Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

xilk pisze: Właśnie nie kupią. Przedsprzedaż na poziomie 60 sztuk to nie jest jakiś sukces. Jeśli ludzie kupią, to u innych sprzedawców, którzy dadzą jednak niższą cenę za egzemplarz gry. Tak wiem, że Cube i tak dostanie swoją część, ale więcej by zyskali, gdyby sami też nie dawali wysokiej ceny, tylko konkurowali choć trochę nią z innymi firmami. No, ale to już jest polityka Cube.
Gwoli ścisłości, bo trochę tu po bandzie jedziesz :) - to nie jest jako taka "polityka Cube", tylko standardowe postępowanie wydawnictw. Wydawnictwa rzadko kiedy sprzedają gry bezpośrednio z ciężarówki od siebie, tylko rozsyłają je do sklepów. Gdyby mieli zbijać cenę i konkurować z własnymi wspólnikami (sklepy), wspólnicy byliby średnio uradowani. Nie gryzie się ręki, która karmi. Ceny prosto od wydawnictwa zawsze są wyższe. Sklep zarzadza sobie marżą.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Curiosity »

@rattkin 100% racji
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: dewodaa »

Właśnie nie kupią. Przedsprzedaż na poziomie 60 sztuk to nie jest jakiś sukces. Jeśli ludzie kupią, to u innych sprzedawców, którzy dadzą jednak niższą cenę za egzemplarz gry. Tak wiem, że Cube i tak dostanie swoją część, ale więcej by zyskali, gdyby sami też nie dawali wysokiej ceny, tylko konkurowali choć trochę nią z innymi firmami. No, ale to już jest polityka Cube.
Powinno się od razu usuwać takie posty świadczące o braku znajomości choćby podstaw gospodarki wolnorynkowej...
Wracając do Magii i Myszy, ja np. żałuję, że nie wiedziałem nic o preorderach Cube (zamówiłem w innym sklepie), pewnie bym się zdecydował ze względu na płytę z nagraniami (serio, moglibyście jakiś link na swojej stronie do sklepiku zamieścić).

Ja już się nie mogę doczekać własnej kopii gry. Oczywiście zacznę od pomalowania figurek ;).
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

dewodaa pisze:
Właśnie nie kupią. Przedsprzedaż na poziomie 60 sztuk to nie jest jakiś sukces. Jeśli ludzie kupią, to u innych sprzedawców, którzy dadzą jednak niższą cenę za egzemplarz gry. Tak wiem, że Cube i tak dostanie swoją część, ale więcej by zyskali, gdyby sami też nie dawali wysokiej ceny, tylko konkurowali choć trochę nią z innymi firmami. No, ale to już jest polityka Cube.
Powinno się od razu usuwać takie posty świadczące o braku znajomości choćby podstaw gospodarki wolnorynkowej...
Raz, rattkin i Curiosity już mi wyjaśnili o co chodzi. Choć to nie zmienia faktu, że wyższa cena u wydawcy powinna się wiązać z zakupem gry razem z jakimiś bonusami, tzn. reszta partnerów ma podstawową grę, a Cube w swoim sklepie sprzedaje podstawkę plus np. obie karty promo, ale wtedy płaci się więcej. Nie edytowałem postu wczoraj, bo sądziłem, że jak to zrobię, to znów zaczną się czepiać, że edytowałem... Tak źle i tak niedobrze :P ;)
dewodaa pisze:Wracając do Magii i Myszy, ja np. żałuję, że nie wiedziałem nic o preorderach Cube (zamówiłem w innym sklepie), pewnie bym się zdecydował ze względu na płytę z nagraniami (serio, moglibyście jakiś link na swojej stronie do sklepiku zamieścić).
1) Nie śledziłeś profilu wydawnictwa na FB? Jeśli tak, to chyba byłeś w mniejszości.
2) Żadnej płyty nie ma. Audiobook to plik dźwiękowy, który zostaje rozesłany albo na pendrivie dla tych pierwszych 30 osób, co się na niego załapali, albo potem będzie do pobrania przez resztą uczestników przedsprzedaży.
3) Sam audiobook będzie chyba można dokupić od Cube, więc nic straconego.
dewodaa pisze:Ja już się nie mogę doczekać własnej kopii gry. Oczywiście zacznę od pomalowania figurek ;).
No ja też trochę poczekam jeszcze na grę... A zacznę od przeczytania instrukcji, zeskanowania jej dla znajomych, by sami zapoznali się z zasadami, a jak czas pozwoli, to też pomaluję figurki :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Ja mysle ze Cube dorzuci do preorderow wszystkie sensowne bonusy, wymienione na tamtej stronie. Wymiernej straty w tym raczej nie maja, a zysk PRowy będzie. Ja bym tak zrobił.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 728
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 299 times
Been thanked: 124 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vder »

