The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

W wątku o Exo napisali, że dzisiaj zaczną wychodzić już pierwsze przesyłki z Exo. Mam tylko nadzieję, że i pierwsze wysyłki Curse dzisiaj wyjdą
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

To jak napisali tam, mogli i tu.

Mam dziwne wrażenie omijania tego tematu, wygląda na to, że dla B&D Kickstarter > Wspieram.to.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Andreal, a co się dziwisz?
Na pewno nakład KS jest o wiele większy niż nakład wspieram.to. Większy nakład = większy profit :) Prawa biznesu niestety...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Witajcie,

Nie omijamy tematu tylko ogarniamy się po wyjeździe na targi Essen :) póki co wydawnictwo składa się z dwóch osób (+ przyjaciele którzy jeżdżą z nami na Essen) staramy się jak możemy - gry na pewno dojadą w terminie!

Jeżeli chodzi o Kickstartera to jeszcze do nich wysyłki nie wychodzą tylko zaczynamy kończyć kwestie logistyczne wysyłki ponad 900 gier (a to nie lada przedsięwzięcie).
CezarIXen
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2014, 10:28
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice/Wrocław

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: CezarIXen »

Nie pogardziłbym informacją, kiedy najpóźniej można spodziewać się paczki z The Curse of the Black Dice. Mam bardzo wielka nadzieję, że do najbliższej soboty nacieszę swe oczy widokiem kości. :D
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Stan »

kup sobie KFC :)

przepraszam :) kibicuje mocno pakowaczom z B&D :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Warto czekać. Kości turlają się rewelacyjnie... I są przeklęte, długo inna gra nie trafi na stół! Więc dobrze się zastanów zanim klątwę odpalisz :-)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: 7koliberek9 »

Lubię od czasu do czasu poturlać, do tego tematyka piracka więc kupiłam. Kości bardzo ładne, przyjemnie się rzuca. Rozgrywka (w pierwszy scenariusz) na dwie osoby bardzo szybka bo ok. 10 min.

Martwi mnie bardzo wielkość pudełka. Spokojnie zawartość weszłaby do pudełka wielkości Dice Brewing ale nie, lepiej zapakować w wielką kobyłę :evil:
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: ObraneOrzechy »

To juz wszyscy maja poza wspierajacymi ktorzy czekaja na wysylke ? Motyla noga! ;<
Dobrze, ze chwilowo nie mam czasu na granie bo bym sie zirytowal ;P

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

ObraneOrzechy pisze:To juz wszyscy maja poza wspierajacymi ktorzy czekaja na wysylke ? Motyla noga! ;<
Dobrze, ze chwilowo nie mam czasu na granie bo bym sie zirytowal ;P

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Spokojna Twoja rozczochrana. Umówimy się razem u rastuli na odbiór (z jakimś dobrym trunkiem) i poturlamy ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Gromb »

7koliberek9 pisze:Lubię od czasu do czasu poturlać, do tego tematyka piracka więc kupiłam. Kości bardzo ładne, przyjemnie się rzuca. Rozgrywka (w pierwszy scenariusz) na dwie osoby bardzo szybka bo ok. 10 min.

Martwi mnie bardzo wielkość pudełka. Spokojnie zawartość weszłaby do pudełka wielkości Dice Brewing ale nie, lepiej zapakować w wielką kobyłę :evil:
Zatem przerost formy nad treścią? No coś ty, od przybytku głowa nie boli.
A w Dice Brewing, jak dodam maty i zakoszulkowane karty plus promosy plus instrukcje do tych ostatnich, to powiem Ci miejsca na styk.
O dziwo maty graczy weszły. A teraz jeszcze upgrade kit jest do podmiany :twisted:
Dlatego powtórzę, miejsca nigdy dość. :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Prosimy nie drażnić wspierających oczekujących :<
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: keldorn »

7koliberek9 pisze:Martwi mnie bardzo wielkość pudełka. Spokojnie zawartość weszłaby do pudełka wielkości Dice Brewing ale nie, lepiej zapakować w wielką kobyłę :evil:
Wielkość pudelka jest odpowiedna. Pomyśl na przyszlosc. Co jak beda dodatki? a jak bedzie np mieszek na kości? Ja tam mam jeszcze dice tower i po wywaleniu organizera kartonowego ze srodka od razu pasuje - oczywiscie rozlozone.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lynwith »

keldorn pisze:
7koliberek9 pisze:Martwi mnie bardzo wielkość pudełka. Spokojnie zawartość weszłaby do pudełka wielkości Dice Brewing ale nie, lepiej zapakować w wielką kobyłę :evil:
Wielkość pudelka jest odpowiedna. Pomyśl na przyszlosc. Co jak beda dodatki? a jak bedzie np mieszek na kości? Ja tam mam jeszcze dice tower i po wywaleniu organizera kartonowego ze srodka od razu pasuje - oczywiscie rozlozone.

A ja tam nie wiem, bo wciąż czekam na wysyłkę... ;] :P
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: 7koliberek9 »

Gromb pisze:
7koliberek9 pisze:Lubię od czasu do czasu poturlać, do tego tematyka piracka więc kupiłam. Kości bardzo ładne, przyjemnie się rzuca. Rozgrywka (w pierwszy scenariusz) na dwie osoby bardzo szybka bo ok. 10 min.

