The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lukasz-sz
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2014, 23:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lukasz-sz »

Graliśmy i czekamy na możliwość wsparcia.

W trakcie gry bawiliśmy się świetnie. A wspomniany przez Was soundtrack może rozrywkę jeszcze bardziej urozmaicić.
Jeśli ktoś lubi turlać, zdecydowanie polecam spróbować (jeśli nie lubi, to może polubi).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mig »

Ja nie zagrałem, ale trochę się rozgrywce przyjrzałem. Jak dla mnie to gra "must have" :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 09:30 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: DarkSide »

Jako jeden z testujących tę zacną grę piracką dodam, że już teraz deklaruję na 100% przystąpienie do akcji na KS w celu zakupienia gry. Świetna turlanka. Lekka acz zmuszająca do kalkulacji w każdym ruchu. Kilka scenariuszy wydaje się obiecujących, zwłaszcza że ten pierwszy najprostszy dawał dużo frajdy.
Animator gry (wybacz że nie zapamiętałem imienia :roll: ) bardzo kontaktowy, pomocny i tłumaczący w sposób jasny zasady gry (co niekażden miał na Pyrkonie opanowane do perfekcji). Chętnie bym butelczynę prawdziwego grogu sprawił przy jakimś kolejnym konwencie w dowód wdzięczności za klimatyczne oprowadzenie po grze :D
(sobotni gracz pyrkonowy pozdrawia)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: parasite »

zróbcie opcję gry solo to biorę 100% :twisted:
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: powermilk »

Ja nie zagrałam, ale trochę się rozgrywce przyjrzałem
Co to za gender?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mig »

powermilk pisze:
Ja nie zagrałam, ale trochę się rozgrywce przyjrzałem
Co to za gender?
Jak nic kobieta z brodą ;)

Zaraz poprawię (tylko nie wiem na który wariant się zdecyduję) ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: SaszaPL »

parasite pisze:zróbcie opcję gry solo to biorę 100% :twisted:
Popieram i wpieram! :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Chaaber »

Super, że ostatnio wiele gier idzie w scenariusze. Pozwala to rozszerzyć dostępne opcje rozgrywki jak również daje nam więcej gier w pudle i pokazuje, że wydawca nie chce wyorać potem jak najwięcej kasy na minidodatkach i paczkach rozwinięć. No i pozwala to trafić do szerszego grona, bo wiadomo, że nie każdemu się dany scenariusz musi podobać.

Co do Curse of the Black Dice, to gra naprawdę daje ogromne możliwości tworzenia nowych scenariuszy, biorąc pod uwagę jak mało zajmuje nowa planszetka scenariusza. Mnie osobiście bardzo podobał się testowy co-op, który wymagał samodzielnego zbierania kasy. Super pomysł, jak na taką małą grę to naprawdę ładnie zgrywa się z klimatem. Czekam z niecierpliwością na zbiórkę.
CezarIXen
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2014, 10:28
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice/Wrocław

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: CezarIXen »

Kolejna gra, która mnie zachwyciła na Pyrkonie. Klimatyczna rozgrywka, oddająca ducha pirackich eskapad. Duża interakcja pomiędzy graczami jest ogromną zaletą. Balansowanie pomiędzy współpraca z innymi graczami ( aby nie przegrać wspólnie gry), a zgarnianiem dla siebie najlepszych zysków (aby być tym jedynym wygranym) daje dużo frajdy. Scenariusze i kostki sprawiają wrażenie dużej regrywalności gry. Jedyna wadą jest to, że na KS trzeba trochę poczekać, ale osobiście gotowy jestem wesprzeć od razu jak akcja się zacznie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: kwiatosz »

A na ile latwo jest doprowadzic do wspolnej przegranej? Bo nie wiedzialem, ze jest taki aspekt, w moim odczuciu jezeli jest to latwo zrobic to tylko dzentelmenska umowa moze powstrzymac przed kazdorazowym przegrywaniem, czyli jezeli ja gram to wygram albo ja albo nikt.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

kwiatosz pisze:A na ile latwo jest doprowadzic do wspolnej przegranej? Bo nie wiedzialem, ze jest taki aspekt, w moim odczuciu jezeli jest to latwo zrobic to tylko dzentelmenska umowa moze powstrzymac przed kazdorazowym przegrywaniem, czyli jezeli ja gram to wygram albo ja albo nikt.
Są dwa elementy - do końca nie wiesz kto wygrywa - monety mają różne wartości i tylko Ty znasz wartość monet, jakie u siebie masz.
Jeśli gracze korzystają z wszystkich umiejętności piratów, jedna osoba nie jest w stanie łatwo zatopić łajby.

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

parasite pisze:zróbcie opcję gry solo to biorę 100% :twisted:
Zainspirowaliście nas do przemyślenia tematu, zwłaszcza, że mechanika gry jest bardzo podatna na sizing.
Na pewno pomyślimy z autorem nad taką opcją.

Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Mamy prośbę dla tych co mieli okazję wcielić się w rolę piratów podczas Pyrkonu o odwiedzenie naszego profilu The Curse of Black Dice i pozostawienie śladu na naszym profilu w postaci dołączenia do fanów, zalajkowania, wystawienia rejtu bądź innej akcji, którą uznacie za słuszną - z pewnością pomoże to nam w promocji tytułu :)

The Curse of Black Dice na BGG

Z góry dziękujemy :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: espresso »

Późno bo późno, ale jest: wrażenia z rozgrywki w prototyp. Bardzo przyjemna gra "do piwa" (a raczej "do rumu").
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Na ostatnim Pionku można było zagrać w The Curse of The Black Dice na prototypie z niemalże finalnymi grafikami - było epicko

Wszystkim bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lynwith »

Gra świetna!!!! Na pewno wesprę!!! Gra tak nam się spodobała, że na Pionku trzy scenariusze ograliśmy ^^ Dzięki za stworzenie i wyjaśnienie gry naprawdę było miło :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: DarkSide »

Wow! :shock: W porównaniu z prototypem na Pyrkonie to jest odlot!

Obrazek

1. Podobno wystartujecie na wspieram.to, zaliż to prawda?
2. Będą promosy na zbiorcze zakupy? Bo od ręki 2 egzemplarze kupię na pewno. :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Rune »

Board&Dice pisze:Na ostatnim Pionku można było zagrać w The Curse of The Black Dice na prototypie z niemalże finalnymi grafikami - było epicko

Wszystkim bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!
Obrazek
Obrazek
Łapa z tatuażem w podstawce, czy jako dodatkowy cel w kampanii? [emoji6]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

@DarkSide

1. Tak - tym razem będziemy chcieli rozgraniczyć akcje na swiat/Polska aby maksymalnie ułatwić i dostosować możliwość wsparcia dla polskich graczy :) - feedback pozyskany od graczy przy okazji kampanii Exoplanets.

2. Oczywiście, że tak :)! przygotujemy jakieś fajne warunki dla ekip pirackich, które grupowo będą chciały splądrować naszą ładownię

@Rune

Hehehh - może jako jeden z progów wsparcia będzie piracki tatuaż na rękę :D?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Rune »

Board&Dice pisze:
@Rune

Hehehh - może jako jeden z progów wsparcia będzie piracki tatuaż na rękę :D?
A dlaczego by nie zrobić tatuażu z logiem gry, bądź wydawnictwa na zasadzie tych wodnych kalkomani dla dzieci i dorzucić do każdego egzemplarza gry. Już widzę nawet konkurs: Bądź prawdziwym piratem, zrób sobie tatuaż i prześlij nam zdjęcie! Kurcze, sam bym zrobił i wysłał takie zdjecie. Mogłaby wyjść z tego całkiem fajna akcja promocyjna. Pomyślcie. Arrr! [emoji6]
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Rune pisze:
Board&Dice pisze:
@Rune

Hehehh - może jako jeden z progów wsparcia będzie piracki tatuaż na rękę :D?
A dlaczego by nie zrobić tatuażu z logiem gry, bądź wydawnictwa na zasadzie tych wodnych kalkomani dla dzieci i dorzucić do każdego egzemplarza gry. Już widzę nawet konkurs: Bądź prawdziwym piratem, zrób sobie tatuaż i prześlij nam zdjęcie! Kurcze, sam bym zrobił i wysłał takie zdjecie. Mogłaby wyjść z tego całkiem fajna akcja promocyjna. Pomyślcie. Arrr! [emoji6]
Na spróchniałą nogę pirata! brzmi ciekawie :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Rune »

A pomysł aby taki tatuaż był dodatkiem do któregoś celu też jest interesujący. W każdym bądź razie wiem, że można liczyć na Waszą kreatywność, bo głowy macie pozytywnie otwarte, a to pudło, jak żadne inne nadaje się na szaloną kampanię. Trzymam hak za pomysły i sukces kampanii ;-)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Maxxx76 »

Rune +1 z tym tatuażem. Wrzućcie nawet kilka, żeby cała rodzina mogła z odpowiednim wyglądem zasiąść do gry :-)
A tak btw: szykuje się jakiś filmowy hicior piracki w najbliższym czasie, że nagle taki wysyp gier pirackich? :-D
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: galthran »

Grałem na pionku scenariusz podstawowy i hiszpańską armadę i jestem pod dużym wrażeniem. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, płynna a mechanika fajnie podkręca klimat piracki - gramy wszyscy do jednej bramki ale tylko jeden może na końcu wygrać. Gra będzie musiała wylądować w mojej kolekcji :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Rune »

Maxxx76 pisze:Rune +1 z tym tatuażem. Wrzućcie nawet kilka, żeby cała rodzina mogła z odpowiednim wyglądem zasiąść do gry :-)
A tak btw: szykuje się jakiś filmowy hicior piracki w najbliższym czasie, że nagle taki wysyp gier pirackich? :-D
Hicior cały czas leci - Black Sails, a chyba na 2017 planowana jest nowa część Piratów z Karaibów.

Chcemy tatuaży i przepaski na oko w każdym pudle ! [emoji2]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 08:23 przez Rune, łącznie zmieniany 2 razy.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