Gra przygodowa z kampanią

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Gunner4aye »

Witam,
jestem nowy w świecie planszowym i chciałbym kupić jakąś grę kampanijną/ przygodową, mam już WP: Podróże przez Śródziemie z dodatkami, jest to fajna gra lecz prosta i za mało w niej rozbudowy postaci którą gramy, skończyłem dziś z bratem S&S Nieśmiertelne dusze i również mi się podobało lecz 6 misji to trochę mało. Do sedna, szukam gry dla 2 osób (może być solo choć nie koniecznie) z fajnym rozwojem postaci i długą kampanią. Chciałem kupić Tainted Grail lecz wersja sklepowa mnie nie satysfakcjonuje względem tego co można było mieć z KS (rozczarowałem się niesamowicie że nie otworzyli wsparcia dla nowych tylko dla już wspierających), rozważam też Gloomhaven ale z chęcią posłucham co mi zaproponujecie, dodam tylko że gra musi być jeszcze w języku polskim. Jeszcze jedno czy w Łowcach A. D. 2114 jest kampania?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i propozycje! :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Yuri »

Folklore the Affliction, jak tylko Sir Yaro skończy tłumaczenie Story Journali. Potem, dłuuugo, dluuuuuuuuujjgo nic 😉

P. S. A skończy całkiem szybko z tego co widzę 😉

P. S. 2 może swojska Zerywia? Sprawdź.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Gunner4aye »

Yuri pisze: 24 mar 2021, 21:09
P. S. A skończy całkiem szybko z tego co widzę 😉

P. S. 2 może swojska Zerywia? Sprawdź.
Miałeś do czynienia z Zerywią? Oglądałem filmiki i jakoś super mnie nie zachęciła, jak tam z rozwojem postaci i długością kampanii?

Z innej beczki: Może Machina Arcana, Waste Knights lub Bloodborne The Board Game? (to kampanie?) - biorę jeszcze to pod uwagę bo jest w planach wydawniczych na ten rok :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Curiosity »

Yuri pisze: 24 mar 2021, 21:09 Folklore the Affliction, jak tylko Sir Yaro skończy tłumaczenie Story Journali. Potem, dłuuugo, dluuuuuuuuujjgo nic 😉
Taaa, jasne, "długo długo nic". To jakiś żart?
Spojrzałem z ciekawości: miejsce w rankingu BGG 1127. A w kategorii "Thematic" 189. Słabo jak na razie. No to może spojrzyjmy na listę najwyżej ocenianych gier z kampanią?

https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... &sort=rank

No cóż, 46 miejsce. Czy to wymaga komentarza?
Nie, nie grałem w FtA, ale come on, tysiące ludzi na świecie na klapki na oczach?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Yuri »

Spoiler:
Przyjmuje Twój tok myślenia, ale... pytanie nie było o "gre przygodowa z kampanią wg BGG"... Osobiście - wydaje mi się - że dosyć mocno eksploruje ten gatunek i dla mnie, po prostu "Folklore the Affliction" obecnie jest numerem 1. Nawet teraz od niej sie oderwałem, grając :) To była - tylko :) - moja skromna, osobista ocena i... odpowiedź na pytanie. Nie czuj się proszę tym urażony, ani emocjonalnie dotknięty, że pominąłem jakiś Twój ulubiony tytul.

p.s. "Touch of Evil" nawet nie wiem, które jest w rankingu BGG, a u mnie jest od wielu lat totalnie na pierwszym miejscu. Czy każdemu spasuje ? Pewnie nie :) Czy każdy będzie je tak hołubił jak ja ? Zapewne nie :) Ale czy warto je sprawdzić ?? Zapewne tak.

p.s.2 nawet na moją odpowiedzialność sprawdźcie.

