Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

Hej, wiadomo już coś kiedy będzie można nabyć Fabric Managera w Polandzie? Jakiś sklep może to ściągnął, ściągnie w najbliższych tygodniach? Ktoś z Essen może coś opowiedzieć nam o grze?

Poprawiłem tytuł wątku. Gra dotyczy fabryki (factory), nie tkanin (fabric). Niemiecki tytuł jest faktycznie mylący, ale jego piszemyi łącznie :-) Dla jasności w tytule wątku dałem oba[geko]
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: waffel »

[Ostatnio z niechęcią odnoszono się do wpisów pracowników sklepów w wątkach ogólnych więc proszę mnie upomnieć jeśli łamię etykietę]

My mamy wersję angielską z tego co pamiętam za 140 zł (ale mało pamiętam bo zalatany dzień był). Na stronie chyba jeszcze nie ma. Fajne to w ogóle? Sam się jakoś zainteresowałem mimo że WN nie lubię ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: Geko »

waffel pisze: My mamy wersję angielską z tego co pamiętam za 140 zł (ale mało pamiętam bo zalatany dzień był). Na stronie chyba jeszcze nie ma. Fajne to w ogóle? Sam się jakoś zainteresowałem mimo że WN nie lubię ;)
Podobno zbliżone do ChitOW :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: lb_lb »

No właśnie nie wiem czy fajne;) Po prostu WN to moja ulubiona gra więc wielkie nadzieje wiąże z FM. Hmmm... 140.. to nie mało.. ale trzeba się zastanowić:) Może za miesiąc jak szał Essen opadnie;)

Edit:
ej ej ej.. ale jak to może być podobne do ChitOW ? :D
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: Aba »

Geko pisze:
waffel pisze: My mamy wersję angielską z tego co pamiętam za 140 zł (ale mało pamiętam bo zalatany dzień był). Na stronie chyba jeszcze nie ma. Fajne to w ogóle? Sam się jakoś zainteresowałem mimo że WN nie lubię ;)
Podobno zbliżone do ChitOW :P
Sarkazm OFF :D
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: BloodyBaron »

lb_lb pisze:ej ej ej.. ale jak to może być podobne do ChitOW ? :D
głupia losowa gra :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: waffel »

Skoro sam admin wykoleił wątek w trzecim poście uznaję OT za oficjalnie usankcjonowany.

Podobny do CitOW? Nie ukrywam, że gdyby CitOW był o fabrykach, renesansowych władcach, farmach albo o czymś takim tobym nawet nań niego nie spojrzał. Rozumiem że "Fabric Manager" (w odróżnieniu od "Factory Manager") zajmuje się zarządzeniem tkaniną/osnową (fabric) samej rzeczywistości jako złowrogie bóstwo? Must buy.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: BloodyBaron »

waffel pisze:Skoro sam admin wykoleił wątek w trzecim poście uznaję OT za oficjalnie usankcjonowany.

Podobny do CitOW? Nie ukrywam, że gdyby CitOW był o fabrykach, renesansowych władcach, farmach albo o czymś takim tobym nawet nań niego nie spojrzał. Rozumiem że "Fabric Manager" (w odróżnieniu od "Factory Manager") zajmuje się zarządzeniem tkaniną/osnową (fabric) samej rzeczywistości jako złowrogie bóstwo? Must buy.
waffel, no co ty, jaka osnowa!przecież to zupełnie jasne :lol: i bogowie chaosu i Fabric Manager działają przecież z jedną myślą: ograbić, orżnąć i obezwładnić nieświadome niczego niewinne duszyczki, wycisnąć wszystkie soki, a potem pozbawić nadziei i lepszego losu i zapanować nad światem :) tylko się uniwersum nieco różni - w CitOW świat nazywa się Stary Świat.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Power Grid: Fabric Manager

Post autor: Geko »

waffel pisze:Skoro sam admin wykoleił wątek w trzecim poście uznaję OT za oficjalnie usankcjonowany.

