Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

bobiaczek pisze: 04 maja 2022, 09:28 Skoro trzeba w pierwszej kolejności ogarnąć Zerywię RPG to terminy dla Zerywii "light" to na dzień dobry bym uznał za "życzeniowe".
Najpierw niech Dominik ogarnie swój tyłek i wyda Dragon Lore, czyli podręcznik do RPG o leżach smoków, na który zebrał wymaganą kwotę na KS jeszcze przed startem zbiórki na Zerywię RPG na polskim Wspieram.to.

Powiedzmy sobie wprost, Dominik prowadzi działalność na zasadzie piramidy finansowej, a może wręcz kaskady finansowej. Z tego co widzę, do tej pory dostarczył Zerywię grę planszową do osób ze Wspieram.to, a jak czytam lub sam śledzę, bo wspierałem dany projekt, to obecnie wciąż muszą wysłać/zrealizować projekt:
1. Zerywia board game na KS.
2. Dragon Lore na KS.
3. Zerywia RPG na Wspieram.to.
4. Zerywia RPG na KS.
5. Obecna kampania Zerywia board game reprint.

Niepewny jestem tylko pierwszej kampanii, ale już kilka razy spotkałem się z pytaniami, gdzie ktoś wspierający Zerywię na KS pytał o to, kiedy dostanie swój egzemplarz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59...a co niektórzy klaszczą uszami jak jest super.
Domniemuję, że ten mało elegancki przytyk skierowany jest do mnie, więc chętnie się odniosę.
Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59 Nie rozumiem pewnej rzeczy...
Nie śledzę bardzo dokładnie tego projektu, ale coś nie coś czytałem.
Ekhm... i tutaj na Twoim miejscu zakończył bym wpis. Serio. Jak napisał kolega bobiaczek wcześniej to istne signum temporis. Nie znam się, więc się wypowiem.
Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59 Z zasady nie mam nic przeciwko sprawom, które bezpośrednio mnie nie dotykają, ale tutaj czuję, że trzeba mówić "nie", bo rzecz się tyczy świata planszówkowego, w którym się obracam.
Rozwiązujesz też problemy komunikacji miejskiej, zwyżkujące ceny paliwa i kolkę ? Przecież też nas te sprawy bezpośrednio dotykają, nawet chyba bardziej jak wydanie gry w którą nie grałem i której nie wsparłem złotówką? W wątku o "Tainted Grail" też będziesz prowadził krucjatę ? Może "Chronicles of Drunagor" i "Marvel Zombies" w kwestii cen wysyłki ? Jest sporo wiatraków planszówkowych na które można zaszarżować z kopią, serio. Nie ma się co ograniczać do niszowej "Zerywii".
Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59Pierwszy projekt to była katastrofa. Nabywcy psioczyli, złorzeczyli, narzekali. Na moje oko nie podobało im się jak zostali potraktowani.
A skąd wiesz, skoro nie uczestniczyłeś ? Wszyscy nabywcy psioczyli i narzekali i złorzeczyli? Bo ja np nie, więc czemu generalizujesz? Może czas otworzyć drugie oko, bo to jedno otwarte daje Ci mylny obraz, zapewniam. Ja osobiście zostałem baaardzo miło potraktowany przez p. Dominika i zawsze służył mi pomocą. Co więcej wielokrotnie po zakończeniu daaaawno kampanii. Czy wszystkich tak potraktowano ? Nie wiem, pewno nie z tego co czytałem. Niemniej czy daje mi to prawo generalizować w kwestiach dot, innych osób ? Nie. I tego nie robię, zawsze to w swoich wypowiedziach zaznaczam, jak i podkreślam słabsze na dziś dzień, elementy tej gry.

Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59Oczywiście każdy ma prawo decydować za siebie i wydawać swoje pieniądze na co chce.
Choć tyle, dzięki.
Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59Jeśli kogoś ugościłem w domu i mnie okradł, to ostatnie o czym pomyślę, to żeby zaprosić go ponownie.
A ktoś Cię okradł ? Bo na razie to słyszałeś, że w sąsiednim mieście chłop ukradł rower, a tak naprawdę to nie ukradł, tylko jemu ukradli i nie rower, a "komarka". Tak się rodzą właśnie wszelkiego rodzaju krzywdzące ploty.
Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59Świat planszówkowy robi się za duży żeby było w nim miejsce dla fuszerki a'la "januszex". Więc "kolibex" powinien już nie tyle posypać głowę popiołem, co po prostu się schować i więcej nie psuć.
Serio ? To nie jest godną pochwały już postawą próba doprowadzenia projektu do końca ? Mimo wszelkich obsów, wad, itd, które oczywiście były. Lepiej jakby p. Dominik machnął ręką na cały temat i np. nie dosyłał brakujących kart, itd ? No ja wolę jednak - ze świadomością wszelkich wad projektu - obecne jego podejście, wybacz.

Serio, żyj i pozwól żyć innym. Po prostu.

Wracjąc do meritum wątku dla mnie ten projekt ma kilka zasadniczych zalet:
- unikatowy i arcyklimatyczny świat
- mechanika mitygacji kości podczas testów/walki
- system "ścieżek" i sławy naszego Bohatera
- ilość mechanizmów i contentu, które udało się zmieścić na małych kartach Przygód
- styl graficzny całości
- fakt, że całą gra produkowana jest w PL

...i przebijają one zdecydowanie na ten moment problemy, które wielokrotnie sam w tym wątku podkreślałem.
tomekmani3k pisze: 04 maja 2022, 14:45 Podstawowy cel kampanii osiągnięty. Jakoś nowy bohater prosto z warhammera mi nie pasuje do klimatu....
Dla mnie też jest średni... Delikatnie mówiąc :) Za to nowa dwójeczka z "Zerywii Quest", aż palce lizać. No nic, nikt mi nie każe tym "slavic Minotaurem" grać, będzie grzał pudło :)
tomekmani3k pisze: 04 maja 2022, 14:45 Czy Zerywia Quest to taka wersja lite? A może to zwykła Zerywia tylko mapa i liczba graczy przez pół? Szkoda że wiele elementów się powtarza i tylko nabija koszt. I wiadomo co z VAT?
Wydaje mi się, że VATu w PL nie zapłacimy, bo całość jest produkowana i wysyłana wewnątrz PL. No, ale to mój domysł na ten moment. Elementy które się powtarzają mnie się przydadzą, jak np kolejny set kości. Co do żetonów to przy grze na 6 osób, bankowo dobrze byłoby mieć kupkę ich przy każdym graczy, bo przyspieszy to walki. Z tego co zrozumiałem w kwestii ZQ to jest to krótszy i samodzielny moduł, który możesz połaczyć z podstawką i wzbogacić ją o spory wątek fabularny, który w przypadku skorzystania z samej ZQ jest daniem głównym.
japanczyk pisze: 04 maja 2022, 08:48 Lezy mi ta gra na półce od kilku miesiecy i nie moge sie zebrac - ma ktos jakies miejsce gdzie są zgromadzone te wszystkie FAQ i erraty? Chciałbym do tego w końcu usiąść solo i sprawdzic
Kilka postów wyżej wrzuciłem swoją ścieżkę zaznajamiania się i walki z instrukcją. Polecam, idź tą drogą :) Tutaj powinieneś wszystko znaleźć:
https://www.facebook.com/groups/400025191209467
Darkstorm pisze: 04 maja 2022, 11:52 Ja póki co wierzę, że te wszystkie problemy z poprzednią kampanią wynikały z nieogarnięcia autorów a nie z nieuczciwości.
Wesprę dodatki bo gra dla mnie jest wielka ale od razu zakładam, że przyjdą pewnie za dwa lata.
I ja podobnie bardzo widzę sprawę jak i Ty :) Z takim podejściem nie może się nie udać, a na pewno można uniknąć paru litrów żółci :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

