Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: DarkBogas »

Super wiadomosc, wprawdzie mam juz dodatek w wersji angielskiej ale chetnie wymienie na polski (podstawke mam PL).
A pogloski o nowym dodatku sa jeszcze bardziej ekscytujaca wiadomoscia :) Mozesz podac jakies zrodla tych poglosek? :D

PS: A tak sie sklada ze dzis wieczorem rozegram kolejna partie Wojny o Pierscien :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: rastula »

adikom5777 pisze:będzie dodatek od Galakty: http://galakta.pl/nowe-sily-w-walce-o-pierscien/

no wreszcie kuźwa - co prawda gra trafiła na stół 1,5 raza ale moja dusza kolekcjonera i miłośnika gry i uniwersum była we łzach…
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Dellas »

A pogloski o nowym dodatku sa jeszcze bardziej ekscytujaca wiadomoscia :) Mozesz podac jakies zrodla tych poglosek?
Informacja ta się pojawiła jako komentarz wydawcy w komentarzach w projekcie Age of Conan na Kickstarterze. (trzeba się niestety przekopać ręcznie).

https://www.kickstarter.com/projects/14 ... k/comments
Ares Games:
@Tequi - Warriors of Middle-earth builds upon the "Faction" system present in Battles of the Third Age. We will include more detailed rules and varied effects for the Dunlendings, Corsairs and Ents (already present in BoTTA), but we also add three more factions - Eagles, Spiders and Dead Men of Dunharrow (so there is a balanced total of 3 factions on each side).
Tutaj troche spekulacji:
https://boardgamegeek.com/article/18769425#18769425
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: farmer »

Kurczę,
fajnie to wygląda.

Jednak kompatybilność z pierwszą edycją, pewnie bliska zeru :(

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 330
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 156 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: olocop »

Świetna wiadomość! Tylko kiedy?! Trzeba szykować kasę!
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Yavi »

olocop pisze:Świetna wiadomość! Tylko kiedy?! Trzeba szykować kasę!
już w II połowie 2015 roku
Jest więc trochę czasu na zbieranie funduszy ;)
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: kjczewa »

W końcu ! Już myślałem że nigdy się nie doczekam. Również byłem na granicy kupna angielskiego dodatku. Nie rozumiem tylko tłumaczenia tytułu. Skoro Lord of the rings to Władca Pierścieni, dlaczego lords of middle earth przetłumaczono na Panowie Śródziemia? To tak trochę koślawo brzmi. Ale to szczegół. Ważne ze będzie !
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: karawanken »

Wow, szok i niedowierzanie. Na pewno kupie.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

Jakby kogoś interesowało i chciałby się podłączyć pod zamówienie/pokombinować coś z rodzimą produkcją, to planuję zakupić modele do gry:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 60#p645760
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: AkitaInu »

A gdzie kupujesz te modele? Bo w tej chwili mnie nie stać a w przyszłości napewno kupie :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

Od człowieka z UK, który to produkuje. Ma swój temat na BGG. Góry Przeznaczenia ma, że tak powiem, na stocku ale twierdze niestety produkuje na bieżąco. Aktualne zapisy na twierdze są z terminem wykonania na połowę/koniec roku 2016!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: karawanken »

Góra wygląda super. Szkoda że tyle kosztują i że są ważniejsze wydatki.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

No niestety kosztuje niemało, ja wezmę chyba wersję pomalowaną z prostej przyczyny - oprócz kolorowanek za dzieciaka i paru ścian w późniejszym czasie nigdy w życiu nic nie malowałem a szkoda byłoby zepsuć taki fajny produkt. Na bank nie będę zamawiał w kwietniu - święta = ssanie portfela, ale zaraz na początku maja wyślę zamówienie. Jeśli do tego czasu uda się komuś ustukać kasę, to zapraszam, chętnie podzielę się wysyłką ;)

Chyba, że - tak jak pisałem - ogarniemy jakąś domową produkcję zarówno Góry jak i twierdz? Jeśli ktoś ma jakieś znajomości w tym temacie piszcie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Fegat »

1200zł za 12 figurek?
Z całym szacunkiem, ale to przegięcie na maksa.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: rastula »

Fegat pisze:1200zł za 12 figurek?
Z całym szacunkiem, ale to przegięcie na maksa.



to tylko dlatego, że mało zarabiamy :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

rastula pisze:
Fegat pisze:1200zł za 12 figurek?
Z całym szacunkiem, ale to przegięcie na maksa.
to tylko dlatego, że mało zarabiamy :)
Dokładnie, dla anglika 100 czy nawet 200funa to nie jest jakiś straszny wydatek. Tzn. jest ale nie tak drastyczny jak dla nas. Tam to jest połowa albo i ćwierć tygodniówki, u nas, dla sporej części jest to połowa albo i więcej "miesięczniówki". Przypuszczam, że same materiały i farby to pewnie z połowa tej ceny a gdyby to wykonać w Polsce, to cena materiałów byłaby zapewne połową tej połowy i "sugerowana cena detaliczna" pomalowanych modeli stanęłaby na 500PLN'ach. Niestety nie mam bladego pojęcia jak za coś takiego się zabrać, jakaś żywica, czy ki wuj? Tak czy inaczej tylko Górę kupię pomalowaną. Forty zamówię niepomalowane, bo 1200 na pewno nie zapłacę - 500 jakoś przeżyję, mam dobry rok na odłożenie kasy i naukę malowania, a podejrzewam (oceniam po zdjęciach), że efekt będzie wart swojej ceny i czasu.

