Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: TTR_1983 »

KQuest pisze: 29 mar 2021, 18:16 +1 dla Welcome to Redview

I pytanie - czy mając obecną polską edycję podstawki będzie można dokupić te nowe scenariusze?
Będzie można, na takich zasadach jak wcześniej z Foxa. Będą w apce po polsku gotowe do zakupu :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Kontynuujemy zapowiedzi na ten rok.

KIESZONKOWY DETEKTYW to kooperacyjna gra karciana, która sprawdzi waszą zdolność dedukcji. Gromadźcie wskazówki, przesłuchujcie świadków i dopasujcie do siebie fragmenty układanki, by wskazać mordercę. Talia kart poprowadzi Was przez całe śledztwo - po prostu otwórzcie pudełko i zacznijcie grać!

W polskim wydaniu zdecydowaliśmy się spakować do jednego pudełka wszystkie gry dotychczas wydane w serii. Dzięki temu gracze otrzymają aż trzy intrygujące sprawy kryminalne do rozwikłania.


Obrazek
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: alpha »

Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy to będą te 3 poniższe gry?
https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... gamefamily
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Dokładnie tak. Popracowaliśmy jeszcze trochę nad stroną scenariuszową i w sumie to jesteśmy zadowoleni z efektu.
Oceny na Geeku może nie powalają, ale to taki bardziej produkt na szerszy rynek (jak np Deckspace- czyli Escape room od Foxów), a one zawsze oceniane są mniej łaskawie przez społeczność BGG.
W środku mamy więc 3 sprawy, SCD to 99 PLN. W Sklepach hobbystycznych wyjdzie zatem ok 70 zł za komplet 3 spraw.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

Ja czekam na tę bombę i czekam :)
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 409
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: kci83 »

Lucky Duck Games pisze: 30 mar 2021, 14:53 Dokładnie tak. Popracowaliśmy jeszcze trochę nad stroną scenariuszową i w sumie to jesteśmy zadowoleni z efektu.
Oceny na Geeku może nie powalają, ale to taki bardziej produkt na szerszy rynek (jak np Deckspace- czyli Escape room od Foxów), a one zawsze oceniane są mniej łaskawie przez społeczność BGG.
W środku mamy więc 3 sprawy, SCD to 99 PLN. W Sklepach hobbystycznych wyjdzie zatem ok 70 zł za komplet 3 spraw.
Teraz tak się zastanawiam co kupić... bo Detektyw: Sezon 1 od Portalu można dorwać w podobnej cenie i nie jest to "pocket" ;).
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: vikingowa »

Super Kaczuchy! Oby więcej takich małych detektywistycznych gier no i cena też super :wink:
Mnie Detektyw zmęczył po LA i dalej się w to nie pcham...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 30 mar 2021, 15:02 Ja czekam na tę bombę i czekam :)
Czy na 16:00 trzeba będzie wzywać saperów? :) Edit: można się rozejść.... :P
under
Posty: 67
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: under »

jak do tej pory nic nie pykło ...
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mnw »

A ja tu siedzę i patrzę z zażenowaniem na moje typy: Canvas, The Search for Planet X, Awkward Guests... Niech te dziwne detektywistyczne twory już się skończą ;)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

No cóż, mimo wszystko mamy nadzieję, że coś z katalogu wpadnie Wam w oko ;)
My z drugiej strony nie ukrywamy od początku, że katalog zawsze będziemy mieć mocno zróżnicowany i niezbyt ciężki.
Oczywiście będą wyjątki, ale raczej nie należy spodziewać się u nas zbyt wielu suchych eurasów czy drogich "dudes on the map".
Z resztą kto przecież widział nasz zeszłoroczny katalog ten wie, że niekoniecznie należy spodziewać się po nas jakiś gier wagi ciężkiej :)

Do sprzedaży trafi też seria małych karcianek detektywistycznych (SCD 39 PLN).
Kolejne gry, które wydamy w tym roku to dwie części serii Crime Zoom - gry kryminalnej, która opiera się na badaniu miejsca zbrodni. Najmniejszy szczegół może mieć znaczenie!

