The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kjczewa »

To, że z przebitą oponą da się jeździć, tylko chyba nie o to chodzi ;)
terragady
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: terragady »

Hej, chcialem zakupic sobie jakas gre planszowa fantasy/przygodowa moze byc delikatna strategia i myslalem wlasnie ze wiedzmina sobie kupie (wersja angielska mnie interesuje) ale z tego co czytam tutaj to nie bardzo chyba wyszla im ta gra? Czy mozecie cos polecic w zamian? Gralem poki co z podobnych tyko w Gre o Tron. Czy moze jedna bede zadowolony z wiedzmina? Ogolnie lubie jak jest troche kombinowania a nie taka prostoliniowa fabula gdzie sie tylko koscia rzuca i nic wiecej.
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Skiborg »

Ayaram pisze:Te misje polegające zawsze na zbieraniu lupek to jakiś absurd... Czemu nie można było zrobić misji w stylu zabij x srebnych potworków, czy coś w tym stylu? Zbieram x lupek, wykonuje questa, biorę następną kartę misji do ręki i od nowa zbieram lupki - nic tylko pieprznąć głową w stół. Zbieranie lupek to żadna przygoda, koniec, kropka.
Nie wiem jak grałeś (zbierałeś tropy [luuupki] tylko przemieszczając się?), ale są też karty śledztwa, na których masz mnóstwo dodatkowych misji walk. Przynajmniej jeśli ciągniesz śledztwa czerwone.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ash »

terragady pisze:Hej, chcialem zakupic sobie jakas gre planszowa fantasy/przygodowa moze byc delikatna strategia i myslalem wlasnie ze wiedzmina sobie kupie (wersja angielska mnie interesuje) ale z tego co czytam tutaj to nie bardzo chyba wyszla im ta gra? Czy mozecie cos polecic w zamian? Gralem poki co z podobnych tyko w Gre o Tron. Czy moze jedna bede zadowolony z wiedzmina? Ogolnie lubie jak jest troche kombinowania a nie taka prostoliniowa fabula gdzie sie tylko koscia rzuca i nic wiecej.
Gra jest lekką grą przygodową i jest w tym bardzo dobra. Kombinowania jest tutaj nie mało, na pewno nie jest to żadna turlanina. Notę obniżają jedynie błędy wydawnicze.
Na pyskaczy i hejterów nie zwracaj uwagi, każda gra ich ma (nawet tak świetna jak Gra o Tron:-). Krajowy produkt, zazdrość i zawiść -jak podejrzewam - też wychodzą w niektórych komentarzach.
Neoberger pisze:.
No to bym się spytał jako wydawca. Skoro było dobrze, to co wam nagle przeszkadza?
To samo co przeszkadzało parę lat temu abonentom plusa w nowym regulaminie - brak zgody na jego warunki dawał furtkę do rozwiązania umowy pomimo trwającej promocji. Niektórzy pomyśleli, że zamiast sprzedawać grę na tym forum za 70% (co jest normą jakiś czas po każdej nowej premierze) wykorzystają błędy wydawcy żeby ją po ograniu oddać za 100 % do sklepu. Stąd nagle obudziło się to prawnicze zacięcie okraszone uśmieszkami.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: anonim »

Skiborg pisze:Gra jest lekką grą przygodową i jest w tym bardzo dobra. Kombinowania jest tutaj nie mało, na pewno nie jest to żadna turlanina. Notę obniżają jedynie błędy wydawnicze.
Na pyskaczy i hejterów nie zwracaj uwagi, każda gra ich ma (nawet tak świetna jak Gra o Tron:-). Krajowy produkt, zazdrość i zawiść -jak podejrzewam - też wychodzą w niektórych komentarzach.
Ja bym jednak jej w tej chwili nie kupował a czekał na dodruk który może być niedługo jeśli plotka że nakład szybko się kończy jest prawdziwa. W dodruku tych błędów może nie być.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
terragady
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: terragady »

anonim pisze:
Skiborg pisze:Gra jest lekką grą przygodową i jest w tym bardzo dobra. Kombinowania jest tutaj nie mało, na pewno nie jest to żadna turlanina. Notę obniżają jedynie błędy wydawnicze.
Na pyskaczy i hejterów nie zwracaj uwagi, każda gra ich ma (nawet tak świetna jak Gra o Tron:-). Krajowy produkt, zazdrość i zawiść -jak podejrzewam - też wychodzą w niektórych komentarzach.
Ja bym jednak jej w tej chwili nie kupował a czekał na dodruk który może być niedługo jeśli plotka że nakład szybko się kończy jest prawdziwa. W dodruku tych błędów może nie być.
ja chce wersje angielska, w niej chyba nie ma bledow z tego co czytalem?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

terragady pisze:ja chce wersje angielska, w niej chyba nie ma bledow z tego co czytalem?
Plansza jest ta sama wszędzie - znaczy wszędzie jest polska wersja (Wyzima, Jaruga zamiast Vizima, Yaruga). Oszczędności, oszczędności. ;)
terragady
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: terragady »

