Negatywna interakcja dlla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: serafin098 »

Witam,

poszukuję gry która musi spełniać poniższe warunki:
- duża ilość negatywnej interakcji
- bardzo dobrze działa na 2 osoby
- duża ilość figurek (lubię malować :) )

Jak do tej pory, z gier spełniających powyższe warunki w kolekcji mam:
- Bitwa Pięciu Armii
- Cyklady
- Claustrophobia

Zastanawiam się nad RuneWars, ale może ktoś mógłby doradzić coś jeszcze?
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: kjczewa »

Wojna o Pierścień ! Jeszcze lepsza niż B5A, mnóstwo figurek i epicka rozgrywka świetnie działająca na 2 osoby .
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: Yavi »

Runewars powinno spełnić wymagania, ostatnio testujemy we dwoje i działa całkiem fajnie. Możliwość gry nawet we czwórkę to dodatkowy plus.
Wojna o Pierścień też jest bardzo dobra, ale zajmuje jednak więcej czasu niż Runewars.

Ze swojej strony mogę jeszcze gorąco polecić BattleLore 2nd Edition, czysta interakcja, wypasione figurki (lepsze niż te w Runewars ;)).
Możesz rzucić okiem na naszą recenzję - http://planszowki.blogspot.com/2014/02/ ... enzja.html

Fajnie we dwoje działa też Last Night on Earth, o ile klimaty zombie Wam pasują i nie odrzuca Was stylizacja na kino klasy B. Figurki też są w porządku.
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: serafin098 »

Problemem, o którym nie wspomniałem, jest język - niestety musi być polskie wydanie.

Wojna o Pierścień odpada, wybraliśmy B5A ze względu na podobny system i krótszy czas gry (rzadko kiedy mamy 6 godzin na granie).

O BattleLore myślałem,ale chyba nie ma polskiej edycji. Jednak natrafiłem na Bitwy Westeros, podobno oparte na systemie BatlleLore - aktualnie faworyt :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: Yavi »

serafin098 pisze:Problemem, o którym nie wspomniałem, jest język - niestety musi być polskie wydanie.

Wojna o Pierścień odpada, wybraliśmy B5A ze względu na podobny system i krótszy czas gry (rzadko kiedy mamy 6 godzin na granie).

O BattleLore myślałem,ale chyba nie ma polskiej edycji. Jednak natrafiłem na Bitwy Westeros, podobno oparte na systemie BatlleLore - aktualnie faworyt :)
Bitwy Westeros są (z tego co wiem) oparte na systemie pierwszego BattleLore'a, ale trochę zaktualizowanym. Też brałem pod uwagę, jednak wybraliśmy BattleLore 2 ;)
Generalnie obie gry (Bitwy/BattleLore i Runewars) to trochę inny styl rozgrywki - w pierwszych są to taktyczne zmagania przedstawiające jedną bitwę, w drugiej strategiczna rywalizacja, podczas której stoczycie pewnie kilka potyczek :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: karawanken »

Wojnę o pierścień nie gra się 6 godzin. Ostatnio spokojnie grałem 3 godziny wliczając rozstawianie figurek.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: sqb1978 »

Jasne, że gra się. Pierwsze rozgrywki mieliśmy nawet dłuższe. Z ograniem ten czas na szczęście spada.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: karawanken »

W takim razie chyba coś zle robie bo moja pierwsza rozgrywka trwała tylko 4 godziny.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: Maxxx76 »

Prawdziwy geek rozgrywa partię Wojny o Pierścień w czasie określonym w powieści :-P
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: kjczewa »

Moja pierwsza rozgrywka co prawda trwała 5 godzin ale to była moja pierwsza planszówka i grałem z nosem w instrukcji bo wszystko było takie nowe :) pozniejsze partie już trwały maksymalnie 3 i pół godziny z setupem i zwinięciem. Zdarzały sie nawet półtoragodzinne partie więc z tym czasem rozgrywki nie jest chyba tak źle. Poza tym nie widzę osobiście nic złego w 3 godzinnej przygodzie w Śródziemiu gdyż gra tonie w klimacie na każdym kroku i jako fan Tolkiena byłem zauroczony. Nadal jestem. Mam b5a i jest również bardzo przyjemną grą ale WoP to dla mnie absolutnie wspaniałe wydarzenie na stole !
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Negatywna interakcja dlla 2 osób

Post autor: sqb1978 »

karawanken pisze:W takim razie chyba coś zle robie bo moja pierwsza rozgrywka trwała tylko 4 godziny.
Może po prostu różnie to wypada u różnych ludzi. Ja czasem mam wrażenie, że gdyby mój współgracz podejmował decyzje szybciej to zeszlibyśmy spokojnie do 2h. Na razie rekord to 3,5h, ale pierwszą grę graliśmy ponad 10h przez 3 dni. Zraziłem się wtedy do tej gry...
ODPOWIEDZ