p.s.3 w "Zerwie" zagrałem pierwszy scenariusz i mnie "usiadła". Niemiej wstrzymałem się z dalsza grą z powodu oczekiwania na karty do dodatków (lubię grać od razu z całym dobrodziejstwem inwentarza) i fakt, że nie gram w niepomalowane, a obecnie maluję inna pozycję.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Curiosity »

@Yuri, ja to rozumiem, bo czytam Twoje wpisy, i ciągle piszesz o tej grze. Ale jak świeżak na forum pyta o jakiś tytuł, to zaznacz, że to jest Twoja opinia na ten temat. Bo mógł odnieść wrażenie, że to w powszechnej opinii najlepsza gra tego typu ever. A to zupełnie nie tak.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Yuri »

Curiosity pisze: 24 mar 2021, 22:34 @Yuri, ja to rozumiem, bo czytam Twoje wpisy, i ciągle piszesz o tej grze. Ale jak świeżak na forum pyta o jakiś tytuł, to zaznacz, że to jest Twoja opinia na ten temat. Bo mógł odnieść wrażenie, że to w powszechnej opinii najlepsza gra tego typu ever. A to zupełnie nie tak.
Winny. A priori przyjąłem, że moja opinia napisana pod moim nickiem jest tylko nią i bynajmniej żaden ze mnie wyznacznik. Pewnie nadal żaden, ale przyjmuję punkt widzenia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Gunner4aye »

Wszystko fajnie Panowie ale dalej nie wiem co kupić by pograć w kampanię z rozbudową postaci po polsku.
Jedyna propozycja po polsku to Zerywia ale nie wydaje mi się ciekawa plus straszna w niej losowość przez ciągłe turlanie kośćmi.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Curiosity »

Zobacz linka, którego wrzuciłem kilka postów temu. Numerem jestem na świecie jest Gloomhaven (jest po polsku). A jak nie, to sobie sprawdzaj kolejne pozycje z listy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: arian »

No i pytanie jeszcze czy zależy Ci na kooperacji, czy to może być rywalizacja? Jeśli jesteście w stanie grać przeciwko sobie, to polecam gorąco Imperium Atakuje, gdzie jedna osoba może prowadzić rebelię, a druga Imperium (grcz imperium też się rozwija za pomocą kart doświadczenia). Podstawowa kampania ma sporo scenariuszy, sama mechanika nie jest przytłaczająca, dzięki czemu rozgrywka jest płynna, klimat wylewa się z tej gry, a na deser, po przejściu kampanii, zostaje jeszcze świetny tryb dwuosobowej potyczki. Miejsce w rankingu wklejonym przez Curiosity wysokie. (Da się w Imperium Atakuje grać w pełnej kooperacji z aplikacją, ale to tylko pięć scenariuszy do podstawki (i po pięć do dwóch dodatków). Niestety aplikacja nie została przetłumaczona i jest dostępna tylko po angielsku, więc tutaj nie spełnia wymagań.)

Wyżej jest Horror w Arkham LCG. I przygodowa i kampanijna i rozwój postaci jest odczuwalny i działa świetnie, mimo, że to karcianka. Ale kampania w Zestawie postawowym to tylko trzy scenariusze, jest dość słaba, więc na początek trzeba od razu dokupić dodatki, a to już się robi większy koszt. Jeden cykl, to 8 scenariuszy, a koszt to ok. 450 zł. Polecam przynajmniej się przyjrzeć.

Edycja: Dopiszę jeszcze, że w IA rozwój postaci odbywa się przez karty umiejętności i poprzez karty przedmiotów (broń, pancerz, ulepszenia) kupowane pomiędzy misjami. Jako, że gracz Imperium nie prowadzi bohatera, tylko wysyła do walki grupy wrogów, to w tym aspekcie jest pokrzywdzony i ma dostęp tylko do kart "doświadczenia". Ale w miarę postępu kampanii otwiera się dostęp do coraz większych możliwości, więc po obu stronach czuć postęp. Gra w trybie dwuosobowym działa wbrew pozorom bardzo fajnie. Rebeliant może grać dwoma, trzema albo czterema bohaterami. W zasadzie powiedziałbym, że granie w tę grę na więcej niż trzy osoby może się okazać dla graczy Rebelii nudne, bo wówczas w swojej turze mają mało do zrobienia.
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Torquemada666 »