Z tego co zrozumiałem w kwestii ZQ to jest to krótszy i samodzielny moduł, który możesz połaczyć z podstawką i wzbogacić ją o spory wątek fabularny, który w przypadku skorzystania z samej ZQ jest daniem głównym
Tylko czy są gdzieś informacje o tym jak ten moduł ma funkcjonować? Czy to też będą scenariusze czy bardziej piaskownica z nowościami, które można swobodnie podpiąć gdyby się grało scenariusze z podstawy z ekstra powiększona mapą? Na razie aż wiem, że są nowi bohaterowie i dwa kawałki mapy, które pasują do pierwszych 4. Na ks pytać mogą tylko wspierający więc nawet nie można żądać pytania autorowi.

Mapa z 4 kawałków bardzo mocno jest powiązana z mechaniką gry, dodanie 2 kafli zaburza tę równowagę oświetlania ćwiartek. Chciałbym być optymistą ale wydaję mi się że koliba nie ma ostatecznego pomysłu na ZQ i póki co rzuca ogólniki bez wchodzenia w szczegóły.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

tomekmani3k pisze: 04 maja 2022, 21:32
Z tego co zrozumiałem w kwestii ZQ to jest to krótszy i samodzielny moduł, który możesz połaczyć z podstawką i wzbogacić ją o spory wątek fabularny, który w przypadku skorzystania z samej ZQ jest daniem głównym
Tylko czy są gdzieś informacje o tym jak ten moduł ma funkcjonować? Czy to też będą scenariusze czy bardziej piaskownica z nowościami, które można swobodnie podpiąć gdyby się grało scenariusze z podstawy z ekstra powiększona mapą? Na razie aż wiem, że są nowi bohaterowie i dwa kawałki mapy, które pasują do pierwszych 4. Na ks pytać mogą tylko wspierający więc nawet nie można żądać pytania autorowi.

Mapa z 4 kawałków bardzo mocno jest powiązana z mechaniką gry, dodanie 2 kafli zaburza tę równowagę oświetlania ćwiartek. Chciałbym być optymistą ale wydaję mi się że koliba nie ma ostatecznego pomysłu na ZQ i póki co rzuca ogólniki bez wchodzenia w szczegóły.
Z tego co wywnioskowałem i zrozumiałem z kilku wpisów to te dwa kafle są niejako poza zasięgiem Świętowida. Widać na dołączonej infografice dwa nowe drewniane tokeny z oznaczeniem kłów i czymś jeszcze, które w jakiś sposób pewno uzupełnią tokeny Świętowida. Jak ? Nie mam bladego pojęcia :) Wnioskuję również, że Pelos będzie też Heroldem i będzie rozpleniał jakowąś zarazę/zepsucie. Najpierw po nowych dwóch kaflach, ale jak mu nie spuścimy bęcków to i po 4 "starych".
Również wnioskuję, że można będzie to "podpiąć" pod wszelkie obecne scenariusze i w ten sposób dodać kolejną do nich warstwę fabularno/taktyczną.

EDIT: Jak na życzenie :

https://www.kickstarter.com/projects/ko ... f=activity
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Curiosity »

Yuri pisze: 04 maja 2022, 20:59 Ekhm... i tutaj na Twoim miejscu zakończył bym wpis. Serio. Jak napisał kolega bobiaczek wcześniej to istne signum temporis. Nie znam się, więc się wypowiem.
Yuri, ton Twojego posta jest naprawdę niesmaczny. Czytam to co piszesz i mam przed oczami psychofana, na którego jak plują to mówi, że deszcze pada. A tym, którzy "mają czelność" zwrócić uwagę na wiele nadużyć i kompletną amatorkę, próbujesz zamknąć usta, że jak nie wspierali to nie mają prawa głosu. Serio?