Podobny do CitOW? Nie ukrywam, że gdyby CitOW był o fabrykach, renesansowych władcach, farmach albo o czymś takim tobym nawet nań niego nie spojrzał. Rozumiem że "Fabric Manager" (w odróżnieniu od "Factory Manager") zajmuje się zarządzeniem tkaniną/osnową (fabric) samej rzeczywistości jako złowrogie bóstwo? Must buy.
Ee, dałeś się nabrać. Naprawdę jest to gra o zaspokajaniu króla :mrgreen:

Tak na serio, po prostu się zdziwiłem, że ten tytuł Cię zainteresował.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: waffel »

Powód jest prosty: od dwóch tygodni w nic nie grałem nie licząc pojedynczego Blokusa wieczorkiem do herbaty z dziewczyną. Jestem na takim głodzie że zaraz zainteresuje mnie Torfowisko.

EDIT: poczytałem, obejrzałem, włos mi się zjeżył (ale nie zzieleniał) i chyba jednak wolę Torfowisko.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

Hmm... jestem po rozpakowaniu Factory Managera, powiem tak:
elementy wykonane bardzo ładnie, niezła tektura, ładna grafika, świetny druk, troszeczkę kuleje przycięcie elementów, ale trzeba się przyjrzeć..
Instrukcja moim zdaniem jest bardzo chaotyczna, krótka 6 stron + 1 kartka z dodatkiem A na jednej stronie i B na drugiej.
Elementów jest sporo... to były 3 duże ramki sporych żetonów (wymiar mniej więcej jak budynki w Caylusie) Do tego znaczniki dla graczy w 5 różnych kolorach, w kształcie ludzików. Sprawiają dobre wrażenie, choć niektóre są trochę inne:] Mają krótsze rączki.. ale to nie ma wpływu:)

Zdążyłem jeszcze ułożyć stan początkowy gry, troszeczkę to zajmuje z nieposegregowanych żetonów ale z uporządkowanych na pewno będzie lepiej.

Minusem jest brak dodatkowych torebek strunowych na kartoniki itp..
Pieniążki są identyczne z tymi z Wysokiego Napięcia. Czyli nie za ciekawy materiał , ale mają swój klimat:)

Ale to wszystko są w sumie błahostki, oprócz kiepskiej instrukcji, mam nadzieje że mają małe znaczenie przy rozgrywce, która opiszę jak tylko przetestuję..

Na razie to tyle co wiem nowego na temat Factory Managera.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: mst »

lb_lb pisze:Do tego znaczniki dla graczy w 5 różnych kolorach, w kształcie ludzików. Sprawiają dobre wrażenie, choć niektóre są trochę inne:] Mają krótsze rączki.. ale to nie ma wpływu:)
Po dwa ludziki z każdego koloru powinny mieć dłuższą rączkę bo tak oznaczeni są pracownicy sezonowi. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

Hmm... no to mam cos pomieszane bo w jednym kolorze ma 3 w innym 2 takie a w jednym nawet 1 :D Uznalem to za usterke:D W takim razie problem jest inny :D hehe:D

No coż.. sprawdzę jeszcze raz jutro... moze jestem slepy.. Po przeczytaniu instrukcji i pierwszej grze.. dam bardziej wiarygodną opinie niż ta z rozpakowania;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: mst »

Dla przebiegu gry nie ma znaczenia czy pracownicy sezonowi będą się jakoś odróżniali od pozostałych, zatrudnionych na stałe. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: woj_settlers »

Czy ktoś posiada wersję angielską tej gry, i mógłby udostępnić instrukcję w tym języku?
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
loreciak

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: loreciak »

woj_settlers pisze:Czy ktoś posiada wersję angielską tej gry, i mógłby udostępnić instrukcję w tym języku?
W poniedziałek odbieram swój egzemplarz w wersji angielskiej, to Ci wyślę.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

Jeśli chodzi o instrukcję, to mogę ci udostępnić, natomiast jestem w trakcie tłumaczenia jej na język polski. Jeśli ktoś chce wspomóc to bardzo proszę.
Napewno się przyda przetłumaczenie kart pomocniczych. Niestety nie posiadam skanera więc nie mogę podesłać plików, kart pomocniczych.

Paczka plików, nad którymi pracuje: http://zarski.net/files/factory_managerCOL.rar

Używam do tego celu Photoshopa CS3.
Metoda jaką przyjąłem: Dobieram czcionkę podobną do pierwotnej, wygładzam tło strony kolorem zeskanowanym pipetką z dokumentu. Zamalowuje tekst oryginalny i przy użyciu narzędzia tekst wprowadzam przetłumaczony tekst w miejsce oryginalnego.