🔎 CRIME ZOOM to gra kooperacyjna do 6 graczy, która jest jak prawdziwe śledztwo zamknięte w talii kart. Z kart jest także ułożone miejsce zbrodni, tworzące jedną dużą ilustrację. Aby zbadać wypatrzony ślad, wystarczy odwrócić kartę. Którym tropem podążycie?

Oprócz unikatowego przedstawienia miejsca zbrodni, siłą Crime Zoom są także rewelacyjne historie. Odkrywanie zagadki jest niczym czytanie wciągającego kryminału. Po znalezieniu rozwiązania w instrukcji dostajemy jeszcze epilog - dodatkowy kawałek opowieści.


Obrazek
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: pcyzm »

Jak dla mnie super w temacie gier detektywistycznych. Ograłem wszystko z serii Detektywa od Portalu i mogę tylko powiedzieć 'wincyj tego!'.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Nie gram niestety w gry detektywistyczne ale liczę, że obok Wyspy Kotów, którą na pewno kupie, wydacie jeszcze cos z gier: Parks, Cascadia, Stroganov ( to chyba jednak za duże i za suche dla Was ;-))
Czekam z niecierpliwością na kolejny dzień ogłoszeń.

Ps. Mam nadzieję, że wydawcy coś zaczną wydawać bo póki co dużo zapowiedzi, a mało co wychodzi, chyba że chcą wszystko w ostatnim kwartale wydać... albo ja mam takiego pecha i wszystko co mam na wishliście tak wyląduje :wink:
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Bart Henry »

Cascadia to według mnie pewniak. Pytanie tylko czy pojawi się w tegorocznych zapowiedziach, czy za rok. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11084
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 3282 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: japanczyk »

Ej, a jak tak cisniecie w detektywy to moze Detective jest na waszej tapecie? ;)
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 93 times
Been thanked: 60 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: KQuest »

+1 dla City of Angeles :)

A co do Kieszonkowego Detektywa, to nie jest przypadkiem tak, że serie wydawane jako pojedyncze scenariusze w mniejszych pudełkach sprzedają się lepiej niż zbiorcze pudełka z kilkoma scenariuszami? Nie mam żadnych danych sprzedażowych, ale coś takiego mi się kiedyś obiło o uszy, bodajże w kontekście serii Deckscape czy Exit, które mają się u nas dobrze, w przeciwieństwie do Unlocka, który u nas odpadł po pierwszym pudełku (a szkoda, bo według mnie Unlock jest najciekawszy z wszystkich escape roomów i gramy dalej w angielskie). Osobiście Kieszonkowego Detektywa sprawdzę bez względu na to, czy będzie w większym pudełku czy w mniejszym, tylko zastanawiam się czy rynek też będzie miał takie podejście
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Kieszonkowy detektyw wylądował w opakowaniu zbiorczym, bo trzeba było jakoś rozróżnić produktowo te dwie serie.
Wydawanie dwóch linii małych karcianek detektywistycznych za 39 PLN nie miało sensu w tym samym roku. Tak więc podjeliśmy decyzję, że jedna z nich będzie w zbiorczym opakowaniu. Mechanicznie są mocno odmienne, ale mimo wszystko jako produkt - podobne.
Pomyślicie zapewne "no to po co podpisywać dwie podobne linie na ten sam rok?".
Przypadek. Obie licencje wpadły do nas w bardzo podobnym czasie - w czasie styczniowych targów w Norymberdze w 2020.
Kieszonkowy podpisany został jako licencja, a Crime Zoom włączony do naszego programu partnerskiego.
O co chodzi? Jedną z naszych działalności jest program "Lucky Duck & Friends) w ramach którego reprezentujemy 6 (a zaraz 8) wydawców jako swego rodzaju agenci sprzedając oprócz naszych licencji ich produkty. Crime Zoom wszedł do tego programu, ale zwyczajnie tak bardzo nam się spodobał, że zdecydowaliśmy się sami wydać wersję polską.
Jego pierwszy druk składa się z 11 języków (głównie grupa Asmodee) i gra ma szansę na międzynarodowy sukces. W przypadku tej gry jesteśmy wydawcą na rynki anglojęzyczne i Polskę. W czwartek ogłosimy inną grę, którą również reprezentujemy pod względem licencyjnym, ale tak nam się spodobała, że zdecydowaliśmy wydać ją w wersjach FR i PL.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