Żeby daleko nie szukać, zajrzyj sobie np. na stronę 11 tego wątku, z listopada 2021r. Co tam możemy przeczytać?
No i sprawa znów stanęła
Wygląda na to, że temat dobiega do końca. Niestety, czy dla nas pozytywnego, jak zwykle trudno dociec po ostatnim wpisie na wspieram.to. Dominik to mistrz uników
Jak człek kulturalnym jest... no kuwa mac.
Nie wiem jak można ludziom, którzy uwierzyli w ten projekt i wyłożyli ciężkie pieniądze, tak łżeć prosto w twarz.
Przeciągać terminy, udawać, że wszystko jest na dobrej drodze, po czym skwitować to zdaniem przeczącym zupełnie wszystkiemu, co zostało powiedziane wcześniej.
Tak a dodatkowo po tej ostatniej jakże radosnej dla "inwestorów" aktualizacji Dominik Kasprzycki dał nogę z fanowskiej grupy na FB której był Adminem...
Żal mi jeszcze tych wszystkich ze świata /KS/ co to nie otrzymali jeszcze nawet podstawki a tak jarają się na tą grę...jakże bolesne będzie zderzenie z rzeczywistością.
Mnie się aż serce kraje, co się z tą grą dzieje. Szkoda mi jej bardzo, ale gdzieś tam po cichutku nadal wierzę, że dostanie choć część wsparcia od Twórców na jakie zasłużyła.
Od dawna, naprawdę od bardzo dawna widać, że wydawca popłynął. Myślę, że symbolicznie to moment, kiedy Panowie Autorzy się rozstali (początek roku). Niestety, pomimo całej sympatii do Dominika, jest on ostatnią osobą, która samodzielnie może prowadzić działalność wydawniczą
Dalej mi się nie chce, bo sprawa nie jest tego warta. Aha, część tych cytatów to Twoje, Yuri, wypowiedzi. Czyli pół roku temu bluzgi same cisnęły Ci się na usta i bałeś się, czy otrzymasz grę, a teraz pouczasz innych, że śmią wątpić w wydawcę-geniusza. No proszę, zachowaj chociaż odrobinę obiektywizmu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Eldaril »

Yuri, przede wszystkim - nie odnosiłem się do Ciebie.
Mogłem jednak przewidzieć, że moją opinię weźmiesz do siebie. Tu mój błąd. Nie rozumiem tylko dlaczego masz mi za złe, że mam inne zdanie niż Ty :)
Takie mam i odpowiadanie absurdami pełnymi błędów logicznych w argumentacji tego nie zmienią. Nie uderzałem w Ciebie ani w samą grę tylko w wydawnictwo. Jeżeli czujesz się z nim związany emocjonalnie - przepraszam.
Podejrzewałem też, że podniesione będzie hasło " nie znam się, to się wypowiem". Ale na to są inne frazesy (każdy wie lepiej, moja prawda mojsza).
W każdym razie, jak mało bym nie wiedział i jak bardzo się nie znał, to chyba nikt nie powie, że Zerywia jako projekt była w porządku i tak powinny wyglądać wszystkie akcje wspieraczkowe.
Moja teza była prosta - oszustom (jak kto woli delikatniej - uczciwosceptykom) zdecydowane nie.
Może projekt jest super, ale zabrała się za niego niewłaściwa osoba.

Nie wsparłem projektu i nie wesprę. Krucjaty nie prowadzę - mam inne zdanie, a to nie jest synonim krucjaty. Widzę zjawisko, które również mnie może dotknąć (nieuczciwość). Jeżeli będziemy na nią pozwalać, to tylko nasza wina, że się rozgości.
Rozumiem osoby, którym gra się podoba i pomimo wszystko będą wspierać. Tylko jeśli one mogą przekonywać do wsparcia i zachwalać, to ja mam takie samo prawo działać w drugą stronę.

