Specter Ops

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Specter Ops

Post autor: Munchhausen »

Brakuje odpowiedniego tematu, więc zakładam. Gra z mechanizmem ukrytego ruchu, która wygląda na coś pomiędzy Draculą a Listami z Whitechapel. Początkowo nie planowałem zakupu, bo mam oba wymienione tytuły, ale gameplay od Board with Life wygląda strasznie zachęcająco (IMHO, mają nieprzyzwoicie mało wyświetleń jak na tak dopracowane materiały). Jeżeli wyjdzie po polsku, to pewnie się zaopatrzę.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

:-) Jest taki plan...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Specter Ops

Post autor: Gambit »

Krwawisz pisze::-) Jest taki plan...
Zaczynam budować w domu Twój ołtarzyk...
CezarIXen
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2014, 10:28
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice/Wrocław

Re: Specter Ops

Post autor: CezarIXen »

Poza Specter Ops PlaidHatGames zapowiedziało ostatnio jeszcze jedną grę: Ashes: Rise of the Phoenixborn. I obie gry w Polskiej wersji językowej bym przygarnął...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Maxxx76 »

Kiedy po polsku? :-D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

Wszystko w swoim czasie ;-) Od siebie powiem tylko, że w przypadku obu tych gier jest moc :twisted:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

I ja się na Specter Opsa piszę... Listów nie mam, bo za długo się gra, a tutaj tak w sam raz i klimatem bardziej nam pasuje :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Specter Ops

Post autor: Wojtas_512 »

You have my coins! Powiedzcie tylko kiedy, a kupuje.

@misioooo, listy wcale nie są długie. Wszystko zależy od graczy, zdarzyło mi się grać partyjke w 15-20minut a zdarzyło raz w 3h (każdej nocy wykonywałem 15 ruchów jako Jack). Jednak najczęściej mieszcze się w 1-2h, i to raczej bliżej godziny.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

No dobra, kiedy Specter? Wypłata jest, ale długo na koncie nie poleży... Jak nie tutaj to gdzieś indziej wypłynie ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Specter Ops

Post autor: kwiatosz »

Myślę że spokojnie z pół roku to zajmie - no chyba że płynie razem z angielską wersją. Ale jeżeli to jest plan dopiero, to dłuuugo, bo angielska wersja dopiero płynie na statku.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

kwiatosz gdzie płynie? skąd? Mi wersja angielska też pasuje jak najbardziej, nie musi być po polsku.
Niestety poza oficjalnym sklepem wydawcy w USA nie widzę tej pozycji w sklepach... U wydawcy cena 34$ ok, ale wysyłka +50$ dodatkowo!

--
Właśnie sprawdziłęm - na stronie PHG koniec promocji... Tytuł już po 49,95$ (był wczoraj jeszcze po 34,95$)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Specter Ops

Post autor: kwiatosz »

Właśnie zerknąłem, że dopłynęła, w zeszłym tygodniu jeszcze jej nie było. Ze sprowadzania gier od Plaid Hat znam Planszostrefę i Rebela - tam najlepiej uderzyć. Ja się czaiłem i zamiast dać 35$ w zeszłym tygodniu to teraz się głowię nad zapłaceniem wyższej ceny...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

Tylko jak 35$? Wg info ze strony PHG wysyłka do naszego kraju to ok. 50$ extra...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Specter Ops

Post autor: kwiatosz »

Nie do Polski bym zamawiał. Tak czy siak - podejrzewam, że najtaniej i najprościej może być uderzyć do sklepów jednak.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

Oj, jakbyś coś nabazgrał w zamówieniach zbiorowych bym się skusił ;)
Do Planszostrefy i Rebela już uderzyłem, czekam na info co i jak...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Cytuję mail którego dostałem od Rebela:

Dziękujemy za maila. Specter Ops wprawdzie pojawi się w naszej ofercie jednak na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie określić kiedy to nastąpi - aktualnie nie posiadamy żadnych informacji od naszych dostawców.

Cytuję maila od Planszomanii (ostatnio tam szybciej pojawił się nowy Master Set do Summoner Wars, więc czemu nie):

...

Innymi słowy, brak odpowiedzi.

Cóż, pozostaje nam cierpliwie czekać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

Planszostrefa wg maila zamówiła ten tytuł. Dadzą znać jak datę dostawy potwierdzi im ich dostawca i wrzucą do sklepu!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Planszomania odpisała (czyżby wpływ postu na forum? Jeśli tak to pozdrawiam mój ulubiony sklep :D)

"Oczywiście planujemy mieć grę w sprzedaży, tak jak i inne tytuły z tego wydawnictwa.
Niestety na tą chwilę nie wiemy jeszcze kiedy gra powinna się pojawić."

Więc niestety żadnych nowych informacji, ale czytałem na BGG ze osoby w Wielkiej Brytanii już odbierają zamówienia, a stamtąd do nas niedaleko :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Specter Ops

Post autor: Wojtas_512 »

Wiadomo coś może w kwestii wydania gry w Polsce?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Poki co nikt nic nie wie. Na BGG pojawjaja sie glosy, ze premiera sklepowa gry to 27 maja, ale ciezko stwierdic, czy to prawda. Co do polskiego wydania, to odpowiedz masz pare postow wyzej i to z "pierwszej reki"
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Specter Ops

Post autor: Wojtas_512 »

nawet nie chodziło mi już o samą Polska edycje, co w ogóle dostępność tej gry na naszym rynku.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Colby napisał w temacie na BGG

We didn't have a street date until now because we didn't know when we could get it all the way out. The game had to be held for some additional testing to meet European standards. With more growth comes more scrutiny and we are still learning and adapting. So those who felt like this one was taking longer we're right it did get held up. It has now been cleared and has received a street date of May 27th and is moving down through distribution.

We didn't release any info as we didn't have solid info. Announcing that it was delayed indefinitely sounds far more drastic than it actually was as the whole time it was held up I kept believing it was only a few more days. Announcing that it needed more testing would make it sound like something was wrong with it when there wasn't. On top of that we havent generally announced a street date in the past. It's usually just 'in stores soon' and then it actually makes it out to stores before anyone gets TOO antsy.

Beyond all of this we are moving 5 families and a business across the country so our attention is being pulled a hundred different ways.

I hope this clears up any questions and any insults.

Innymi słowy PGH przenosi biznes i mają bałagan więc niestety, przyjdzie nam poczekać jeszcze prawie miesiąc, do 27 maja.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Dwa dni po premierze i ani widu ani słychu w polskich sklepach. Napisałem maila z pytaniem o dostępność, jak coś się dowiem to napiszę, chyba że wy coś wiecie?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Specter Ops

Post autor: BartP »

Po premierze w US, tak? Te gry chyba jeszcze muszą do Europy dopłynąć. Plaid Hat Games skupia się głównie na amerykańskim rynku.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Niby tak, ale pamietam, że Master Set Summoner Wars ten najnowszy, kupiłem praktycznie w ten sam dzień jak była premiera w Stanach, stąd mój brak cierpliwości.

Edit: Ktoś bardzo uprzejmie wysłał mi link do sklepu w którym już jest, a po napisaniu maila do Planszomanii też się pojawiło :D. Już jestem spokojny, czekam na dostarczenie.
ODPOWIEDZ