Baron VooDoo - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Baron VooDoo - pytania o zasady

Post autor: AntBehindLeaf »

Pozwolę sobie jeszcze przetłumaczyć najczęstsze pytania (FAQ) z BI DŻI DŻI

Q - (Pytanie) Co oznacza "oddzielone"? (w mocy Erzulie Freda - Bóstwa w kolorze fioletowym i ogólnie)
A - (Odpowiedź) Kostka jest oddzielona jeżeli jest pojedyncza, tzn. nie jest częścią kolumny składającej się z 2 lub 3 kości. Dla przykładu Erzulie Freda może użyć swojej Mocy Bóstwa do zamiany miejsca dwóch dowolnych kości tak długo, jak kości nie będą częścią kolumny. Na chłopski rozum-możecie zamienić miejscami kości pod warunkiem, że nie są częścią kolumny (jest tylko jedna kostka na polu, a nie dwie czy trzy).

Q) Co oznacza "sąsiadująca"?
A) Kość jest uważana za sąsiadującą z inną kością, jeśli znajduje się obok niej prostopadle. Kości, które znajdują się obok siebie po przekątnej, nie są uważane za sąsiadujące.

Q) Czy w fazie A lub D mojego ruchu mogę użyć Mocy Bóstwa, które nie jest w grze? Na przykład w grze 2 lub 3 osobowej.

A) Tak. Moce Bóstw które nie są w grze są dostępne dla graczy przez wydanie 1 znacznika uznania w fazie A lub D ich tury. Używanie własnej Mocy Bóstwa zawsze jest darmowe.

Q) Kto kontroluje token Barona Samedi w przypadku remisu białych kości w zaświatach?
A) Jeżeli gracz posiada najwięcej białych kości w zaświatach dostaje znacznik Barona Samedi. Jeżeli w dowolnym momencie dwóch lub więcej graczy remisuje pod względem ilości białych kości w zaświatach, token barona Samedi jest odkładany i nikt go nie kontroluje.

Q) Czy kontrolując Barona Samedi i umieszczając jego token na mojej planszy nadal mogę korzystać z mojej Mocy Bóstwa?
A) Tak. Jeżeli masz token Barona Samedi, możesz użyć DOWOLNEJ Mocy dowolnego Bóstwa bez ponoszenia kosztu (nawet tych, które są poza grą - w przypadku gry dla 2 i 3 osób)

Q) Jeżeli kradniesz kość z zaświatów innego gracza to gdzie ona trafia?
A) Trafia ona do Twoich zaświatów. Może to zmienić końcowe punktowanie za posiadania większości kości w danym kolorze.

Q) Czy aktywny znacznik Ochrony broni gracza przed zamianą kości aktywowaną przez efekt kości z krzyżem - "Zamień kości pomiędzy planszetkami 2 graczy"?
A) Nie. Ochrona broni Cię jedynie przed przechwyceniem kości w Twoim kolorze z planszy głównej oraz przed kradzieżą Twoich przechwyconych kości. Jednakże nie broni ona przed zmianą miejsca Twoich kości na planszy głównej lub zamianą kości między planszetkami.

Q) Czy Moc Bóstwa Gran Bwa może być użyta do rozdzielenia kości przenoszonych z kolumny?
A) Tak. Jeżeli wybierzesz kolumnę składającą się z 3 kosci, używając Mocy Bóstwa Gran Bwa jesteś w stanie przesunąć dwie górne kości z tej kolumny w inne miejsce (dolna kość stykająca sięz planszą nie może być przesunięta). Te dwie kości mogą być rozmieszczone dowolnie na planszy, mogą być przesunięte razem w to samo miejsce, lub osobno w różne miejsca (ale trzeba zachować zasadę, że przenosimy je nie na puste pole tylko na inną kość)

Q) Jak działa Moc Bóstwa Mamy Wata?

A) Wszystkie kości w linii są przesuwane do jednej (wybranej przez gracza kontrolującego to bóstwo) granicy planszy. Kolumny są przesuwane bez zmiany kolejności kostek. Kości również nie są układane w stosy oraz ich ścianki nie zmieniają swojego położenia.

Baron Voodoo - Moc Bóstwa Mamy Wata przykłady
Spoiler:
link do faq na bgg
ODPOWIEDZ