Tyle z mojej strony. Jeżeli kogokolwiek jeszcze uraziłem - przepraszam. Nie było to moim zamiarem.
(za wyjątkiem Kolibexa - nie przepraszam - nie szanuję).
Jeśli kiedyś wejdzie tu osoba nieznająca tematu, niech zna obie strony medalu i wyrobi sobie sama zdanie. Ja mogę nie mieć racji, mogę zupełnie się mylić, mogę coś tam wiedzieć piąte przez dziesiąte. Internet ma każdy i niech sobie wejdzie na dotychczasowe wspieraczki projektów ze świata Zerywii. Ja po prostu takich szachrajów nie akceptuję.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Jasne. Pierwszy niech rzuci kamieniem itd. Mnie Autor swoim podejściem potrafił przekonać do zmiany nastawienia z emocjonalnego, na właśnie bardziej racjonalne. Czy to źle ?
Czy jestem psycho-fanem ? Nie wydaje mi się, ale zawsze mogę się mylić, jasne. Jestem świadom - co w tym wątku zawsze podkreślam - braków tej gry. Czy już na tym etapie i mimo tego, daje mi ogromnie dużo frajdy ? Jak najbardziej, jak mało który tytuł z jej kategorii. W sumie to jak żaden. Chyba po to też właśnie mamy Forum, by móc się takim spostrzeżeniem podzielić.

Czy bronię komukolwiek wyrażać swoje opinie ? Nie wydaje mi się, żeby mój wpis był napastliwy, bo zwyczajnie był odpowiedzią, nie inicjował niczego sam. Był reakcją. Nie mam zwyczaju tracić czasu na wszelkie internetowe boje spotkaniowie i inne wirtualne potyczki, a poza tym jestem tu też tylko gościem i wypada uszanować zdanie Administracji. Tak, że jak najbardziej przyjmuję prztyczek w ucho i z mojej strony w wątku to raczej ostatni wpis. Nie chciałbym nikogo urazić wpisami dot. spostrzeżeń i wrażeń z gry. Szczególnie tych jej nie znających.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4530
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Hardkor »

Yuri pisze: 04 maja 2022, 22:12 Tak, że jak najbardziej przyjmuję prztyczek w ucho i z mojej strony w wątku to raczej ostatni wpis. Nie chciałbym nikogo urazić wpisami dot. spostrzeżeń i wrażeń z gry. Szczególnie tych jej nie znających.
Co xD A teraz to się już jak nastolatek zachowujesz co mu zwrócono uwagę i się obraża. Bardzo fajnie się czyta twoje wpisy, ale sam mimo chęci zagrania w tę grę bardzo boję się ją wspierać, po problemach autora.

EDIT: Potwierdzili w komentarzu na KS, że vat included. Dodatkowo co do instrukcji 2.0:
will backers of the first edition get a updated rulebook and errata cards?

Yes :) for free in PDF , for free in this campaign. Later, There will be an option from Online Zerywia page, just shipping costs.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kiniol1
Posty: 136
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 226 times
Been thanked: 28 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: kiniol1 »

Oczywiście, że pierwsza kampania Zerywii była katorgą dla wspierających (ciągłe opóźnienia, dodatki bez kart, błędy itd). Ale ja w sumie otrzymałem wszystko co wsparłem i doceniam fakt, że Dominik mimo swojego początkowego nieogarnięcia i przeciwności losu doprowadził projekt do końca (z mojej perspektywy), nie załamał się, nie zwiał z kasą, nie zaszył się w Bieszczadach 😉. Zaznaczam, że nie mam pojęcia jakich przeciwności losu ale projekt zaczynali razem z Przemkiem a od jakiegoś czasu nie widziałem jego nazwiska w kontekście tego projektu. A taki projekt dla dwóch osób to wyzwanie a co dopiero dla jednej.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Moonday »

Osobiście też mam spore wątpliwości co do wsparcia, zwłaszcza że wciąż nie dostarczyli wersji KS. Niemniej, jeżeli będzie okazja kupić grę już po kampanii, to najpewniej się skuszę.
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Dhel »

Ponieważ cały czas można nabyć pierwszą wersję w sklepie to mam pytanie jak jest z realnym czasem gry?, mieści się to w 2 godziny czy trzeba trochę wiecej? Jeśli się w to dłużej gra jest szansa zrobić save?
Jako że Euthia zmyła się niestety z rynku mam głód na jakieś gry przygodowe.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

