Small Railroad Empires - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Small Railroad Empires - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

Po pierwszych partiach mamy wątpliwość co do wyboru towaru który należy dostarczyć.
Oba pytania są powiązane ze sobą.
1) czy jak mam miasto gdzie jest pokazana kostka ze "?" która oznacza że może to być dowolne dobro. Ale czy musi to być dobro z najbliższej fabryki w mojej sieci czy mogę wybrać dowolne dobro z dowolnej fabryki w sieci?
2) Jeżeli podłączam do sieci miasto z dwoma symbolami dóbr to czy muszę wybrać fabrykę która ma jedno z tych dóbr najbliżej miasta (oczywiście fabryki w mojej sieci) ?

W sumie oba pytania wydaje mi się że sprowadzają się do pytania czy stwierdzenie że muszę wybrać najkrótszą drogę dostarczenia wiąże się też z tym że muszę wybrać najbliższą fabrykę? Czy najpierw wybieram dowolną fabrykę w sieci która jest podłączona do miasta, i dopiero teraz wybieram najkrótszą trasę ?
Na bgg opinia jest że wybór tyczy się tylko trasy i że można wybrać dowolną fabrykę, jednak jest to również dyskusja dwóch graczy nie autora. W FAQ nic na ten temat nie ma.
Jaka jest wasze zdanie ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