Jako, że wczoraj dostałem egzemplarz to napiszę:
1. Audiobook to mp3, ale na płycie.
2. Dodatkowo chyba większość dodatków jest: badge, zakładka, obie karty promo, sakiewka (pewnie niektórzy pendrive dostali), na CD jeszcze tapety + dodatkowy scenariusz
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Mice and Mystics

Post autor: kjczewa »

Gra wczoraj dotarła :) zapakowana pancernie a w środku zaskoczenie, bo bonusy dodane chyba wszystkie istotne. Wielki plus! Po pierwszej rozgrywce jestem zachwycony. Gra jest piękna, klimat niesamowity a przygoda bardzo ciekawa :) Bardzo chciałbym wiedzieć juz co wydarzy się dalej. Jeśli chodzi o zasady to nie było żadnych wątpliwości. Dwa razy przeczytaną instrukcja i nie miałem żadnych kłopotów. Dobra robota wydawnictwa bo mówili, że ingerowali w treść żeby ułatwić grę graczom. Brawo! Nie mogę sie doczekać kolejnego rozdziału ale najpierw malowanie figurek.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

kjczewa pisze:Gra wczoraj dotarła :) zapakowana pancernie a w środku zaskoczenie, bo bonusy dodane chyba wszystkie istotne.
No i proszę, więc nie pomyliłem się.
kjczewa pisze:Dwa razy przeczytaną instrukcja i nie miałem żadnych kłopotów.
Będą, będą :) Ale dobrze, że udany start.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Ja po przeczytaniu instrukcji (i zdolności) kilka wątpliwości mam, ale zobaczę jak to będzie w praniu ;) Pierwsza rozgrywka dopiero przede mną - ten tydzień strasznie napięty i nie ma czasu.

Znalazłem za to 2 błędy w instrukcji:
1. 1 strona - Nie ma podanej ilości kart inicjatywy- jako że zawsze sprawdzam czy ilość komponentów się zgadza to szybko wpadło w oko.
2. 4 strona - brak numeru "4" na planszy rozwoju opowieści (pole stosu potyczek).

Tak żeby było wiadomo - błędy uważam za rzeczy która się zdarzają ;)
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Mice and Mystics

Post autor: Robert Srz »

Zastanawiam się nad zakupem polskiej wersji M&M i mam w związku z tym pytanie. Czy ta gra nadaje się dla dzieci w wieku 7-9 lat, czy dla tego przedziału wiekowego jest zbyt trudna? Mam ośmioletnią córkę (jest "zaawansowana" jeśli chodzi o prostsze gry planszowe, gramy dużo, wygrywa ze mną w Talisman:)).
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: sirafin »

Robert Srz pisze:Zastanawiam się nad zakupem polskiej wersji M&M i mam w związku z tym pytanie. Czy ta gra nadaje się dla dzieci w wieku 7-9 lat, czy dla tego przedziału wiekowego jest zbyt trudna? Mam ośmioletnią córkę (jest "zaawansowana" jeśli chodzi o prostsze gry planszowe, gramy dużo, wygrywa ze mną w Talisman:)).
Polecam zerknąć na instruktażową rozgrywkę (prowadzący dość dokładnie tłumaczy w trakcie gry co robi, przy okazji ucząc widzów zasad), to chyba najlepszy sposób, aby sobie to samemu ocenić ;) Przy okazji to dość ciekawy i nietypowy gameplay, bo widzowie podejmują część decyzji.
https://www.youtube.com/watch?v=hS7WaBu ... lw&index=3
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
vder
Posty: 728
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 299 times
Been thanked: 124 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vder »