Dhel pisze: 05 maja 2022, 18:31 Ponieważ cały czas można nabyć pierwszą wersję w sklepie to mam pytanie jak jest z realnym czasem gry?, mieści się to w 2 godziny czy trzeba trochę wiecej? Jeśli się w to dłużej gra jest szansa zrobić save?
Jako że Euthia zmyła się niestety z rynku mam głód na jakieś gry przygodowe.
Dawno nie grałem ale to zależy czy grasz scenariusz piaskownicę (długi), kampanię czy pojedynczy scenariusz z kampanii. Cała jedna kampania to na pewno dużo ponad 2h, pojedynczy scenariusz z kampanii powinien się zamknąć w 2h.
batoro7047
Posty: 84
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:38

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: batoro7047 »

Dhel pisze: 05 maja 2022, 18:31 Ponieważ cały czas można nabyć pierwszą wersję w sklepie to mam pytanie jak jest z realnym czasem gry?, mieści się to w 2 godziny czy trzeba trochę wiecej? Jeśli się w to dłużej gra jest szansa zrobić save?
Jako że Euthia zmyła się niestety z rynku mam głód na jakieś gry przygodowe.
Też mam ten dylemat po Euthia ale tyle co się naczytałem o pierwszej historii z Zerywia to nie wiem czy chce mi się mrozić kase i nie mieć pewności czy wszystko będzie wysłane na czas i czy w ogóle
bobiaczek
Posty: 416
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: bobiaczek »

batoro7047 pisze: 05 maja 2022, 22:39 ...
Też mam ten dylemat po Euthia ale tyle co się naczytałem o pierwszej historii z Zerywia to nie wiem czy chce mi się mrozić kase i nie mieć pewności czy wszystko będzie wysłane na czas i czy w ogóle
Ryzyko jest. Powiedziałbym, ze nawet duże. Inflacja naprawdę galopuje. Projekty wspieraczkowe obłożone są ogromnym ryzykiem popłynięcia w związku z dynamiczną zmianą cen. A ten projekt już na dzień dobry nie jest "czysty" (taki eufemizm).
Popatrz jak gra człowiek z kanału Canje Studios. Jeśli pasuje to szukaj używki. Sporo osób odbiło się od gry i jakiś czas temu widziałem naprawdę dobre oferty.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Ja się boję tego, że projekt znowu będzie niedoszacowany i ponownie zostanie odblokowanych sporo SG z dodatkowymi materiałami (karty), a nie będzie na to kasy.
Gdyby zrealizować ten projekt od początku do końca profesjonalnie i bez wtop co chwila, to byłoby to kasowe IP, bo potencjał jest ogromny.
Pozostaje liczyć, że jest ktoś w tym wydawnictwie, kto potrafi robić chłodne kalkulacje i wyprowadzi je w końcu na prostą.
Oby się nie skończyło jak z Euthią.
Michal.s
Posty: 61
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Michal.s »

Wydawnictwo z tego co wiem jest chyba jednoosobowe, a przynajmniej było xd Szczerze podziwiam odwagę ryzykantów, którzy chcą wesprzeć tą grę w czasach pędzącej inflacji, dalszych problemów z kontenerami z Chin i historią poprzednich zbiórek. Naprawdę w tej chwili wygląda to jak spłacanie starych niedociągniętych projektów zbiórkami na nowe (obym się mylił).
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