Jak chcesz TG z SG to są jeszcze wolne miejsca i możesz dołączyć do zbiórki.
viewforum.php?f=55
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Cyel »

Curiosity pisze: 24 mar 2021, 23:28. Numerem jeden na świecie jest Gloomhaven.
Nic dodać nic ująć. Fenomenalna, satysfakcjonująca gra na długie tygodnie (miesiace).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1484
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: arturmarek »

Ja bym się nie "obrażał" na TG. Masz kilka opcji:
1. Wersja sklepowa zawiera pełną grę. Kampania ma 15 rozdziałów i myślę, że spokojnie można zagrać dwa razy, szczególnie jeśli gracie we 2, to zagracie raz każdą z postaci. Jeśli Ci się bardzo spodoba to poszukasz dodatków z drugiej ręki albo będą dostępne w sklepach.
2. Możesz dołaczyć do zbiórki, z tego co wiem to teraz jest możliwość domawiania przez wspierających. Widziałem coś w wątku gry, tutaj na forum. Ja sam mam KS z drugiej ręki, więc mogę coś mieszać.
3. Możesz poszukać wersję KS z drugiej ręki, oferty się pojawiają.

Niestety nie grałem w inne gry kampanijne z rozwojem postaci. Mam wsparte Etherfields i ISS Vanguard, ale nie wiem na ile tam jest rozwoju postaci. Jeżeli szukasz długiej rozgrywki i nie zależy Ci za bardzo na historii, to zdecydowanie Gloomhaven. Ja czekam na Szczęki Lwa, bo oryginalna wersja jest bez szans do rozegrania w moim przypadku.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Argue »

Descent 2 ed z dodatkami?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Curiosity »

Argue pisze: 25 mar 2021, 20:11 Descent 2 ed z dodatkami?
Trochę droga i trochę niedostępna
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Quba40 »

Ze swojej strony polecam:
1. Horror w Arkham LCG, mój top1 gier pod względem przygody jak i mechaniki. Zabawa jest bardzo droga, ale regrywalność z dodatkami praktycznie nieskończona. Każda kampania składa się z cyklu 8 scenriuszy, teoretycznie da się kontynuować tymi samymi bohaterami grę w innym cyklu, ale z reguły dostają tyle traumy, że jest to prawie niewykonalne ;)

2. Dungeon Alliance - z dodatkami Adventure Pack 1-4 daje kampanię złożoną z 4 rozgrywek, bardzo regrywalny tytuł, mechanicznie zbliżony do Mage Knight. Rozwój nie tyle dotyczy jednej postaci co całej drużyny - dokupuje się trwałe karty do swojej talii, które mogą pasować do większej ich liczby.

Właśnie jedzie do mnie sklepowa wersja Tainted Grail, czy ja wiem czy nie jest warta swojej ceny w stosunku do wersji KS? To już kwestia indywidualna, ale robiłem podobne rozeznanie i chyba nie ma nic lepszego na rynku, szczególnie po Polsku. Gloomhaven jest dla mnie zbyt dużą kobyłą, ale Gloomhaven: Szczęki Lwa chętnie przygarnę, z gorących tytułów niedługo wychodzi Warhammer Quest: Cursed City, czyli gra oparta na mechanice Warhammer Quest: Blackstone Fortress ale z rozwojem postaci.
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa z kampanią

Post autor: Gunner4aye »

Dziękuję wszystkim za pomoc, stanęło na TG z KS po polsku, udało mi się ją jakimś cudem zamówić ale nie z forum bo tu już wszystko było zarezerwowane. Pozostaje cierpliwie czekać na swój egzemplarz :)
ODPOWIEDZ