Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: tomp »

Xoltro pisze: 15 lis 2021, 20:17 Mam pytanie w jakich cenach mniej więcej w PL wersji można było dostać w przedsprzedaży all ina / core boxa / osobne dodatki.

Bo nie wiem czy wchodzić, czy w obecnej chwili już dużo przepłacę.

Jak wygląda regrywalność scenariuszy po ich pozytywnym ukończeniu.
Zależy na co kładziesz nacisk w regrywalności. Fabularnie nie zmienia się nic. Wstęp i zakończenie będzie identyczne, wygrałeś albo przegrałeś.
Cel scenariusza będzie identyczny, ale zapewne droga do wygranej inna. W niektórych scenariuszach można zauważyć "najbardziej optymalne podejście", co nie szkodzi poszukiwać nowych dróg do celu.
To co różnicuje partie to dobór potworów oraz kolejność ich ułożenia. Zupełnie inaczej się gra z "epickim" + zgnilizna + zdeformowany + reszta, a inaczej, gdy wszystkie potwory są tylko na pierwszym poziomie grozy. Kolejność bohaterów odgrywa znaczącą rolę. Moim zdaniem warunki początkowe mocno zmieniają rozgrywkę.
W trakcie gry możesz znaleźć inne wyposażenie, dobrać inne karty obłędu lub świadomości. Brak "wylosowania" potrzebnego wyposażenia może dać w kość, np. miałem grę, gdzie Randi nie mogła zdobyć broni, na szczęście robiła za kurierkę.
Sprawa z kolejnością pochłanianych pomieszczeń oraz talia potworów. Losowość możne znacząco utrudnić grę, albo łaskawie ułatwić realizację celów scenariusza.
Można dodatkowo zmieniać ilość bohaterów i używać żetonów do modyfikacji ilości dostępnych akcji na bohatera albo odchodząc od standardowych reguł i urozmaicać sobie grę wymyślonymi modyfikacjami, np. +1 pancerza dla każdego potwora.

Dodatkowe paczki zwiększają wybór epickich potworów oraz 1 dodatkowy bohater. Czyli "więcej tego samego" - w ogólności zwiększenie różnorodności. Na początek wybrałbym tylko podstawkę - mam dodatkowe potwory, ale jeszcze nie ograłem tych z podstawki (nawet przy tym, że niektóre scenariusze zakazują użycia epickiego potwora).

Odnośnie cen wskazałbym planszove albo i-szopa, ewentualnie czekać na ofertę z drugiej ręki.

PS. Mam nadzieję, że Czacha będzie chciała kontynuować serię 8)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Xoltro pisze: 15 lis 2021, 20:17 Mam pytanie w jakich cenach mniej więcej w PL wersji można było dostać w przedsprzedaży all ina / core boxa / osobne dodatki.

Bo nie wiem czy wchodzić, czy w obecnej chwili już dużo przepłacę.

Podstawka plus trzy dodatki (potwory) 419 zł.
Pakiet pozostałych potworów (trzy dodatki) plus badacz Lucas Kane 199 zł.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Xoltro »

Gra wygląda w takim razie gość podobnie do cthulhu may die tylko trochę trudniejsza, czy się mylę?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 876
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 302 times
Been thanked: 295 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: KOSHI »

Ja się nie skusiłem na preorder i dokupiłem dopiero po fakcie na Olx zestaw prawie jak nowy. Core + 7 epickich potworów + Lukas. 605 ziko z wysyłką. W sklepie Czachy taki zestaw 350 + 7x60 + 50 = 820 ziko. Może gdzieś jest taniej. Epickie widziałem taniej po 5, 10 zł.
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Sifron »

Xoltro pisze: 15 lis 2021, 21:37 Gra wygląda w takim razie gość podobnie do cthulhu may die tylko trochę trudniejsza, czy się mylę?
DMD to takie wesołe bieganie i mielenie przeciwników. Jak dla mnie Deep Madness jest bardziej taktyczny. No i scenariusze są ciekawe i różnorodne.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Czachy wydadzą "Endless Nightmares" i "Uncounted Horrors" w wersji PL. Nawet ja się cieszę że kontynuują serię, więc co dopiero Ci do kupują :) Gratuluję :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: _leigam_ »