Robert Srz pisze:Zastanawiam się nad zakupem polskiej wersji M&M i mam w związku z tym pytanie. Czy ta gra nadaje się dla dzieci w wieku 7-9 lat, czy dla tego przedziału wiekowego jest zbyt trudna? Mam ośmioletnią córkę (jest "zaawansowana" jeśli chodzi o prostsze gry planszowe, gramy dużo, wygrywa ze mną w Talisman:)).
Gra jest dość prosta, ale jest dość dużo zasad i trochę wyjątków w scenariuszach. Dziecko samo nie zagra ale już z dorosłym, który będzie grę prowadził to specjalnie problemu nie powinno być. Ja próbuję grać z sześciolatką i największy problem to czas gry, tytuły < 1h (awanturnicy) znosi lepiej. Ale jeżeli dogrywasz z córką talisman do końca, to chyba powinno byc ok.
Awatar użytkownika
Shirayuki
Posty: 10
Rejestracja: 06 gru 2012, 21:46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Shirayuki »

Jestem po pierwsze grze w Mice and Mystics. Zapraszam na mojego bloga na którym napisałam kilka słów na ten temat :)

http://eragraczy.blogspot.com/

Pozdrawiam!
~ Shirayuki
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

CydPL pisze:Super :) Audiobooka ("dla leniwych") też będzie można u Was dokupić?
I pytanko nr. 2 - czy jest szansa abyście (np. dziś?...) udostępnili polską instrukcję w pdf?
Niecierpliwi (jak ja) mogliby już się przygotować na przybycie myszy ;] (i być gotowi do walki zaraz po wyjęciu z pudełka).
Dostałem subtelnego "ignora"?...

Serio cube nie udostępnia instrukcji do gier w pdfie?
Będzie to chyba moja pierwsza gra do której nie będę miał instrukcji w formie cyfrowej.
Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: zioombel »

CydPL pisze:
CydPL pisze:Super :) Audiobooka ("dla leniwych") też będzie można u Was dokupić?
I pytanko nr. 2 - czy jest szansa abyście (np. dziś?...) udostępnili polską instrukcję w pdf?
Niecierpliwi (jak ja) mogliby już się przygotować na przybycie myszy ;] (i być gotowi do walki zaraz po wyjęciu z pudełka).
Dostałem subtelnego "ignora"?...

Serio cube nie udostępnia instrukcji do gier w pdfie?
Będzie to chyba moja pierwsza gra do której nie będę miał instrukcji w formie cyfrowej.
Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Ja tez tego nie rozumiem i rowńiez dostałem dwa razy ignora. Za trzecim razem juz tu na forum dostałem odpowiedz, że jeszcze sie zastanawiają nad udostępnieniem instrukcji.
Albo sie jeszcze zastanawiają albo juz nie i nie udostępnia.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mice and Mystics

Post autor: to tylko ja »

zioombel pisze:Ja tez tego nie rozumiem i rowńiez dostałem dwa razy ignora. Za trzecim razem juz tu na forum dostałem odpowiedz, że jeszcze sie zastanawiają nad udostępnieniem instrukcji.
Albo sie jeszcze zastanawiają albo juz nie i nie udostępnia.
To może ktoś zeskanować i wrzucić na serwer/maila/itp? Jakby co miejsce na serwerze mogę udostępnić :)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: arturpe »

A fe. Decyzją wydawcy jest udostępniać coś, do czego mają prawa intelektualne :-)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

arturpe pisze:A fe. Decyzją wydawcy jest udostępniać coś, do czego mają prawa intelektualne :-)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
peace, love, and free internet.....

:D
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: Kpt. Bomba »

Nieudostępnianie instrukcji w formie cyfrowej jest totalną głupotą i jest wyrazem mentalności handlarzyny z bazaru Różyckiego. Ja nie kupuje gier od takich wydawnictw.