Martwi mnie bardzo wielkość pudełka. Spokojnie zawartość weszłaby do pudełka wielkości Dice Brewing ale nie, lepiej zapakować w wielką kobyłę :evil:
Zatem przerost formy nad treścią? No coś ty, od przybytku głowa nie boli.
A w Dice Brewing, jak dodam maty i zakoszulkowane karty plus promosy plus instrukcje do tych ostatnich, to powiem Ci miejsca na styk.
O dziwo maty graczy weszły. A teraz jeszcze upgrade kit jest do podmiany :twisted:
Dlatego powtórzę, miejsca nigdy dość. :wink:
Też tak kiedyś mówiłam ale niestety teraz w domu mam ponad 120 pudeł (nie liczę bardzo małych) i doszłam do przykrego momentu sprzedawania gier "na siłę" żeby zrobić miejsce na nowe :( Przestrzeń w domu jest na wagę złota.

Żeby wypełnić pudło po wyrzuceniu wypraski to wydawnictwo musi wydać baaaardzo dużo dodatków.

Obrazek
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

W tym wypadku idealne byłoby pudełko takie jak od nowej wersji Cytadeli: podłóżne.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

marketing zabija moje półki... serio - tendencja rozdymania pudełek od gier, w tej chwili zamiast zachęcac mnie do zakupów, odstręcza mnie od nich...


ale to temat na inne miejsce, natomiast temat poważny IMHO
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Pomysłów na dodatki jest już naprawdę wiele, więc o szybkie wypełnienie pudeł nie musicie się obawiać :)

A na poważnie, cała wkładka została zaprojektowana tak, by właśnie wesprzeć ewentualne dodawanie kolejnych elementów do pudełka i uniknąć sytuacji, jaką mieliśmy w przypadku Dice Brewing, gdzie maty gracza nie miały ani odrobiny luzu.

I to nie tylko marketing, ale standaryzacja również pomaga wydawcy na wielu polach - logistyka, produkcja, koszty wykrojników.
Jako małe wydawnictwo zwracamy uwagę na te wszystkie aspekty.

Natomiast następna nasza gra, jaką już planujemy, będzie nieco bardziej kompaktowa. Ale najpierw wysyłki.

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

może najpierw wyślijcie podstawkę, bo wygląda na to że chcecie poczekać na wydanie dodatku, przed wysyłką...


trochę już przegięcie ... w sklepach już jest...

raczej ostatnie wsparcie waszej kampanii z mojej strony ...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Ja również odpuszczam sobie kolejne akcje spod znaku B&D
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

+1
Napisałem już wcześniej co mi na sercu leży, naprawdę fajnie się ta akcja zapowiadała, teraz mi po prostu trochę smutno...
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

Board&Dice pisze:Ale najpierw wysyłki.

Pozdrawiam,
Irek
A na jakim etapie jesteście z wysyłkami? Dziękuję.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Gromb »

@7koliberek9

Ranisz me serce tym zdjęciem. :(

Niestety, ja jak wielu innych wciąż czekam. Ciekawe, czy chłopaki z Board&Dice wynagrodzą nam to czekanie? :?:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Kochani,

Paczki są pakowane z obu kampanii i systematycznie wysyłane do wspierających (zarówno te krajowe jak i zagraniczne).

W wielu aspektach jesteśmy też zależni od dostawców, począwszy od opakowań, skończywszy na tatuażach, dice towerach czy dodatkach.
Wszystko wymaga czasu, choć staramy się jak najbardziej go ograniczyć - nawet podejmując ryzyko podczas kampanii i zlecając produkcję jeszcze przed jej ufundowaniem.

Jesteśmy miesiąc po zakończeniu kampanii i robimy wszystko aby jak najszybciej dostarczyć wszystkim graczom ich egzemplarze. Zapewniamy, że na pewno nie "dojedziemy" do terminu deklarowanego w samej kampanii - czyli listopad 2015.

Planujemy zamknąć większość wysyłek w tym tygodniu (oczywiście dla osób, od których mamy informację zwrotną). Nie przeciągamy wysyłek, spinaliśmy wykonawców, aby gry były wyprodukowane jak najszybciej, w jak najwyższej jakości.

Jest to obecnie najistotniejszy priorytet naszego wydawnictwa, zajmujemy się wyłącznie tym - i tak, nie projektujemy dodatków - wstrzymujemy się ze wszystkimi pracami koncepcyjnymi aż do momentu zamknięcia wysyłek - dodatki zostały wspomniane w kontekście wielkości pudła.

Pozdrawam,
Irek Huszcza
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

To co mamy sobie za złe i bijemy się w pierś to fakt iż wasze paczki nie dotarły przed sklepami, które odebrały swoje zamówienia. Umawiając się ze sklepami byliśmy pewni że otrzymacie paczki przed nimi. Niestety tempo jakie sobie narzuciliśmy było zbyt duże bo chcieliśmy być pierwsi którzy zrealizują projekt jak i wysyłkę praktycznie w 30 dni od zakończenia kampanii.

Mamy nadzieję, że gra wynagrodzi wam jeszcze chwilkę czekania.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