japanczyk pisze: 31 mar 2021, 00:33 Ej, a jak tak cisniecie w detektywy to moze Detective jest na waszej tapecie? ;)
Nie.City of Angels odpuściliśmy.
Tam jest bardzo duży nakład pracy vs. wysoka cena. Z resztą wracają do nas Kroniki zbrodni, które są najlepiej sprzedającą się tego typu grą w Polsce i na nich się skupiamy.
Niemniej z szeroko pojętym "City of Angels" coś nas jeszcze niedługo połączy, ale tu nic jeszcze nie ujawniamy.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

Ogólnie wiem, że Kaczuchy celują w lekkie gry, ale ja nadal liczę, że coś w ofercie tego tygodnia będzie skierowane dla graczy. Watergate, Diuna, a nawet mały Urbanista to porządne gry dla graczy, więc wiem, że stać ich na coś ciekawego w tym roku :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Jesteście chyba najbardziej komunikatywnym wydawnictwem jakie aktualnie jest w Polsce. Szczere, szybkie odpowiedzi, informacje "zza kulis" bez owijania w bawełne. Wiem, że ktoś już o tym wspominał ale warto zaznaczyć bo gracze zdecydowanie to lubią. Jak jeszcze utraficie w gusta graczy to umocujecie się w czołówce wydawnictw ;-) U mnie póki co Calico i czekam na Wyspe Kotów ale może skusze się na coś o Was, czego nie miałem pierwotnie w planach.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: KurikDeVolay »

Mówiąc szczerze, forma komunikacji wydawnictwa skłania mnie do kupowania waszych tytułów, nawet jeśli nie do końca wpasowują się w moje gusta. Zawsze to jakiś miły prezent dla bliskich. Oby tylko to utrzymać i nie zacząć "Prezesować".
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: TTR_1983 »

Zdecydowanie podpisuję się pod powyższymi komentarzami. Często nie trzeba wiele robić, aby w sposób prosty i przejrzysty komunikować się z graczami. Osobiście nie rozumiem wydawców, którzy wiedząc np. o opóźnieniach nie informują o tym graczy, nie odpowiadają na pytania itd. Każda informacja jest lepsza od braku informacji. A potem jest wielkie zdziwienie, że leci hejt. Brawo LD!
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 93 times
Been thanked: 60 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: KQuest »

Lucky Duck Games pisze: 31 mar 2021, 09:54
Spoiler:
Dzięki za wyjaśnienie, nie spodziewałem się go w takim tempie :) Ja tak czy inaczej wejdę w obydwie serie i jeśli mnie czymś nie zrażą, to pewnie w obudwu zostanę :)
Lucky Duck Games pisze: 31 mar 2021, 10:10Nie.City of Angels odpuściliśmy.
Spoiler:
A nie macie jakichś zakulisowych informacji o tym, że ktoś inny planuje to u nas wydać? :D
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Dzięki za dobre słowa - staramy się w miarę na bieżąco informować co się u nas dzieje zarówno na naszym FP, jak i tu.
A tym czasem zaczynamy dzisiejsze zapowiedzi od kontynuacji Urbanisty (Sprawlopolis).

AGROPOLIS to kontynuacja tej popularnej gry. Tym razem, zamiast w budowniczych wielkiego miasta, wcielamy się w planistów terenów rolniczych. Tak jak w przypadku Urbanisty, wspólnymi siłami gracze starają się spełnić wylosowane warunki wygranej, jednocześnie dopasowując rodzaje terenów. Znajdziemy wśród nich pola, sady i winnice, a także zagrody, których mieszkańcy mogą pomóc (lub przeszkodzić) w zdobywaniu punktów.

Obrazek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 10:24 Ogólnie wiem, że Kaczuchy celują w lekkie gry, ale ja nadal liczę, że coś w ofercie tego tygodnia będzie skierowane dla graczy. Watergate, Diuna, a nawet mały Urbanista to porządne gry dla graczy, więc wiem, że stać ich na coś ciekawego w tym roku :)

Świetna wiadomość!
Zablokowany