vojtas pisze:
terragady pisze:ja chce wersje angielska, w niej chyba nie ma bledow z tego co czytalem?
Plansza jest ta sama wszędzie - znaczy wszędzie jest polska wersja (Wyzima, Jaruga zamiast Vizima, Yaruga). Oszczędności, oszczędności. ;)
ale na kartach moze nie byc bledow z lupkami itd? Gdzies ktos tu pisal ze wiele bledow wynikaja z szybkiego tlumaczenia na polski zeby zdazyc z premiera z wersja angielska
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Markus »

terragady pisze:
vojtas pisze:
terragady pisze:ja chce wersje angielska, w niej chyba nie ma bledow z tego co czytalem?
Plansza jest ta sama wszędzie - znaczy wszędzie jest polska wersja (Wyzima, Jaruga zamiast Vizima, Yaruga). Oszczędności, oszczędności. ;)
ale na kartach moze nie byc bledow z lupkami itd? Gdzies ktos tu pisal ze wiele bledow wynikaja z szybkiego tlumaczenia na polski zeby zdazyc z premiera z wersja angielska
Co nieuprawnia wydawnictwa do robienia takich błędów
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sewhoe »

Widzę, nie ma dobrej passy Wiedźmin. Komputerowa/konsolowa wersja mono opóźniona, błędy drukarskie w planszówce i ostatecznie postawa wydawnictwa w temacie źle wydrukowanej gry mocno ucieszyła mój portfel. Tytuł znika z mojego radaru.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: RUNner »

Nie miałem na radarze Wiedźmina, ale od biedy mógłbym go kupić, bo lubię przygodówki. Jednak błędy drukarskie mnie zawsze zniechęcają (choćby nie wiem jak była dobra dana gra, to błędów wydawniczych nie toleruję) i poczekam na wydanie II.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: bubu »

A ja co prawda nigdy nie zamierzałem jej kupić ale teraz to już w ogóle.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

Ja też nie zamierzałem nigdy kupować Wiedźmina, no ale teraz nie kupię go jeszcze bardziej! Jakaś nauczka musi być, nie?
Dlatego deklaruję tu wszem i wobec: Portalu, FFG i wszyscy, którzy mnie czytacie - za karę nie kupię Wiedźmina dwa razy. Aż wam pójdzie w pięty...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

A co ma do tego Portal?:-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

A nie wiem, zawsze mi się wydawało, że Portal jest winny wszelkich błędów w grach, a poza tym odpowiada za rzeżączkę i koklusz.
Jak ostatnio kupiłem Lewisa i Clarka w uszkodzonym pudełku, to też napisałem do Ludonaute, że jeszcze raz i więcej nie kupię żadnej gry Portalu.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

I gradobicie...?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

Lista pomniejszych krzywd jest zbyt długa, żeby ją tu przytaczać.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Niemniej warto zaznaczyć, że za szczanie do mleka wcale nie odpowiadają skrzaty, jak się powszechnie sądzi. Na PORTALkonie warto te wszystkie rzeczy przypomnieć i winowajców - jeśli nie ukarać - to przynajmniej dobitnie napiętnować.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wintermute »

vojtas pisze:Niemniej warto zaznaczyć, że za szczanie do mleka wcale nie odpowiadają skrzaty, jak się powszechnie sądzi. Na PORTALkonie warto te wszystkie rzeczy przypomnieć i winowajców - jeśli nie ukarać - to przynajmniej dobitnie napiętnować.
Ulozyc z egzemplarzy gry stos i spalic na przyklad... :)

A swoja droga - jesli plotka jest prawdziwa i naklad naprawde sie zaraz wyczerpie to doskonale zilustruje ile warte jest tupanie nogami i krzyczenie - Nie Kupie!
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Ale co chcesz? Z 10 osób z forum nie kupiło :P
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

sqb1978 pisze:Ale co chcesz? Z 10 osób z forum nie kupiło :P
Wybacz, ale nie doceniasz siły kontestatorów. Ja jestem tylko jedną z tych osób (która co prawda nie kupiła dwa razy), ale oprócz mnie nie kupiła np. moja mama, mój tata, siostra ani brat, wujkowie, ciocie i kuzyni, co najmniej kilku moich kolegów, którzy nie grają w planszówki (a mogliby!) oraz wiele innych osób, których nawet nie będę tu wymieniać, jak ekspedientka ze spożywczaka (o cholera, jednak wymieniłem). To są potencjalnie tysiące osób - i ogromne straty dla wydawcy.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

A może zrobimy akcję pt. "Wylewamy Wiedźmina"?
terragady
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: terragady »

jeju tak żeście się uwzieli że teraz poważnie nie wiem czy brać czy nie :P
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Mi się akurat gra spodobała. Chociaż zaraz po zakupie poczytałem opinie na forum i zacząłem żałować zakupu - jeszcze przed zagraniem :P
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lesar »

Ja dzisiaj z synem lat 10 zagraliśmy parę misji i stwierdziliśmy że udany zakup. Stworzyliśmy klimat muzyczny z gry Wiedźmin 2, wprowadzenie fabularne moje po lekturze z przed lat i super się grało. Nie wiem czy też tak gracie ale karty rozwoju odrzucamy po wyborze jednej na stałe nie chowamy na spód aby postać za bardzo się nie rozwinęła. Ja Jaskrem przegrałem ale tylko o 4 pkt z Geraltem. Syn zasady ogarnął szybko. Polecam. Wspólne z nim granie bezcenne. Ciekawe czy ktoś już stosuje home rules?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
ODPOWIEDZ