Yuri pisze: 10 gru 2021, 10:44 Czachy wydadzą "Endless Nightmares" i "Uncounted Horrors" w wersji PL. Nawet ja się cieszę że kontynuują serię, więc co dopiero Ci do kupują :) Gratuluję :)
Już gdzieś pisali jakiś czas temu że wydadzą wszystko co nie bylo exem na ks do chyba czerwcza 2022
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

_leigam_ pisze: 10 gru 2021, 12:20
Yuri pisze: 10 gru 2021, 10:44 Czachy wydadzą "Endless Nightmares" i "Uncounted Horrors" w wersji PL. Nawet ja się cieszę że kontynuują serię, więc co dopiero Ci do kupują :) Gratuluję :)
Już gdzieś pisali jakiś czas temu że wydadzą wszystko co nie bylo exem na ks do chyba czerwcza 2022
Opis do Niezliczonych Horrorów brzmi tak:


Obrazek
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: _leigam_ »

Torquemada666 pisze: 10 gru 2021, 13:04
_leigam_ pisze: 10 gru 2021, 12:20
Yuri pisze: 10 gru 2021, 10:44 Czachy wydadzą "Endless Nightmares" i "Uncounted Horrors" w wersji PL. Nawet ja się cieszę że kontynuują serię, więc co dopiero Ci do kupują :) Gratuluję :)
Już gdzieś pisali jakiś czas temu że wydadzą wszystko co nie bylo exem na ks do chyba czerwcza 2022
Opis do Niezliczonych Horrorów brzmi tak:
ooo, nieźle. to nie byłem świadomy że to ten dodatek. Skupiłem się nad zachwytami że w ogóle kontynuują serie, ale to już było zapowiedziane wcześniej.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

_leigam_ pisze: 10 gru 2021, 12:20
Yuri pisze: 10 gru 2021, 10:44 Czachy wydadzą "Endless Nightmares" i "Uncounted Horrors" w wersji PL. Nawet ja się cieszę że kontynuują serię, więc co dopiero Ci do kupują :) Gratuluję :)
Już gdzieś pisali jakiś czas temu że wydadzą wszystko co nie bylo exem na ks do chyba czerwcza 2022
Jedno z tych pudeł to TYLKO KS exclusivy :twisted:

EDIT: Nawet kolega wrzucił opis. Od siebie dodam, że miałem to pudło w wersji ANG i... kupujcie jak tylko Wam się gra podoba :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Obrazek
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

Kurde z jednej strony super sprawa, że wchodzą duże dodatki, ale z drugiej strony te ceny robią się sporawe :(
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Emil_1 »

Ceny troszkę za wysokie
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11081
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3383 times
Been thanked: 3281 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: japanczyk »

Ale wy oczekiwaliscie, ze za darmo to bedzie?
Widzieliscie ile contentu jest w tych dodatkach?

Wysokie to są ceny pojedynczych potworów po 60 zł sztuka, te dodatki maja swietny stosunek cena/content

Podstawka:
6 badaczy
60 potworów (3 abo)
331 tokenow/markerów
Endless Nightmares
6 badaczy
65 potworów (w tym 3 abo)
11 przedmiotów i włazów (miniaturki)
106 markerów/tokenów
Uncounted Horrors:
7 badaczy
17 potworów (1 abo)
34 inne minis
kafelek pomieszczenia
34 markery/tokeny
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Gab »

japanczyk pisze: 19 gru 2021, 00:43 Ale wy oczekiwaliscie, ze za darmo to bedzie?
Widzieliscie ile contentu jest w tych dodatkach?

Wysokie to są ceny pojedynczych potworów po 60 zł sztuka, te dodatki maja swietny stosunek cena/content

Podstawka:
6 badaczy
60 potworów (3 abo)
331 tokenow/markerów
Endless Nightmares
6 badaczy
65 potworów (w tym 3 abo)
11 przedmiotów i włazów (miniaturki)
106 markerów/tokenów
Uncounted Horrors:
7 badaczy
17 potworów (1 abo)
34 inne minis
kafelek pomieszczenia
34 markery/tokeny
W punkt! Wg mnie ta cena względem zawartości jest nawet za niska. Wchodzę w to jak dzik w żołędzie.
pp198
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2021, 08:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: pp198 »

ostatnio forum lubi rozmawiac o cenach :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11081
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3383 times
Been thanked: 3281 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: japanczyk »

pp198 pisze: 19 gru 2021, 08:57 ostatnio forum lubi rozmawiac o cenach :lol:
Jak wszedzie pada stwierdzenie, ze wszystko za drogie to ciezko o tym nie dyskutowac - dla niektórych za darmo bedzie i tak za drogo ;-)
IrasArgor
Posty: 381
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 125 times
Been thanked: 74 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: IrasArgor »

Skoro i tak wszystko zostanie przeniesione do offtopu to mogę coś napisać 😉.

