny, Republika), łącznie 56 unikalnych statków, z czego 9 dużych, 5 średnich i 42 małe (w epickie się nie pcham :D). Nie wspominając o macie, zestawach konwertujących, organizerach, pudełkach na karty...
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: brutusss »

Zafoliowany booster box MTG z Urza's Saga i keszcze kompletny set Revised nigdy nie grany :D

Jeszcze pare lat i wymieniam na mieszkanie :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 162 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Zet »

brutusss pisze: 09 mar 2021, 16:42 Zafoliowany booster box MTG z Urza's Saga i keszcze kompletny set Revised nigdy nie grany :D
Jeszcze pare lat i wymieniam na mieszkanie :D
Właśnie sprawdziłem na MCM. Z obecną tendencją, to może być szybciej niż myślisz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

brutusss pisze: 09 mar 2021, 16:42 Zafoliowany booster box MTG z Urza's Saga i keszcze kompletny set Revised nigdy nie grany :D

Jeszcze pare lat i wymieniam na mieszkanie :D
Rozwaliłeś system!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To ja się tu bryndzluje swoimi 4rema regałami gier, jakieś tam kolekcjonerskie i białe kruki a tu taki sztos.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 162 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Zet »

BOLLO pisze: 09 mar 2021, 22:08
brutusss pisze: 09 mar 2021, 16:42 Zafoliowany booster box MTG z Urza's Saga i keszcze kompletny set Revised nigdy nie grany :D
Jeszcze pare lat i wymieniam na mieszkanie :D
Rozwaliłeś system!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To ja się tu bryndzluje swoimi 4rema regałami gier, jakieś tam kolekcjonerskie i białe kruki a tu taki sztos.
W obecnych czasach "rozwalenie systemu" za pomocą MtG to żaden wyczyn. To po prostu inna klasa niż planszówkowe "białe kruki" i nie ma sensu tego zestawiać. Oczywiście muszę przyznać, że box Urza's Sagi i set Revised zrobił na mnie ogromne wrażenie. Też cały :mrgreen: z zazdrości nawet :wink: . Ale to żadne porównanie do planszówek o których tutaj piszemy. To tak, jakby do wyścigów gokartów stanął bolid formuły.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Zet pisze: 09 mar 2021, 23:28
BOLLO pisze: 09 mar 2021, 22:08
brutusss pisze: 09 mar 2021, 16:42 Zafoliowany booster box MTG z Urza's Saga i keszcze kompletny set Revised nigdy nie grany :D
Jeszcze pare lat i wymieniam na mieszkanie :D
Rozwaliłeś system!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To ja się tu bryndzluje swoimi 4rema regałami gier, jakieś tam kolekcjonerskie i białe kruki a tu taki sztos.
W obecnych czasach "rozwalenie systemu" za pomocą MtG to żaden wyczyn. To po prostu inna klasa niż planszówkowe "białe kruki" i nie ma sensu tego zestawiać. Oczywiście muszę przyznać, że box Urza's Sagi i set Revised zrobił na mnie ogromne wrażenie. Też cały :mrgreen: z zazdrości nawet :wink: . Ale to żadne porównanie do planszówek o których tutaj piszemy. To tak, jakby do wyścigów gokartów stanął bolid formuły.
No ja wiem i rozumiem to nie mniej jednak cieszę się że ktoś posiada takie perły....co nie oznacza że jest to łatwo spieniężyć ot tak bo śmiem twierdzić że w PL nikt tego nie kupi. Ja sam miałem pamiętam problemy z taliami do Legacy które chodziły po 5-6k...musiałem rozkompletowywac itd. Obecnie taka talia jest warta ok 15k. Inwestowanie w kartony do MTG były i są lepszym nośnikiem jak złoto! Kiedyś nawet spłodziłem taki artykuł (https://polter.pl/Papierowe-Zloto-b12055)

Ale ok zgadzam się że porównywać tego do planszówek nie ma co. Co nie zmienia faktu że rozwaliłeś sytem :mrgreen:
Cyknij jeszcze jakąś focie żebyśmy mogli ślinić monitory.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: brutusss »

Zrobię jak pojadę pomacać :) leży sobie w skrytce bankowej za granicą od 8 lat (w Polsce wynajęcie takiej graniczy z cudem)

Jeśli ktokolwiek inwestuje w planszówki lub posiada coś wartościowego to trzymacie to w domach ? Nie boicie się że coś się może wydarzyć i nie mam na myśli kradzieży ale np. zalanie, pożar itp...

Wiem że w USA możesz ubezpieczyć swoją kolekcję, ale czy w EU ktoś się spotkał z taką opcją ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

brutusss pisze: 10 mar 2021, 10:12 Zrobię jak pojadę pomacać :) leży sobie w skrytce bankowej za granicą od 8 lat (w Polsce wynajęcie takiej graniczy z cudem)

Jeśli ktokolwiek inwestuje w planszówki lub posiada coś wartościowego to trzymacie to w domach ? Nie boicie się że coś się może wydarzyć i nie mam na myśli kradzieży ale np. zalanie, pożar itp...

Wiem że w USA możesz ubezpieczyć swoją kolekcję, ale czy w EU ktoś się spotkał z taką opcją ?
Jak wyobrazasz sobie że przyjdze do banku z 4rema regałami a na nich 230 pudełek z grami co zajmuje powierzchnie aktualnie 5m x 2m i poprosze o wynajem skrytki/sejfu :-)

Nie jest to takie proste a PZU jak się interesowałem nie jest skory do ubezpieczania czegoś takiego...może jeszcze raz podejdę do tematu bo jak to mówią "człowiek mądry po szkodzie".
ODPOWIEDZ