strid3rr pisze: 06 maja 2022, 14:20 Ja się boję tego, że projekt znowu będzie niedoszacowany i ponownie zostanie odblokowanych sporo SG z dodatkowymi materiałami (karty), a nie będzie na to kasy.
Gdyby zrealizować ten projekt od początku do końca profesjonalnie i bez wtop co chwila, to byłoby to kasowe IP, bo potencjał jest ogromny.
Pozostaje liczyć, że jest ktoś w tym wydawnictwie, kto potrafi robić chłodne kalkulacje i wyprowadzi je w końcu na prostą.
Oby się nie skończyło jak z Euthią.
Kurcze nie strasz bo przez odwołaną kampanie Euthii wziąłem sobie Zerywie Quest :D i tak pójdzie na to o wiele mniej kasy niż tam planowałem dać. Liczę że powstaną jeszcze inne kampanie koliby które sfinansują produkcje rzeczy z tej kampanii :twisted: Ale nie biorę dodatkowych rzeczy bo szybciej wysyła zwykłe zamówienia niż te mniej popularne co wkurzą mniejszą liczbę ludzi jak nie dopilnuję wysyłki.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Michal.s pisze: 06 maja 2022, 14:34 Wydawnictwo z tego co wiem jest chyba jednoosobowe, a przynajmniej było xd Szczerze podziwiam odwagę ryzykantów, którzy chcą wesprzeć tą grę w czasach pędzącej inflacji, dalszych problemów z kontenerami z Chin i historią poprzednich zbiórek. Naprawdę w tej chwili wygląda to jak spłacanie starych niedociągniętych projektów zbiórkami na nowe (obym się mylił).
Kampania jest w funtach więc nawet ze spadkiem złotego funt będzie wysoko.
Natomiast produkcja nie będzie się odbywała w Chinach tylko w Polsce. Zresztą pierwszy print też był drukowany w Polsce, więc opóźnienia nie wynikały z problemów z dostawami, tylko w organizacji projektu.
W najgorszym wypadku skończy się to tak:
Obrazek
PabloIT
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2021, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: PabloIT »

Pisałby się ktoś na zamówienie grupowe Collector's WARRIOR - RETAILERS PLEDGE? To jest 6 zestawów(core + 4 dodatki).
Wyszłoby około 79 funtów za zestaw. Jeśli nikt nie chciałby się podjąć zorganizowania to mogę nawet ja ale chodzi żeby dostać jeszcze early bird :)
gabens29
Posty: 455
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: gabens29 »

Czy reprint zawiera wszystko to co podstawka razem z odblokowanymi SG?

Yuri jakie dodatki brać :p?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 15:46 przez gabens29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4530
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Hardkor »

gabens29 pisze: 18 maja 2022, 15:42 Czy reprint zawiera wszystko to co podstawka razem z odblokowanymi SG?

Yuir jakie dodatki brać :p?
Z tego co wiem to tak, jest to ta sama wersja co na wspieram.to + poprawiona instrukcja. Pewności nie mam, ale z tego co mi sie obilo o uszy to tak.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

A jak to jest z kampanią poczary? Czy kampania z pierwszego druku została przeniesiona do dodatku czy to są dwie różne kampanie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

gabens29 pisze: 18 maja 2022, 15:42 Czy reprint zawiera wszystko to co podstawka razem z odblokowanymi SG?

Yuri jakie dodatki brać :p?
Ad1. Tak
Ad2. Jakbym miał wziąć tylko dwa to wziąłbym pierwsze "Bogów...", a potem "Całożerce". Jak Cie interesują Bohaterowie to dodaj "Renegatow Odartych", jak większą ilość kart to weź "Dragon Lore" z Nowej kampanii, a jak mini-misję między scenariuszami to "Legendy". Fajne jest właśnie to że można sobie w ten sposób też grę pod siebie ukierunkować.
Ad3. Poczara została teraz przeniesona do osobnego dodatku, wcześniej była w kampanii podstawowej.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 17:09 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
gabens29
Posty: 455
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: gabens29 »

Czy dodatki można kupić potem na stronie wydawcy? Jak ma się cena na KS do retail?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

gabens29 pisze: 18 maja 2022, 16:25 Czy dodatki można kupić potem na stronie wydawcy? Jak ma się cena na KS do retail?
Kupić można tylko wersje, które były przeznaczone na pokazy i nawet teraz są dostępne (https://wspieram.to/zerywia). Kiedyś pisał, że dodatki będą kiedyś do kupienia ale potem przez miesiące nic takiego się nie stało. Lepiej pewnie kupić w kampanii.
ODPOWIEDZ