Myślę, że nie bez powodu ludzie ostatnio zaczęli rozmawiać dużo częściej i narzekać na ceny gier. Sytuacja ekonomiczna się nie poprawia, a nawet jeśli się nie odczuwa inflacji i innych składowych to powstaje spirala strachu i ludzie mocniej skupiają się na swoich wydatkach. Trochę pisze ze swojej perspektywy, ale to jest coś co zauważyłem rozmawiając ze znajomymi nie tylko w kwestii gier planszowych. Nie mówię,że w przyszłym roku całkowicie zrezygnuję z zakupów gier ale to będą pojedyncze tytuły, kupione z resztą po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

By nie był to jakiś super offtop to zgadzam się, że cena w stosunku do zawartości jest adekwatna, czy jest drogo to już kwestia subiektywna, ale dobrze wiemy, że tanio już było ale jestem ciekawy jak przyszły rok wpłynie na rynek w naszym kraju, bo zapowiedzi nie są optymistyczne.
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

W kwestii ceny, to i tak jest ta niższa cena, przedsprzedażowa. Przecież, jak te dodatki wejdą do regularnej sprzedaży to cena będzie wyższa.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 876
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 302 times
Been thanked: 295 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: KOSHI »

Mi gra nie podeszła. Narzekałem na Cthulhu: DMD a teraz powiedziałbym, że jednak nie była taka zła. Pulp rozwałka na miękko bez spiny. Deep Madness ma potencjał ale setup jest upierdliwy - szukanie kafelków, szukanie mobków do złożenia tali, szukanie kart pomieszczeń. Bleeh. Do tego odwracanie kafli. :roll: Żetony mikroskopijne, instrukcja napisana niby prosto ale czytałem ją parę razy i generalnie niby wiedziałem wszystko, a jak przyszło co do czego, to wertowanie instrukcji. Jakaś taka mało intuicyjna. O podstawkach i znacznikach tlenu nawet nie piszę. Sterowanie potworami też mi się nie spodobało. Chyba nie ten poziom trudności jak dla mnie. No i za dużo obsługi a za mało gry. Na szczęście udało się sprzedać bez wielkiej straty. Jednak moje przeczucia co do gry okazały się słuszne. Dobrze, że nabyłem też Machina Arcana. Tymczasem czas odpalić Nemesis. Mimo pewnych wad i tak na razie gra mi się w to najlepiej.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: XLR8 »

Gra jest strasznie słaba. Było w niej sporo świetnych pomysłów i nietuzinkowych rozwiązań (przynajmniej na papierze) ale sam gameplay strasznie prostacki z upierdliwym upkeepem (odwracanie kafelków np).
pp198
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2021, 08:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: pp198 »

XLR8 pisze: 19 gru 2021, 19:28 Gra jest strasznie słaba. Było w niej sporo świetnych pomysłów i nietuzinkowych rozwiązań (przynajmniej na papierze) ale sam gameplay strasznie prostacki z upierdliwym upkeepem (odwracanie kafelków np).
Gra jest strasznie dobra. Jest w niej sporo swietnych pomyslow i nietuzinkowych rozwiazan (nie tylko na papierze). Sam gameplay prosty, ale nie prostacki, ze srednia iloscia upkeepu.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Emil_1 »

Ciekawe, co zaoferują dodatki : )
Ostatnio zmieniony 21 gru 2021, 00:12 przez Emil_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: XLR8 »

Emil_1 pisze: 19 gru 2021, 20:08 Kurka, musicie pisać o negatywach na dzień przed kampanią dodatków?:D Ja w sb rozfoliowałem grę i jutro mam zagrać a tu się rodzi myśl że zaraz będzie sprzedana :D
Graliśmy w 4 i nikomu się nie spodobała choć trochę. Generyczne postacie, multum nudnych figurek na mapie, które trzeba czyścić, a to samo w sobie jest nudne i męczące. Spawnuje się tyle mobkow co chwilę, że gra to droga przez mękę i głównie uciekanie przed hordą nieciekawych wrogów.
pp198
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2021, 08:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: pp198 »

Dla niektorych gra jest zbyt taktyczna i za trudna.
ODPOWIEDZ