Efekty moim zdaniem są całkiem niezłe.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to niech da znać, którą stroną chce się zająć a następnie połączę to w całość.

Jeszcze veljarek jest zaangażowany w tłumaczenie, nie wiem na jakim jest w tej chwili etapie..
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: Aba »

Ja mógłbym chętnie pomóc w tłumaczeniu jakieś części ale ... uważam jednak że praca nad instrukcją więcej niż jednej osoby może owocować przetłumaczeniem jakiegoś zwrotu inaczej w jednej części instrukcji a inaczej w drugiej, co będzie wprowadzać zamieszanie.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

tak, ale można robić to sekwencyjnie albo zrobić korektę tego zwrotu w momencie scalania dokumentu... do tego mamy forum aby to się powiodło.Na koniec trzeba zrobić korektę więc raczej ten problem zostanie wyeliminowany..


A i jeszcze jedno, prosiłbym, żeby to nie wyglądało tak: http://files.boardgamegeek.com/file/dow ... sm_PDF.pdf
:D
Tylko jak najbliżej oryginałowi. Dlatego dołączyłem .psd, żeby zachować takie same czcionki.. :)
Jeśli ktoś chciałby zająć się tylko tekstem to ja mogę wrzucić to do oryginalnej insstrukcji..

No więc na pierwszy ogień najlepiej jakby ktoś zajął się wspomnianymi dodatkami A i B.

Przydała by się też nazwa na:
working robots
personnel robots

Ja to przetłumaczyłem jako roboty pomocnicze i poprostu roboty. Jak uważacie?
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

Widzę, że zainteresowanie tłumaczeniem Factory Managera jest przeogromne:] Jakby co to już niedługo sam skończę... :] Ale nadal przydała by się pomoc przy dodatku A i B :]
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: WRS »

lb_lb pisze:Przydała by się też nazwa na:
working robots
personnel robots

Ja to przetłumaczyłem jako roboty pomocnicze i poprostu roboty. Jak uważacie?
Ja nie mam FM, stąd zgaduję.
working robots - roboty przemysłowe? a jeśli za długie, to może automaty?
personnel robots - tu samo robot świetnie pasuje (o ile dobrze wyczuwam sens zastosowania w grze), bo zgadza się z definicją słownikową.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Posty: 67
Rejestracja: 04 paź 2004, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: Gerard Heime »

Working robots - roboty/automaty produkcyjne
Personnel robots - roboty/automaty pomocnicze

Może tym tropem?
personnel robots - tu samo robot świetnie pasuje (o ile dobrze wyczuwam sens zastosowania w grze), bo zgadza się z definicją słownikową.
Nie bardzo. "Robot" to zbiorcza kategoria mająca znaczenie dla mechaniki gry (aktywnych urządzeń oznaczonych jako roboty można mieć maksymalnie tyle, ile aktywnych maszyn).
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: WRS »

Gerard Heime pisze:
personnel robots - tu samo robot świetnie pasuje (o ile dobrze wyczuwam sens zastosowania w grze), bo zgadza się z definicją słownikową.
Nie bardzo. "Robot" to zbiorcza kategoria mająca znaczenie dla mechaniki gry (aktywnych urządzeń oznaczonych jako roboty można mieć maksymalnie tyle, ile aktywnych maszyn).
Słusznie.
Próbowałem strzelać, chybiłem nie znając gry...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: Geko »

Nie znam mechaniki ale, czy nie o chodzi o roboty zarządzające, nadzorujące? W przeciwieństwie do robotów produkcyjnych.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Power Grid: Factory Manager (Fabrikmanager)

Post autor: lb_lb »

roboty produkcyjne są strzałem w dziesiątkę, ale co do robotów pomocniczych.. hmmm.. może i racja.. a co sądzicie o określeniu na planszę rynku z recenzji.. uważam, że jej polskim odpowiednikiem powinna być plansza zaopatrzenia,żeby się nie myliła z rynkiem, który znajduje się pod tą planszą..

Jeśli dobrze, pójdzie to pierwsza wersja instrukcji trafi na bgg w tym tygodniu... zostaną tylko dodatki A i B.. ale nie mam jeszcze ich skanów..
ODPOWIEDZ