W przypadku Cube sytuacja jest dziwna bo Plaid Hat Games udostępnia PDF'a z zasadami:
http://www.plaidhatgames.com/images/gam ... lebook.pdf
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: zioombel »

arturpe pisze:A fe. Decyzją wydawcy jest udostępniać coś, do czego mają prawa intelektualne :-)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Chodzi o trend ogólny a nie prawa. Większość wydawców udostępnia instrukcje. Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Przed wydaniem ponad 200 zł mozna przeczytać instrukcje i zobaczyc z czym mniej wiecej ma sie do czynienia.
Ja jesli mam instrukcje w PDF to czytam na tablecie i nie niszczę instrukcji papierowej. Potem przy sprzedaży gry nie ma problemu, ze cos jest podniszczone.

@WydawnictwoCube jaki jest powód nie udostępniania instrukcji?
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: arturpe »

zioombel pisze:
arturpe pisze:A fe. Decyzją wydawcy jest udostępniać coś, do czego mają prawa intelektualne :-)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Chodzi o trend ogólny a nie prawa. Większość wydawców udostępnia instrukcje. Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Przed wydaniem ponad 200 zł mozna przeczytać instrukcje i zobaczyc z czym mniej wiecej ma sie do czynienia.
Ja jesli mam instrukcje w PDF to czytam na tablecie i nie niszczę instrukcji papierowej. Potem przy sprzedaży gry nie ma problemu, ze cos jest podniszczone.

@WydawnictwoCube jaki jest powód nie udostępniania instrukcji?
Zgoda całkowita. No ale jednak trzymajmy się zasad :) . Co nie zmienia faktu, że w przypadku tego projektu nieudostepnianie to błąd. Tekstu jest sporo poza samą instrukcją. Co innego np Badacze Głębin, gdzie tak na prawdę płacisz za instrukcje.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: CydPL »

Kpt. Bomba pisze:Nieudostępnianie instrukcji w formie cyfrowej jest totalną głupotą i jest wyrazem mentalności handlarzyny z bazaru Różyckiego. Ja nie kupuje gier od takich wydawnictw.

W przypadku Cube sytuacja jest dziwna bo Plaid Hat Games udostępnia PDF'a z zasadami:
http://www.plaidhatgames.com/images/gam ... lebook.pdf
To mnie dziwi najbardziej. Jest instrukcja angielska. Jest instrukcja polska (tłumaczona "prywatnie") na BGG. Jest masa filmików pokazujących z grubsza zasady. To dlaczego wydawnictwo rzuca kłody pod nogi klientom i nie udostępnia właściwej instrukcji w ojczystym języku?...

Może jest jakiś logiczny powód. Jeśli tak, proszę o oświecenie.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 75 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Gra dotarła do mnie wczoraj. Mimo trzech wysłanych maili z prośbą o numer przesyłki nie dostałem odpowiedzi. Okazało się że gra została wysłana po prostu paczką ekonomiczną a sądziłem że skoro w przedsprzedaży tak kurier jak i przesyłka pocztowa były darmowe to Cube będzie wysyłać priorytetem bo koszty podobne. Ogólnie rzecz biorąc wydawnictwo dało wielką plamę przy tej akcji i jeśli to samo miałoby się dziać przy Dead of Winter to wolę poczekać na przedsprzedaż w innych sklepach
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

Poochacz pisze:Gra dotarła do mnie wczoraj. Mimo trzech wysłanych maili z prośbą o numer przesyłki nie dostałem odpowiedzi. Okazało się że gra została wysłana po prostu paczką ekonomiczną a sądziłem że skoro w przedsprzedaży tak kurier jak i przesyłka pocztowa były darmowe to Cube będzie wysyłać priorytetem bo koszty podobne. Ogólnie rzecz biorąc wydawnictwo dało wielką plamę przy tej akcji i jeśli to samo miałoby się dziać przy Dead of Winter to wolę poczekać na przedsprzedaż w innych sklepach
Miejmy nadzieję, że nie opóźnią wysyłki do sklepów.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Mice and Mystics

Post autor: Furia »

pattom pisze:Miejmy nadzieję, że nie opóźnią wysyłki do sklepów.
Na facebooku napisali, że gra wyjedzie od nich w czwartek/piątek. Na poniedziałek pudła powinny być na miejscu i miejmy nadzieję, że tak będzie.
ODPOWIEDZ