P.S. I nie 12 tylko 17 ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: karawanken »

Zobaczę po pyrkonie ile mi zostanie gotówki ;) góra nawet niepomalowana była by świetnym dodatkiem. Akurat w sobotę będę grał :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Fegat »

Masa modelarska na 17 takich figurek to koszt około 100zł, 30zł najtańszy chińczyk albo ta polska masa.

Gdybym grał często w WoP to pewnie spróbowałbym take zrobić, gorsze ale swoje i tańsze :P
Niestety ta gra leży u mnie i się kurzy...
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

Fegat pisze:Masa modelarska na 17 takich figurek to koszt około 100zł, 30zł najtańszy chińczyk albo ta polska masa.

Gdybym grał często w WoP to pewnie spróbowałbym take zrobić, gorsze ale swoje i tańsze :P
Niestety ta gra leży u mnie i się kurzy...
Gość z BGG zebrał 200 zamówień i póki co je tworzy, weźmy cenę 95Funa za sztukę, bo mówisz o niemalowanych modelach. To daje to 19000GBP, przy obecnym kursie jakieś 104500PLN. Załóżmy lepszy materiał czyli 100PLN za komplet co daje nam równe 20000PLN, zostaje więc 84500PLN Cały proces z malowaniem zajmuje mu ze 2 lata, Ty malował nie będziesz, więc załóżmy jedynie 20 kompletów miesięcznie, żeby się nie przepracować. Z takim założeniem robisz 200 kompletów w 10 miesięcy, także wychodzi nam pensja 8450 pachnących, nowiutkich, i nieopodatkowanych Biletów Narodowego Banku Polskiego miesięcznie i ta bezcenna świadomość, że robisz ZUS i US w wuja :D Może jeszcze odlicz jedyne 10% dla mnie za "markieting i zażondzanie spszedarzom" i inny "hjuman resołrsking" - nie chcemy przecież, żebyś się przejmował niepotrzebnymi formalnościami ;)

Niech gra się dalej kurzy, a Ty się zabieraj za produkcję :)

Nie ma za co. 8)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Fegat »

Tak w sumie, po co mi studia...

Wiecie co, w weekend zaprezentuję Wam moją wersję Góry przeznaczenia :lol:



@edit! To są odlewy!!
Obrazek
200zł za odlewaną figurkę?! :evil:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

Fegat pisze:Tak w sumie, po co mi studia...

Wiecie co, w weekend zaprezentuję Wam moją wersję Góry przeznaczenia :lol:
Trzymam Cię za słowo :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Fegat »

Cudów się nie spodziewajcie, bo w takiej skali nigdy nie rzeźbiłem, ale podstawkę i plany już zrobiłem. Z rana pojadę po zapas masy i zobaczymy co się uda ulepić. W najlepszym wypadku po wykonaniu xx sztuk zrobię formę gipsową i będzie można odlewać to z żywicy :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: hamanu »

W rzeczywistosci modele nie prezentuja sie tak cudnie jak na zdjeciach. Co jue znaczy ze nie sa fajne ;)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Fegat »

Moja góra już się robi. Niestety profi masa modelarska to koszt 10zł za 60g, a ta figurka jest WIELGAŚNA (potrzeba około 240g). Ewidentnie kupiłem zły rodzaj masy, dlatego figurka jest robiona całkowicie inną metodą :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring - czy i dlaczego jest fajne??

Post autor: Szaweł »

hamanu pisze:W rzeczywistosci modele nie prezentuja sie tak cudnie jak na zdjeciach. Co jue znaczy ze nie sa fajne ;)
Masz te modele? Jeśli tak, to może użyczysz do odlewu? Nie zepsujemy :)
Fegat pisze:Moja góra już się robi. Niestety profi masa modelarska to koszt 10zł za 60g, a ta figurka jest WIELGAŚNA (potrzeba około 240g). Ewidentnie kupiłem zły rodzaj masy, dlatego figurka jest robiona całkowicie inną metodą :D
Nie to, żebym Ci skrzydła podcinał, ale pewnie kilka modeli będziesz musiał pyknąć, zanim dojdziesz do tego jedynego, idealnego modelu :) Z tego co kojarzę, model Dave'a idealnie pasuje do grafiki na planszy... chyba. No i stopnie są dopasowane do podstawki Froda i Sama.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